Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Spouštěč aplikací na SD

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod humbuk v 19 dub 2009 09:32

A vždyť by přece stačil pouze jeden script, který by schodil ten taskbar při spuštění "spouštěče", ne? Kdybych věděl, jak se ti zatrsakr mortscripty vytvářejí, tak bych to ozkóšál.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod tomasii v 19 dub 2009 09:35

Obávám se, že nestačil, protože musíš monitorovat v cyklu na ukončení běžící aplikace (té tvojí co jsi spustil) a teprve po jejím skončení ten taskbar odstřelit. Ledaže bys našel nějakou třeba zametací aplikaci, kterou Wokna spustí po ukončení každé aplikace. Pak ale, jak bys poznal, že se to týká zrovna té aplikace ze spouštěče. :?:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod humbuk v 19 dub 2009 09:45

Ale pokud po spuštění Spouštěče zruším taskbar pomocí TaskbarHide.exe, tak už mě dále taskbar neotravuje, ani při spuštění a ukončení jiné aplikace ve Spouštěči. Takže kdyby byl motorscript, který by spustil nejdřív spouštěč.exe a potom TaskbarHide.exe, tak je s taskbarem konec ... ?
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod tomasii v 19 dub 2009 10:47

V tom je právě ten problém, že se často po spuštění aplikace a i po jejím ukončení ten taskbar znovu objeví. Já to dělám tak, že u aplikací, kde se neobjevuje, tu smyčku vynechávám, ale u většiny tam musí být, protože se objeví.

1. Když se objevuje taskbarhide před aplikací, tak tam dám jednoduše ten Kill na taskbar a spustím tu aplikaci.
2. Když se objevuje taskbarhide v aplikaci a po jejím ukončení už ne, tak spustím tu aplikaci, chvíli počkám a dám jednoduše ten Kill na taskbar.
3. Když se rozjíždí jen po ukončení aplikace, tak aplikaci volám ne pomocí Run, ale pomocí RunWait a taskbarhide dám za ni.
4. Když se ale objevuje v ní i po jejím skončení, tak tam ta smyčka je proto, že odstřelím taskbar jako v případě 2 a pak čekám na ukončení aplikace a pak taskbar znovu odstřelím. Tam nejde použít jen 2, nebo 3, ale musíš monitorovat na ukončení aplikace.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod SvoDa v 19 dub 2009 10:53

Tome, mohl bys prosím tě napsat (popsat), jak to udělat a kam ty .scp dávat ?
Je jasné, že nestačí aby byl jen u startu spouštěče, jelikož, jak správně píšeš, se lista ovjevuje po spuštění nebo ukončení mnoha aplikací.
Jsem schopen si dát nějaké .scp soubory kamkoliv (třeba ke všem exáčům), ale nevím, jak by to mělo vypadat.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod tomasii v 19 dub 2009 11:11

Vypadá to přesně, jak jsem napsal v prvním příspěvku. Konkrétně třeba pro spuštění Solitare to uvádím v příloze. V tomto případě je TaskBarHide.exe ve složce \My Flash Disk\Trigger\app\ , Solitare ve složce \My Flash Disk\Trigger\app\Solitare\ a vlastní skript v \My Flash Disk\Trigger\app\Start\ . Samozřejmě vše může být jinde, to ale jako ostřílený matador víš.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod SvoDa v 19 dub 2009 11:24

Díky.
Tome, to já vím, ale kam dáš tu složku ScriptSolitaire ? Ono je to asi jedno, kde je, protože si namapuješ tlačítko ve spoštěči k jejímu mortscriptu a z ní se pak volá aplikace z ní, nebo se pletu?
Problém je, že lišta se jak jsi psal objevuje u různých aplikací různě (při spuštění, po ukončení,...)
Už jsem to ráno zkoušel aplikovat na ResInfo - když jsem jej zavíral křížkem, lišta opravdu mizela (jak po jejím spuštění, tak ukončení), čili to fungovalo prfektně, ale jakmile jsem Resinfo zavřel tlačítkem OK, lišta se objevila a navíc ikonka "Resinfo" ve spouštěči zůstala mrtvá, tak jsem ji namapoval znovu bez mortu :(
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod tomasii v 19 dub 2009 11:38

Ty skripty mohou ležet kdekoliv. Zatím jsem to úspěšně ověřil na hrách, přehrávačích a navigačních programech. Tam to běželo bezproblémově. Funkčnost se musí bohužel pro každý nestandardní případ vyzkoušet. Pokud to používáš na systémové aplikace, tak kdoví jak fungují a může to mít vedlejší účinky. Například zpoždění ve smyčce je kompromis, kratší může způsobit zaseknutí aplikace, delší zase vypne taskbar později. 1000ms mi zatím běželo s každou aplikací.

Samozřejmě každý případ testuji zvlášť a podle chování zvolím jedno z uvedených řešení 1. až 4.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod SvoDa v 19 dub 2009 14:57

No a to je ten kámen úrazu, že se ta lišta objevuje u některých aplikací jinak. No nic, likviduji prozatím ručně.
V každém případě ten spouštěč celkem slušně nahrazuje Miopocket - lze si tam Miopocket narvat celý se všemi jeho aplikacemi, jelikož lze ve spouštěči udělat stránek kolik chceš.
Pohrál jsem si ještě s těmi ostatními ikonami, ale jak už jsem psal, nejsem grafik, takže nic moc, ale myslím, že lepší než minule. Zbytek nechám na tom, komu se bude chtít tu grafiku nějak vylepšit ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod tomasii v 19 dub 2009 17:30

Je to jak jsem psal. U každé aplikace pomůže něco jiného. Zatím se mi ale podařilo ten proužek odstranit u všech nesystémových. Nejde to spolehlivě odstranit třeba u psc. Taky je to jiné u C520 a C710. :cry:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na iGO8 verze, patche, update

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron