Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Nechtena zmena casu.

Nechtena zmena casu.

Příspěvekod sinco v 28 pro 2009 12:10

Nevim proc , ale nekdy se stane ze po spusteni a vypnuti IGO, se zmeni cas v GC. Nestava se to pokazde. Zkousel jsem ruzne nastaveni, ale porad nic. Treba vcera jsem jel s navigaci asi 60km a cas se nezmenil. Ted jsem to zapnul na par minut , vypnu IGO a system ma cas posunut o + 9hodin. Je nejake reseni. Kdyz jsem mel nejakou starsi verzi IGO v pda, tak me poradily ze ty novejsi to nedelaji. Ale ja uz mam, snad, posleni, novou. Dekuji
IGO 8.3.2.95797, GoClever 4335, Vzhled Dimka(W) 1.1.31 (a)- TomSoft
sinco
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 čer 2009 17:18
Bydliště: Brno

Re: Nechtena zmena casu.

Příspěvekod amatér v 28 pro 2009 12:20

Podívej se sem viewtopic.php?f=11&t=148#p5187, je tam komentovaný sys.txt, a jsou tam i komentáře k nastavování časových pásem, třeba najdeš to co hledáš.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Nechtena zmena casu.

Příspěvekod sinco v 28 pro 2009 14:05

[timezone]
reset_os_timezone=0
sync_os_timezone=0
use_auto=1
tzdst=1

Tohle jsem tam doplnil. timezone jsem tam nemel. Ted to je trosku divne. Kdyz zadam nase casove pasmo tak jsou hodiny posunuty o +8 hodin. Ted jsem tam dal nejake cas. pasmo co mi to posune o tech 8hodin dolu. To ze tam mam neco jineho nez Prague....me nevadi. Kdyz se nebude ku*vit cas, tak je mi to jedno.
IGO 8.3.2.95797, GoClever 4335, Vzhled Dimka(W) 1.1.31 (a)- TomSoft
sinco
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 čer 2009 17:18
Bydliště: Brno

Re: Nechtena zmena casu.

Příspěvekod sinco v 28 pro 2009 16:04

use_auto=1 jsem musel zmenit na 0. Stale me to nastavovalo cas pro nase cas. pasmo. Coz by slo. Ale jak jsem psal, tim ze jsem doplnil do sys.txt timezone, posunulo se to o +8 dodin dopredu. System GC ukazuje cas spravne. Nevim jak k tomu igo doslo ze nase pasmo to zmeni o tech 8 hodin.
Jo jeste jsem tam mel uplne na zacatku :
default_timezone=29
index=29
auto_index=29
sync_time=1

Protoze se mi cas posunul o v nasem pasmu, tak jsem to smazal. Cas ale stejne ukazuje blbe, takze to reseni dat tam Tijuana, Boja California, to se posune o tech osm hodin. A vypnuto automaticke casove pasmo.
IGO 8.3.2.95797, GoClever 4335, Vzhled Dimka(W) 1.1.31 (a)- TomSoft
sinco
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 čer 2009 17:18
Bydliště: Brno

Re: Nechtena zmena casu.

Příspěvekod amatér v 28 pro 2009 16:34

A když ty zápisy v timezone smažeš úplně? Co to udělá. Já osobně je nepoužívám, a s časem nemám jediný problém. Jenže já mám MIO C720, ale za pokus to stojí.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Nechtena zmena casu.

Příspěvekod sinco v 28 pro 2009 17:17

Kdyz jsem tam nemel nic, tak mi blbnul cas. A tak jsem to s tim timezone zkusil. Nemohu vypozoravat za jakych podminek doslo k zblbnuti casu. Nekdy stacilo zapnout, jenom projit treba nastaveni a vypnout. Kdyz jsem postup opakoval, uz se to nestalo. Proste nekdy to udela za chvilku, jindy to drva dele. Jednou jsem si myslel ze jsem to vyresil v nastaveni. X krat jsem to pustil a po kazdym vypnuti zustal cas v systemu v poradku. Uz jsem na ten problem pomalu zapomel. Zapnu, po nejakem case igo ukoncim a cas zase v haji.
IGO 8.3.2.95797, GoClever 4335, Vzhled Dimka(W) 1.1.31 (a)- TomSoft
sinco
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 čer 2009 17:18
Bydliště: Brno

Re: Nechtena zmena casu.

Příspěvekod sinco v 28 pro 2009 21:12

Pred chvilkou jsem pustil GC a cas je zas v haji. Spustil jsem igo cas zmenen. Nastavil jsem zkusmo nase casove pasmo. cas souhlasil. Ukoncil jsem IGO a nastavil spravny v systemu. Opet spustil igo cas souhlasi. Pro zmene pasma na to co jsem tam mel naposledy se cas v igo posune o 8hodin dopredu. Tak jsem to vratil na nase cas. pasmo a igo ukoncil. At mam v systemu jaky chci, v igo muzu mit pasmo a tedy cas taky jaky chci. Proc ale igo zmeni systemovy cas v GC je mi zahadou. Co by igo mohlo, tak prevzit cas ze systemu. Ne obracene. Gps casem to nebude. GPS signal v mistnosti kde jsem neni. Ale je to stejne jedno. Blbne to i tam kde signal je.
IGO 8.3.2.95797, GoClever 4335, Vzhled Dimka(W) 1.1.31 (a)- TomSoft
sinco
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 čer 2009 17:18
Bydliště: Brno

Re: Nechtena zmena casu.

Příspěvekod sinco v 28 pro 2009 22:16

Provedl jsem aktualizaci IGO na v. 8.3.2.95797, Tak uvidim co to bude delat s casem.
IGO 8.3.2.95797, GoClever 4335, Vzhled Dimka(W) 1.1.31 (a)- TomSoft
sinco
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 čer 2009 17:18
Bydliště: Brno

Re: Nechtena zmena casu.

Příspěvekod hladik2 v 28 pro 2009 23:52

To máš ten samý problém jako já.Já mam navi čínu či co a mně to mění nastavení systemu taky.Ani nemusím spouštět Igo a po vypnutí či restartu to mám nastavený v systemu zase jinak.Takže v Igo bych to asi nehledal,možná někde v registrech
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Nechtena zmena casu.

Příspěvekod sinco v 29 pro 2009 00:21

Ten problem jsem mel i na pda Acer n30. Takze nevim . Zatim jsem nezaregistroval zmatek s casem kdyz si hraji s GC. Spustim igo a uz tam vydim ze cas nesedi. Vypnu igo. A na moment vidim v systemu spravny cas, Za zlomek vteriny tak skoci pojebany cas. Ne vzdy dojde ke zmene system. casu. U druheho, stejneho GC to blbne taky. Tam ale zustala puvodni verze igo, tu co jsem mel do dneska. Zkousel jsem i tu novou verzi. A je to stejny. I kdyz. Pustim a po cvilce spatny cas. Vyberu jine cas. pasmo. Cas ukazuje v poradku. Jdu k oknu kvuli signalu gps. Okna vedou do dvora. Signal gps je mizerny. Ale stacila prvni carka gps a cas se zmenil. Vratil jsem se k nasemu cas. pasmu a hodiny sedi. Takze pokud bude stacit na nastaveni casu signal z gps tak to asi necham tak. Nevim co to s casem udela kdyz bude nastaveno spravne casove pasmo. Jestli gps nastavi cas spravne ale igo ho dodrbe kvuli cas. pasmu. Nevim presne proc k tomu dojde. A tim padem se hleda blbe i navod jak problem resit. Jeste me napadlo smazat slozku save. Jen nevim co vse se smaze. Abych pak nenastavoval navigaci pul dne.
IGO 8.3.2.95797, GoClever 4335, Vzhled Dimka(W) 1.1.31 (a)- TomSoft
sinco
 
Příspěvky: 56
Registrován: 14 čer 2009 17:18
Bydliště: Brno

Další

Zpět na iGO8 verze, patche, update

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků