Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

BT komunikace PC <-> MIO

Re: IGO8.exe

Příspěvekod SvoDa v 07 bře 2009 16:10

To máš pravdu, "zpětný chod" (MIO -> PC) asi nepůjde.
Museli bychom najít nějakou aplikaci, která by uměla "by BT sent to ..."

Nicméně PC -> MIO jde spolehlivě, byť je to limitováno velikostí souborů, ale je to nesmírně pohodlné - kdykoliv potřebuješ cokoliv do cca 4MB poslat do MIO, přes pravé tlačítko to odešlu a do pár vteřin je to v My Documents.
Když to jde Radkovi externím BT do C720 a mně interním BT do C520, tak to musí jít i vám :!: a záleží spíš na tom softu.
Radek by tu mohl napsat, co za ten externí BT SW používá.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO8.exe

Příspěvekod vovi v 07 bře 2009 21:56

Nechápeš mě: pro ten "zpětný chod" nám nepomůže žádnej soft, pokud nebude v MIO implementován některý z profilů, který obousměrný přesun souborů oběma směry podporuje. Pokud tam takový profil není, tak by už zbývala jediná cesta - přeflešnout ROMku nějakejma jinejma Windousama, který budou podporovat všechny funkce MIO + ty funkce BT, který potřebujeme. Krásný by bylo, kdyby nějaká taková verze ROM už existovala (a my to uměli do MIA dostat - ale tady by snad mohl pomoci Addam). Jediná jiná možnost je si takový Wokna sami připravit.

Ty jednotlivý profily BT jsou v podstatě komunikační protokoly, který definují způsob přenosu paketů, jejich strukturu, zásady pro navazování a průběh spojení apod. Pro lepší pochopení je možná analogie se spojením počítačů přes internet: je definována celá řada protokolů (~profilů) ... namátkou HTTP, FTP, SMTP, POP3 a fůra dalších; každý z nich má specifické určení a hodí se jen pro určitý účel. Pro správnou funkci je třeba mít nainstalovaný "ovladač" - pro "internet" implementaci protokolu TCP/IP, pro BT nějaký BT software (BT Stack - dodávají hlavně MS, IVT-BlueSoleil, Widcomm a Toshiba). K tomu samozřejmě ovladač HW - pro "internet" driver síťové karty, pro BT driver příslušného BT zařízení. No a pak už zbývá "maličkost" - mít SW, který umí komunikovat pomocí předdefinovaných protokolů s jinými počítači a využívat jimi nabízené služby, případně je i poskytovat. Třeba internetový prohlížeč umí pomocí HTTP a částečně i FTP stahovat (a interpretovat) z webových či FTP serverů, v některých případech i soubory odesílat. Obdobou PUSH protokolu na BT je pak v internetu třeba RSS kanál - ten "cpe" (push) soubory prohlížečům, které s tímto způsobem komunikace souhlasí. Pomocí TCP/IP se ale počítače mohou spojit do sítě - v BT je obdobou profil PAN (Personal Area Network). Další protokoly (internetové) jsou optimalizovány pro specifické účely ... FTP pro obousměrný přenos souborů, SMTP pro odesílání pošty, POP3 pro vyzvedávání pošty ze schránek; jsou i speciální protokoly pro zabezpečené spojení (HTTPS), pro synchronizaci času, atd., atd., ... Samozřejmě šikovný programátor dokáže "připrasit" do SW některé finty, které dovolují některé vlastnosti využít i pomocí protokolu, který pro tuto činnost není určen (třeba HTTP prohlížeč může částečně nahradit FTP klienta), ale obvykle to má nějaký ten háček a funkčnost není stoprocentní (pak nemůžeš třeba mít v názvu FTP složek diakritiku a rychlost přenosu zdaleka není optimální).

Tož tak, už se nebudu vykecávat. Pokud chcete pochopit, na jakých principech BT spojení funguje, vygooglujte si nějaký ten článek - na webu jich je dost i česky. Třeba tady: http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=104 ;)

Myslím, že tady víc než stoprocentně platí trochu modifikované heslo z mého podpisu - RTFMF (Read The Fucking Manual First! ... Nejdřív si přečti ten zasranej manuál!) :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO8.exe

Příspěvekod vovi v 07 bře 2009 21:58

Ještě dodatek: ta výměna souborů přes PUSH profil je podobná tomu, že bys prohlížel internetové stránky bez prohlížeče metodou stažení HTM souborů a vymazáním všech tagů v Notepadu. Pak by z toho přibližně zbyl ten text stránky ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO8.exe

Příspěvekod Prcek v 08 bře 2009 09:44

Dane možná se ted pletu, ale co jsem se bavil s Radkem tak mu to fungovalo dříve u té C520 ted když to zkoušel u C720 tak se mu to taky nedařilo. Ale to by bylo nejlepší kdyby se k tomu vyjádřil on sám. Protože se možná pletu a už mu to funguje?
Mio C720, R02+3+9913+1018, 8Gb SDHC Class6, TMC, SE Xperia PRO,
MioMap v.3.3, Skin J+T v4.3; IGO8 v.8.3.4.117940,; Ozi Explorer; Můj upravený spouštěč + další vychytávky - vše v MFD
Sony Ericsson Xperia Pro, android 2.3.4 iGO Primo 9.6.7.235654
Prcek
 
Příspěvky: 321
Registrován: 16 čer 2008 19:11
Bydliště: Ostrava

Re: IGO8.exe

Příspěvekod deusexx v 08 bře 2009 10:45

To vovi Pěkně ses nám tu rozepsal.Díky.Já mám doma 3 BT k PC a můžu říct,"každej pes,jiná ves".Je to kolikrát fakt "dřina" se s tím domluvit.Dneska mě to nedalo a psal jsem si s Prckem.Chtěl jsem si poslat fotku z mobilu do GPS a světe div se,foun to nějak nerozdýchal a sám se restartoval.Takže to přátelé vzdávám.BT je pro mě přítěž.Navíc,i když se to spáruje,tak po restartu se to musí dělat znovu.Což není optimální.
To Prcek Předběhl jsi mě :D Ale ještě upřesním.Když mě to chodilo,jel jsem na XP.Teď mám Visty.Ale tu 520 vyzkouším,co se mojeho founu týká.Možná dneska večer,pokud bude ochotnej to vzít sebou.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: IGO8.exe

Příspěvekod SvoDa v 08 bře 2009 11:08

Radku, asi jsem z toho jelen, ale kdysi jsi psal, že ti funguje BT přenos souborů PC -> MIO, ale není nám jasné, jestli to bylo s C520 nebo 720.
Pak jsi zase psal, že
deusexx píše:Pánové,nechcu se plést,ale fotky si do PC pošlu a naopak mě to taky chodilo.Akorát jsem musel hledat,kde se to uložilo.Zítra testnu.A jestli se soubor jmenuje *.bmp nebo*.zip je tuším jedno.


pak jsi to dementoval
deusexx píše:To SvoDa Tak Dane omluvenka,ale z gps to asi fakt do kompu poslat nejde.Jediný,co mě to při označení nějakýho souboru nabídne je infra přenos.BT není nikde.Tak nevím kdy jsem s tím co a jak dělal.


ale co kdyby kdyby jsi sem už konečně napsal to, na co se tě celou dobu s Davidem ptáme, tzn. jestli ti funguje komunikace PC -> MIO C720 a nebo jestli to bylo jen u C520, kterou jsi měl před časem a v případě že ano, tak přes jaký BT SW.
O posílání souborů mobil -> MIO tu nebyla řeč. Celou dobu nám jde o přenos souborů PC -> MIO.

@all: je tu vůbec někdo, komu funguje přenos souborů přes BT PC -> MIO :?:
V případě, že ano, napište sem prosím užívaný BT SW
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO8.exe

Příspěvekod deusexx v 08 bře 2009 11:27

To SvoDa Dane máš pravdu,už je tady toho hodně.Tak upřesním.Mě to chodilo z PC do mia 520.Jak jsem psal asi v XPéčkách.Navíc mám 3 BT.Takže nevím se kterým :( Teď si to tu pročítám a ty píšeš,že se ti ty poslaný soubory ukládají do složky My documents.Já ji nikde nemám a poslat soubor se mě nedaří(do 720).Píšu si s Prckem a prej se mu to podařilo poslat z mobilu...o kterém se tu teda nebavíme,ale nemůže ten soubor najít.Ale je vidět,že to teda přes BT asi jde.Ať písne sám.No a co se týče softu,kterej mám v PC,tak si to našlo win ovladače(cd k BT se mě omylem podařilo vyhodit s krabičkou).Písni sem cestu,kde máš tu složku my documents.Pokusím se ju vytvořit,dám restart a uvidím co to udělá.Možná jsem tu vnesl trochu zmatek,ale už si nepamatuju,co jsem se kterou navigací testoval.Takže se omlouvám,ale prochází mě toho rukama dost.Ale jsu si 100% jistej,že internet jsem rozcházel přes BT až na 720.Za to ručím hlavou ;)...Ale to je jiný téma.
Teď mě ještě napadla jedna věc.Vrátil jsem se na stránky internet v mobilu a IvoK tam píše....:Nejprve jsem to připojení k síti rozchodil na PC(tedy mobil+PC), abych si ověřil, že to vůbec s tímto mobilem(N73) a s těmi připojovacími čísly(*99***1#) funguje a potom jsem to "rozchodil" i na Miu.Co k tomu přenosu využít to nastavení Internet z PC+Mio.Pokud to bude spárovaný a bude chodit net na miu,tak by teoreticky měly jít posílat přes toto BT připojení i soubory z PC do GPS.Testnu to,jestli to vůbec teda rozchodím.
Naposledy upravil deusexx dne 08 bře 2009 11:48, celkově upraveno 1
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: IGO8.exe

Příspěvekod SvoDa v 08 bře 2009 11:47

Složka My Documents je v hlavním rootu přístroje, tzn. vedle My Flash Disk a Storage Card a nevytvářel jsem ji. Vidět ji tudíž nemůžeš po připojení MIO k PC, le jen přímo v MIO přes TC nebo Fileman
Je docela možné, že C720 tam tu složku nemá a že by tudíž mohlo pomoci tu složku vytvořit, bo BT příjem asi opravdu neví, kam to uložit a jak už tu psal vovi, že asi není možné ovlivnit umístění cílových složek (a vždy to nějak souvisí s těmi "dokumenty").
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO8.exe

Příspěvekod Prcek v 08 bře 2009 11:56

Tak tuhle složku C720 opravdu nemá. Vytvořil jsem si ji a dal pravým tlačítkem odeslat přes bluetooth ja píše Dan, ale bohužel to v mém případě skončí u připojování a dál už nic :(
Mio C720, R02+3+9913+1018, 8Gb SDHC Class6, TMC, SE Xperia PRO,
MioMap v.3.3, Skin J+T v4.3; IGO8 v.8.3.4.117940,; Ozi Explorer; Můj upravený spouštěč + další vychytávky - vše v MFD
Sony Ericsson Xperia Pro, android 2.3.4 iGO Primo 9.6.7.235654
Prcek
 
Příspěvky: 321
Registrován: 16 čer 2008 19:11
Bydliště: Ostrava

Re: IGO8.exe

Příspěvekod deusexx v 08 bře 2009 12:09

Přesně jak píše prcek.Vytvořil jsem složku a při posílání to spadne.Přenos neúspěšný.Zkouším to přes visťáckej soft windovs mobile,kterej umí komunikaci přes BT,ale ani se to nepřipojí.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na iGO8 verze, patche, update

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků