Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

colormap

Barvy v mapách, ve 3D, zobrazování oblohy apod.

Re: colormap

Příspěvekod SvoDa v 23 pro 2008 10:21

Chuckovi scheme jsou parádní.
Rád bych se zeptal, jestli nevíte, který řádek ovlivňuje zobrazení TMC úseků ve 3D. Rád bych, aby se zobrazovaly modře i ve 3D jako jsou ve 2D, podobně jako blokované silnice.
TMC silnice se ve 2D zobrazují modře, ale ve 3D černě a to mi nevyhovuje (jsou černě ve všech scheme,tak nevím, jestli to nění nějak ovlivněno přímo v data.zip, nebo kde).
Myslím, že přidáním řádku do scheme by se to dalo vyřešit, ale nevím kam a jak by ten řádek měl vypadat.
Díky za radu.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: colormap

Příspěvekod vovi v 23 pro 2008 11:21

A máš v SYS.TXT v sekci [feature] položku:
tmc_event_coloring=1 :?:
Ta by na to podle mého mohla mít vliv taky.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: colormap

Příspěvekod SvoDa v 23 pro 2008 11:46

Mám a nemá :(
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: colormap

Příspěvekod SvoDa v 23 pro 2008 14:30

V data.zip jsem našel soubor day2(3)dcolor.ini a vněm:
; TMC event class colors (used if [feature] tmc_event_coloring=1)

; Level 0 - general
tmc_event_color0 = "", 32,32,240
tmc_event_color0_ext = "", 32,32,240

; Level 1 - closed
tmc_event_color1 = "", 32,32,240
tmc_event_color1_ext = "", 32,32,240

; Level 2 - heavy traffic
tmc_event_color2 = "", 32,32,240
tmc_event_color2_ext = "", 32,32,240

; Level 3 - moderate traffic / closed lanes / restrictions
tmc_event_color3 = "", 32,32,240
tmc_event_color3_ext = "", 32,32,240

; Level 4 - danger
tmc_event_color4 = "", 32,32,240
tmc_event_color4_ext = "", 32,32,240

Když jsem v sys.txt navolil tmc_event_coloring=O mám zase tmc události modré.
Přidáním výše uvedených řádků přímo doscheme si pak můžete pro libovolnou tmc událost (uzavítky, hustá dobpava, nebezpečí) nastavit různé barvy.

Takže jak psal vovi, tmc_event_coloring=1 souvislost má, ale musí tam být 0, aby to bylo ve 3D barevně (modře) :o
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna


Re: colormap

Příspěvekod SvoDa v 23 pro 2008 14:40

Já to čet a upravoval si to, ale ve 3D jsem to měl pořád černé.
barevně to mám až po změně zápisu v sys.txt na tmc_event_coloring=1 což mně hlava nebere, jelikož jedničku jsem měl i v 8.0.0. a bylo to modré.
Navíc to odporuje i tomu nadpisu té sekce:
TMC event class colors (used if [feature] tmc_event_coloring=1)
kdy se tyto barvičky použijí v případě, že máš nastaveno mc_event_coloring=1 :o
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: colormap

Příspěvekod vovi v 23 pro 2008 23:29

Nojo, člověče, je to podivný. Ještě to budu zkoumat.

Ale je to další z položek, které se objevily v tom "velkém rozšíření" SYS.TXT. Sice to bylo dávno před tím, než jsme vůbec poprvé zaslechli šum verze 8.3, ale je teď jasné, že se jednalo o únik informací a připravovaný SYS.TXT někdo vynesl ven. Tato položka evidentně neměla vliv na chování 8.0, ale 8.3 s ní pracuje (i když možná blbě ;) ).

A je fakt, že já jsem řadu těch novinek testoval na verzi 8.0 a zavrhl jsem je, protože se mi zdálo (oprávněně), že nic neovlivní. Tak teď asi bude rozumné to zkusit otestovat znovu a podívat se, co a jak vlastně ve verzích 8.3 funguje (třeba sekce [sound_announcer] chodí jak hodinky a skutečně se tím dají některé hlášky vypnout ... doufám, že ten název sekce moc nekomolím, píšu to z hlavy).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: colormap

Příspěvekod amatér v 23 pro 2008 23:38

Ta černá se vám bude objevovat, když použijete scheme pouze se souborem color.ini, pokud použijete scheme kde přidáte, nebo již obsahuje color3d.ini, pak k tomu docházet nebude.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: colormap

Příspěvekod SvoDa v 24 pro 2008 11:49

Připadá mi jednodušší mít v sys.txt na tmc_event_coloring=0, než dodělávat do každého scheme color3d.ini
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: colormap

Příspěvekod amatér v 24 pro 2008 12:36

Ale právě o tom jsem psal, vycházej z toho, že některé scheme color3d.ini prostě mají, pak zápis v sys.txt bude dělat prodlém právě u těchto scheme. Jinak s tebou souhlasím, jeden zápis je lepší, než zkopírovat color.ini a pak ho přejmenovat na color3d.ini, pak v některých případech dochází ke konfliktu se souborem content.nng.
Jen jsem chtěl upozornit, že zápis v sys.txt také není univerzální.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na Scheme pro iGo8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků