Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

BT komunikace PC <-> MIO

Re: IGO8.exe

Příspěvekod SvoDa v 05 bře 2009 19:38

Davide, asi zbytečná otázka, rozhodně z tebe nechci dělat blba,ale máš vůbec tu funkci BT v aktivní v PC?
Ty to máš jako tu tyčinku v USB a nemusí se ještě nějak "zapnout"?
Vidíš to MIO nebo mobil, nebo ne?
Já to zabudované BT musím před použitím aktivovat a mám vedle hodin v liště ikonku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO8.exe

Příspěvekod Prcek v 05 bře 2009 19:41

Jo jo zaplé ho mám. já můžu pouštět hudhu v pc a navigaci používat jako reproduktor, ale tím to končí a když spojím telefon tak ten je v klidu a dostanu se normálně do všech složek. takže bluetooth funguje
Mio C720, R02+3+9913+1018, 8Gb SDHC Class6, TMC, SE Xperia PRO,
MioMap v.3.3, Skin J+T v4.3; IGO8 v.8.3.4.117940,; Ozi Explorer; Můj upravený spouštěč + další vychytávky - vše v MFD
Sony Ericsson Xperia Pro, android 2.3.4 iGO Primo 9.6.7.235654
Prcek
 
Příspěvky: 321
Registrován: 16 čer 2008 19:11
Bydliště: Ostrava

Re: IGO8.exe

Příspěvekod vovi v 05 bře 2009 20:16

Ten BlueSoleil soft je dost příšerná věc - je zcela nekompatibilní s ostatními BT drivery a pokud už někdo máte rozchozené BT, počítejte s tím, že si ho tímhle úplně roze..rete. A do kupy se to dá jedině obnovou z backupu nebo formátem disku - korektní odinstalace u tohohle softu neexistuje.

Navíc s tím mám tu zkušenost, že po cca 5 MB přenesenejch dat to zahlásí, že už byl překročen limit pro free použití a že si to máte koupit. Ale třeba jim křivdím, už rok a půl mi to na počítač nesmí a třeba přišli k rozumu :?
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO8.exe

Příspěvekod deusexx v 05 bře 2009 20:45

To Prcek Davide,co jsem ti psal dnes odpoledne?Ten soft je shit :!: vovi díky,žes mě podpořil....Odinstaluj to,pak vyčisti registry a všechno co se týká BT..Ovládací panel..systém..správce zařízení.Tam toho je mraky.Všechno pryč.A pak po restartu zasuň BT do USB.Windows si to najdou.A mohlo by to chodit.Já osobně se tady s tím softem nedomluvil.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: IGO8.exe

Příspěvekod Prcek v 05 bře 2009 21:47

Tak to je pozdě. Já ho instaloval už včera. Zkoušel jsem ho odinstalovat a zapojit jen tak jak jsi říkal a comp si ho našel v tom jsi měl pravdu, ale bobužel nefunguje vůbec pro jistotu. Nebo takhle ne že nefunguje. On tu navigaci najde, ale to je vše. Dál už vůbec nic.
Mio C720, R02+3+9913+1018, 8Gb SDHC Class6, TMC, SE Xperia PRO,
MioMap v.3.3, Skin J+T v4.3; IGO8 v.8.3.4.117940,; Ozi Explorer; Můj upravený spouštěč + další vychytávky - vše v MFD
Sony Ericsson Xperia Pro, android 2.3.4 iGO Primo 9.6.7.235654
Prcek
 
Příspěvky: 321
Registrován: 16 čer 2008 19:11
Bydliště: Ostrava

Re: IGO8.exe

Příspěvekod amatér v 05 bře 2009 21:56

Je zřejmé, že pokud má někdo kliku jako SvoDa, a přenos mu jde se zařízením, které je součástí PC/NtB může používat přenos prostřednictvím BT, ostatní by raději neměli tahat čerta za ocas.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: IGO8.exe

Příspěvekod SvoDa v 07 bře 2009 14:58

To přeci musí být jedno, jestli používám interní nebo externí BT ?
Snad to není otázka kliky (štěstí) a externí BT HW se snad prodávají pro BT přenos souborů z PC do různých zařízení :!: :!:
To, že to funguje v integrovaném stavu v mém NB je dobrá zpráva nejen pro mne, ale pro všechny Miáky, že jejich MIO umí přes BT z PC zchroustat jakékoliv fajly.
Nezáleží na příponě (typu souboru) - výjimkou je, jak už jsem zde psal - .bmp se "po BT cestě" překonvertuje do .jpg - dobrá pomůcka pro ty co nemají konvektor .bmp/.jpg :lol: )
Záleží ale na velikosti souboru - max. velikost 1 souboru cca 3,6 MB.
Zjistil jsem, že objem transportu prostřednictvím BT je pravděpodobně přímo závislý na velikosti Storage mem. - viz diskuse viewtopic.php?f=13&t=18&start=52 .
Opravdu se transport souboru zastaví na cca 3,6 MB, kdy Storage memory je 3,836 MB.
Když jsem měl Storage memory 76O kB při spuštěném iGO8, tak se prostřednictvím BT při spuštěném iGO8 stáhlo jen cca 650 kB.
Po hardresetu, když se vyčistí pamět a je tam StroMem. zas 3,836 MB se zas přenesou soubory do velikosti cca 3,6 MB.

"Kapacita" default uložiště pro BT soubory - adresář My Documents je přitom schopen pojmout víc, než jen 3,6 MB - stáhl jsem i více souborů o vlikosti do 3,6 MB za sebou, aniž bych musel adresář My Documents "vyprázdňovat"

Aby bylo možno stahovat přes BT i objemnější soubory, by teoreticky možné "zvětšit" kapacitu Storage memory v system properties na úkor Program memory (dohromady mají 60 MB), ale na to si netroufám, bo nevím zdali by se to někde v MIO neprojevilo negativně a to i kdybych ten poměr StorMem/ProgrMem vrátil po BT transferu před spuštěním nějaké aplikace, např. iGO8 do default hodnot.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO8.exe

Příspěvekod Prcek v 07 bře 2009 15:35

Dane je jasné že je jedno jestli je bluetooth interní nebo externí. Myslím si že problém aspon tedy u mně asi bude v používaném softu. Prostě bluesoleil asi nebude to pravé i když s mobilem funguje v hodě úplně bez problémů. Pak je ještě otázka jestli C520 nemá jimý soft než C720? Protože pokud se nepletu tak ty i DeusExx máte C520 a funguje vám to. U mé C720 ani tuk
Mio C720, R02+3+9913+1018, 8Gb SDHC Class6, TMC, SE Xperia PRO,
MioMap v.3.3, Skin J+T v4.3; IGO8 v.8.3.4.117940,; Ozi Explorer; Můj upravený spouštěč + další vychytávky - vše v MFD
Sony Ericsson Xperia Pro, android 2.3.4 iGO Primo 9.6.7.235654
Prcek
 
Příspěvky: 321
Registrován: 16 čer 2008 19:11
Bydliště: Ostrava

Re: IGO8.exe

Příspěvekod SvoDa v 07 bře 2009 15:47

Radek měl sice C520, pak šel bruslit,... a teď už má C720, čili to, co ty a BT mu umožní přijímat soubory, alespoň to psal.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO8.exe

Příspěvekod vovi v 07 bře 2009 15:53

Tohle "odesílání" souborů využívá profil Push, kterým jsou obvykle vybaveny telefony a většinou je ve všech zařízeních s BT. Slouží většinou pro přenos obrázků a vyzvánění (a v neposlední řadě i reklamních zpráv třeba v hypermarketech, když projdete kolem regálu s něčím, čeho se nemůžou zbavit 8-) ), proto také obvykle není možné ovlivnit umístění cílových složek (a vždy to nějak souvisí s těmi "dokumenty"); párování obvykle není vyžadováno, stačí, aby SLAVE zařízení bylo v dosahu. Ale už z principu konstrukce tohoto profilu není možná oboustranná komunikace.

Otázka je, co za profily implementovali soudruzi z MIA do našich šochtlí. Chtělo by to získat nějaké přesnější specifikace, abychom věděli, zda má cenu se snažit... ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na iGO8 verze, patche, update

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků