Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Přepínání verzí, map, atd.

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod SvoDa v 27 lis 2008 15:42

Jak jsem psal, iGO8.3.1. má tu vlastnost, že když je na MFD složka content pouze např.jen s jednou mapou, tak pakliže máš ještě na SD další iGO8/content s dalšími "věcmi", co nemáš na MFD, tzn. všechny mapy, POI, skiny, scheme,... , tak si iGO8 na MFD "bere" obsah složky content z iGO8/content na SD.
Tomáš se pak ptal, jestli se nemíchají různé verze a různé content do sebe, což vím, že se neděje, jelikož když jsem to iGO8 na SD pro verzi 8.3.1. přejmenoval, např. na iGO83, tak už si iGO8 na MFD ty soubory z karty nenašlo.

V jiné souvislosti pak psal amatér, že verze 8.3.1.57021 na MFD resetuje po uspání, pokud na kartě je jiná verze iGO8.
Je jedno jestli pro verzi 8.0 nebo 8.3., jak jsem sám zjistil.

To je sice pravda, ale proč to tak je?
Uvědomil jsem si toto - verze 8.3.1.57021 je stavěná pro čtení údajů primárně z SD (vzpomeňte si na Kruger fix, tam to bez něj dělalo taky), ikdyž ji spoušíš s MFD. Po probuzení pak tápe pochopitelně nejdřív po datech z SD, narazí přitom např. i na iGO8.exe ze složky iGO8 na SD a tím dojde k duplicitě a resetu. napadlo mně, co když se ale ta složka iGO8 na SD bude jmenovat jinak :?:

Jak tedy docílit toho, abych mohl mít ve svém přístroji dvě verze igo8 (jednu 8.3.1.57021 na MFD a jednu jinou (např. 8.3.1.53228 nebo 8.0.0.xxxxx na SD), aby to 8.3.1.57021 na MFD neresetovalo a abych současně jako bonus nemusel mít prot tuto verzi všechny mnoha MB soubory (mapy, dem,... v content na MFD, ale na SD:
pokus č.1.
na MFD igo8.3.1.57021
na SD igo8.3.1.53228, ale ve složce iGO83 a ne iGO8
výsledek:
iGO8.3.1.57021 na MFD po uspání neresetuje, ikdyž je jiná funkční verze iGO8 na SD, ale nevidí ani obsah content z té přejmenované verze na SD

pokus č.2.
na MFD igo8.3.1.57021
na SD igo8.3.1.53228, ale ve složce iGO83 a ne iGO8
na SD samostatná složka iGO8/content s "věcmi", které nejsou v content na MFD
výsledek:
iGO8.3.1.57021 na MFD po uspání neresetuje, ikdyž je jiná funkční verze iGO8 na SD a vidí obsah nově vytvořené (pouze datové) složky iGO8/content z SD :D


Závěr:
chceš-li mít iGO8.3.1.57021 na MFD, aby neresetovalo, druhému svému iGO8 (složce) na kartě dej jiný název (např. iGO83), do obsahu takto přejmenované složky zasahovat nemusíš, uprav si údaj v sys.txt na SD:
[folders]
app="%SDCARD%/iGO83"
a nakonec si nezapomeň upravit cestu tlačítka kterým to iGO83 na SD případně spouštíš (např. v changeru, nebo v ppath.txt ;)
chceš-li mít navíc v content na MFD minimum objemných věcí, vytvoř na SD samostatnou složku iGO8/content a do ní dej ty adresáře (map. dem, poi,...) s těmi soubory, co potřebuješ a nechceš mít v content na MFD.

Analogicky to tak můžeš udělat s iGO8.0.0. na SD - složku přejmenuj např. na iGO80
Naposledy upravil SvoDa dne 27 lis 2008 16:42, celkově upraveno 3
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod vovi v 27 lis 2008 15:55

Už se neudržím. Myslel jsem, že si 1000. příspěvek schovám na večer, ale ne!! :lol: :lol:

Dobrá práce, Dane!!

Všechny geniální věci jsou úžasně jednoduché!!

A tu tisícovku zapijeme večer ;) A to už budu mít na MFD verzi 57021!
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod SvoDa v 27 lis 2008 18:49

Tak si s tím ještě hraju a zjistil jsem následující.
Vše, co jsem výše uvedl, tzn. že iGO8.3.1.57021 na MFD po uspání neresetuje, i když je jiná funkční verze iGO8 na SD v přejmenované složce, to opravdu platí.
Jako majiteli c52O, která má jen 1GB na MFD, jsem chtěl ještě k tomu všemu mít většinu map na SD a ta pouze datová iGO8/content s mapami na SD sice být může, ale po uspání v tomto případě 57021stále resetuje. Nepodařilo se mi už znovu mavodit stav, že by tato verze viděla mapy v iGO8/content/map na SD, a přitom neresetovala. Mapy vidí, ale po uspání resetuje. U verze iGO8.3.1.57021 na MFD, NESMÍ být na SD kartě a ani nikde jinde ŽÁDNÁ složka která se jmenuje iGO8 - ani ta např. Prostě nesmí jí konkurovat zádná jiná složka iGO8.

Zkoušel jsem různé pokusy - soubory map na SD v iGO8/content/map přejmenovat jinak, dát do ní jen ty mapy, které nejsou na MFD,... Bez výsledku.

Naproti tomu verze 8.3.1.53228 na MFD v tomto smyslu funguje skvěle a v klidu strpí jiné iGO8 na SD (bez přejmenování) a a bere si z ní všechny mapy, takže mám na MFD v content/map jen pár map a všechny ostatní si to bere z iGO8 na kartě - přesně tak, jak fungoval (funguje) MioMap (část map na MFD a zbytek ve stejnojmenné složce na SD).

Závěr:
- nepotřebuješ-li šahat po objemných souborech na SD pro mapy, jelikož máš velký MFD (např. Mio C720) měj v klidu 57021 na MFD a svá ostatní iGO8 na SD si pouze přejmenuj a přepíš v tomto smylu i sys.txt a ppath.txt - viz můj předchozí příspěvek. ;)

- potřebuješ-li šahat po objemných souborech na SD jelikož máš malý MFD (např. Mio C520), měj na MFD 53228, v content na MFD si můžeš nechat jen to nejnutnější, třeba jen mapu, POI, building pro ČR, to menší dem pro EEU a své druhé iGO8.3.1.53228 na SD si pak můžeš nechat na SD jak je, nic nepřejmenovávej, jelikož si to z něj bude brát to, co nemáš na MFD (nebo pokud nepotřebuješ mít funkční iGO8.3.1.53228 na SD, nech si tam z něj jen složku iGO8/content. ;)

Jelikož stále netuším, v čem je 57021 lepší než 53228 (kromě věku :lol: ) a jelikož mám C520, nechávám na MFD 53228 a "žeru" mapy z iGO8 co mám na SD.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod Rnoel v 27 lis 2008 22:08

Tomuhle přesně odpovídá to, jak jsem nedávno řešil problém, že mi igo nestartuje bez karty. Měl jsem totiž verzi 8.3.1.53228 jak na MFD tak i na SD a na MFD mi chybělo pár souborů a igo si je klidně bralo z SD. Po vyndání z SD to začalo řvát a havarovalo. Čiže potvrzuji slova SvoDa.
Mio C520, 8GB SDHC, iGO8 v. 8.3.1.53228 (Sep 3 2008),
spouštěno kompletně z My Flash disk, Unlock MioPocket 2.0 (Release 46)
Uživatelský avatar
Rnoel
 
Příspěvky: 75
Registrován: 16 črc 2008 19:09

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod SvoDa v 28 lis 2008 06:57

Já jsem s tímhle řešením - 8.3.1.53228 na MFD co si chroustá soubory z SD karty maximálně spokojen, jelikož můžeš jezdit s MFD, kde máš jen minimum map, POI, building,... a ve slotu na SD můžeš mít cokoli jiného a když potřebuješ víc souborů (např. map), jen zasuneš kartu, kde máš ostatní mapy ve složce iGO8/conten/map. Přesně takto se chová MioMap a dlouho jsme tu řešili, proč to nedělá i iGO8. Dělá, ale až od verze 8.3.1.
Abys mohl jezdit i bez SD, tak to samozřejmě předpokládá mít na MFD kompletní instalaci. Jinak, jak správně píše Rnoel, nemůžeš mít např. složku licence jen na SD, jelikož po vytažení karty iGO8 z MFD nepojede, protože mu chybí soubory.

Pokud chceš mít samostatně funkční iGO8 i na SD, jelikož lze spustit různými tlačítky nebo changerem buď to na MFD nebo to na SD, měl bys takyl udržovat "identikou duplicitu" souborů - např. abys neměl na SD v content/skin stejnojmenný skin jako na MFD, ale s jinými soubory ui nebo s jinými scripty, pak by to mohlo mít problémy či havarovat - ještě jsem nezjistil co má přednost, a co by to dělalo.
Zatím jsem jen zjistil, to, co se dá při tomto chování předpokládat, že např. když na MFD v content/skin chybí skin, který je jen na SD, normálně jej vidím v IGO na MFD a můžu na něj jezdit.
Po vytažení karty se igo8 spustí pochopitelně do default skinu, jelikož mu chybí ten skin, se kterým se ukončovalo. Bez karty pak samozřejmě můžeš navolí skin, který máš v conten/skin na MFD a pochopitelně bez karty v menu nevidíš ten, který je jen na kartě. Po zasunutí SD máš zas v nabídce skinů i ten z karty.

Myslím, že naprosto dostatečné řešení s verzí 8.3.1.53228 na MFD je mít na MFD komplet instalačku a v content jen minimum map, POI, building,...které běžně potřebuješ, a na SD mít k této verzi jen iGO8/content se vším co se do ní vejde.

Lze mít pak na SD i verzi iGO8.0.0., nebo jinou verzi 8.3.x.xxxxx, ale ta jeho složka se už musí jmenovat jinak, jelikož
jednak nelze mít pochopitelně vedle sebe 2 složky stejného jména iGO8 a
druhak si pak verze na MFD "nešahá" do jinak jmenující se složky iGO8.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod Jerry v 22 pro 2008 22:58

Už jste někdo instaloval poslední verzi Changeru, který je v balíku skinů Gurjon z 22.12.2008? Jak vám chodí. Nějak se mi nedaří ho zprovoznit, předchozí mně chodil OK. Jsou tam čtyři volby umístění IGo8, ale mi najíždí stále jen tři. Něco asi dělám špatně.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod SvoDa v 23 pro 2008 10:32

Jerry rozklikni si v těch jednotlivých složkách changeru soubory .mscr kde objevíš cesty k tomu, co se má kdy otvírat.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod Jerry v 23 pro 2008 11:26

Všechno jsem zkoušel a nic. Nakonec jsem Changer_MFD integrovaný v API vyhodil a dal tam to staré provedení a šlape to jak má. Ještě tak verzi GJ5.3_tS+ (s přídavnými funkcemi) - jsem to ale nenasyta. Vývoj letí šíleně, pomalu nestačím vše sledovat, nacož pak realizovat vše, co vy zdatní vymyslíte.
Teď přemýšlím, jak nahradit ten „modrý“ Fileman ve Správci souborů (neumím ho dost dobře obsluhovat) za „bílý“ se kterým se snáze pracuje, alespoň mně.

Zdravím a díky za vše hezké na tomto fóru.

Jerry
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod SvoDa v 23 pro 2008 11:52

Ve filemanovi si podbarvení oken (pozadí) můžeš nastavit:
Tools -> customized -> colors -> kde pak volíš barvu textu a pozadí u aktivního okna (active) a u neaktivního okna (unactive).
Já používám TC, tam se to nastavit nedá, ale je bílý stále.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod Jerry v 23 pro 2008 12:02

Asi jsem se špatně vyjádřil, právě ten TC si chci místo FileManagera zprovoznit. Tu barvu jsem tam uvedl, abyh ty managery odlišil. Pletu si jejich názvy.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

PředchozíDalší

Zpět na iGO8 verze, patche, update

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků