Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Spouštěč aplikací na SD

Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod amatér v 01 bře 2009 16:07

Pokud nejsem sám, kdo odmítá používání různých unlocků, a přesto chcete pohodlně spouštět jiný navigační sw z SD karty, našel jsem na netu jednu utilitku, která to dokáže.
display_1.jpg

Postup je celkem jednoduchý:
- cestu jsem nastavil tak, aby bylo možné utilitku spustit tlačítkem, které máta jinak navoleno přes ppath ke spuštění iGO8 na kartě.
- na SD kartu vložíte obsah archivu (rozpakovat), a přidáte navigační sw, který chcete z karty spouštět. Já jsem použil kartu 8GB, takže se mi tam v pohodě vešlo těch sw více
display_2.jpg

Krom toho si můžete libovolně editovat další programy, které se mají spustit. Zde jsem použil cestu k tomasiiho složce APP na MFD
display_3.jpg
Zde různé verze iGO8 na SD
display_6.jpg
nebo třeba hry.
display_5.jpg

Nedoporučuji používat jako changer pro různé verze iGO8, nějak mi to nedělalo dobrotu :) . Pokud by se ale někomu podařilo z této aplikace rozchodit ještě Operu budu vděčný za zprávu jak na to.

http://rapidshare.com/files/206203759/iGO8_spoustec.rar

Archiv obsahuje složku iGO8, tu můžete vložit na MFD nebo na SD, a složku PROGRAMS tu je třeba vždy vložit na MFD vedle souborů MIOMAP, APP, Program Files ...

Ovládání utilitky je intuitivní. Takže, kdo chce může si hrát :lol: :lol: :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil amatér dne 06 bře 2009 23:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod vovi v 01 bře 2009 21:41

Díky za novou hračku! To zase bude doma řečí ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod SvoDa v 02 bře 2009 09:46

Už jsem si ty řeči včera vytrpěl, ale je to tak moc intuitivní, že jsem se v tom přestal orientovat, začala mi docházet intuice, mám ikony přes ikony a málokterá funguje tak, jak bych si představoval, takže budu intuitivně tunit dál, než vše budu považovat za ztrátu času a zůstanu u ppath.txt s changerem :lol: :lol: :lol:
Jinými slovy vím, jak editovat menu, ale nevím, jak tlačítkům nastavit cesty :(
Design je ovšem velice pěkný a rád bych to měl místo changeru. Unlock taky nepoužívám, mám na SD pro případ havárie jen ten Ivošův technický.

Ideální by to bylo mít na MFD a ovládat tím různé varianty místo changeru. Mirku, píšeš, že Nedoporučuji používat jako changer pro různé verze iGO8, nějak mi to nedělalo dobrotu ale v podstatě tam máš ikony pro spouštění různých verzí, tak v čem je problém?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod amatér v 02 bře 2009 10:22

Základem všeho je tlačítko "Edit menu" tímto tlačítkem můžeš přidávat další vrstvy, ikony atd.
- Pokud chceš přidat další vrstvu vyvoláš "Keyboard" pak "Edit menu" V horním rozevíracím okně je nabídka Button => rozevřeš a dáš volbu Screen, potvrdíš New. Napíšeš do prázdného okna název nového screenu a potvrdíš "Save Menu".
- Přidání ikony do nového screenu. Jako první doporučuji přidat do nového screenu tlačítko pro návrat do základního menu.
V "Menu editor" je nabídka Button stiskni "New" Otevře se nabídkové kno "Open" vybereš ikonu pro návrat close potvrdíš OK. Ikona bude na souřadnicích z=0; y=0 (tam se objevují všechny nově přidané ikony) poklepeš na nově přidanou ikonu a uvidíš nabídku "Button Properties" V rozevíracím okně "On Select" zvolíš nabídku "Link to screen" v dalším okně "Select Screen" navolíš Screen = home, potvrdíš OK. Polohu ikonky na obrazovce upravíš buď přetažením na určené místo, nebo pomocí tlačítek souřadnic +/- v nabídce Button Properties, máš-li navoleno zavři tuto nabídku a v Menu Editor potvrď Save Menu.
Pokud chceš novou ikonku použít pro volání nějakého programu dej volbu Start Program a zadej cestu k .exe souboru.

Pro volání různých verzí iGO8 na SD jsem v základním menu použil tlačítko iGO8, a tomuto tlačítku jsem přiřadil nový screen verze do tohoto screenu jsem dal tlačítka pro v.8.3.2.64873 a druhé pro 8.3.2.71348, šlo to, ale jen jednou, potom se tlačítka záhadným způsobem vytratila, do screenu nešlo přidat žádné další tlačítko a fungovalo jen tlačítko pro návrat :( . Celý screen jsem vymazal, znovu editoval a opět stejný výsledek. Pokud jsem iGO8 na SD přiřadil k tlačítku v základním menu funguje to pořád bez problémů. Ze základního menu spouštím krom iGO8 ještě Magellan a Becker, což jsou vlastně také verze iGO8, je to prostě divné. Ze screenu, kde je ostatní nav. sw jde vše taky bez problémů :)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod SvoDa v 02 bře 2009 10:49

JJ, díky moc za návod. Nenapadl mne pro nastavení cesty ten dvojklik na novou ikonu v režimu edit (až moc intuitivní :oops: ).
jinak v "dalších menu problém jaky ty, ale navíc jsem na nich ani neměl tlačítko pro návrat zpět, tak nebylo úniku než restartem.
Takže zkusím nastavit různé věci do základního menu nebo do screenu ost.nav.SW.
Myslím, že ten, kdo by to používal by si to měl dát na MFD a mohl by tam mít x-variant tlačítek pro různé karty a že by to tím pádem mohlo fakčit jako changer pro spoutění verze na MFD či různých verzí na různých SD.

Changer ovšem navíc "umí" kopírovat "odněkud" do jednoho společného cílového místa soubory různých verzí igo, kamer, obloh, fontů,... což by se tu dalo v základním menu tohoto spouštěče udělat cestou k changeru, ale pak by tato ulititka trošku ztrácela smysl.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod amatér v 02 bře 2009 11:27

Velkou výhodu této aplikace vidím v tom, že každý program je spouštěn samostatně, oproti tomu když je spouštěn prostřednictvím skinu. Spuštěné programy mají rychlejší odezvu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod SvoDa v 02 bře 2009 13:05

JJ, chce si to odladit dle individuálních potřeb, najít na MFD odpovídající umístění a nasměrovat cestu v ppath.txt a úplně mi bude stačit když to bude volat OZI, iGO8 na SD, iGO8 na MFD a MioMap.
Výborně se tím defacto rozšíří MioMenu, kdy není třeba blokovat jeho tlačítka, ale jen jedno.
Ještě jednou díky, Mirku ;)

Mám spoštěč na MFD v APP v extra složky pod názvem Starter, navolil jsem k tomu cestu v ppath.txt a šlape to k mé spokojenosti, vč. changeru. Tlačítek k aplikacím a fuýnkcím se tam dá dát kolik chceš, takže se tento spouštěč stává výborným řešení pro kompletní obsluhu přístroje a všeho, co je v něm či na SD.
Nechtělo se mi moc vyrábět jiná nebo další tlačítka, tak jsem použil ikony ze skinu.
display_2.jpg
display_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod humbuk v 13 dub 2009 17:40

Konečně jsem našel čas si pohrát s touhle parádní vychytávkou, už nebylo zbytí, bo tlačítka v Miomenu docházejí :). Vše zatím jede, pouze se mi nedaří vytvořit tlačítko na zakladní (home) obrazovce,na jiných obrazovkách to jde. Předpokládám, že to asi nejde, teda kromě toho, nakopírovat jiný obrázek se stejným jménem jako má ten v základní obrazovce ... Nebo je nějaký jiný způsob?
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod SvoDa v 13 dub 2009 18:06

JJ, už jsme to marně s amatérem zkoušeli. Já jsem nepokročil a mohu přidávat ikony jen do ostatních nav.SW, do hlavního menu mi to nejde, jen tam mohu opravovat, vyměňovat, ale přidat mi nelze.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Spouštěč aplikací na SD

Příspěvekod amatér v 13 dub 2009 18:31

Na základní obrazovce můžeš přidávat tlačítka stejně jako na jiných screenech. Akorát už tam není místo :D
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Další

Zpět na iGO8 verze, patche, update

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků