Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Přepínání verzí, map, atd.

Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod tomasii v 07 zář 2008 23:47

Dal jsem na web do návodů jednoduchý Changer, kterým lze přepínat, odkud se iGO8 bere a startuje. Vlastní start se provádí jako dosud ikonou Miomap, v menu Nástroje ikonou Kalkulačka se spustí vlastní Changer.

Changer volí různé soubory sys.txt a podle obsahu sys.txt startuje Igo8 celé v paměti flash, nebo ho startuje v paměti flash a content bere z sd-karty, nebo ho startuje kompletně z sd-karty. Tím lze mít různé edice map, např. ve flashce jedny a na sd-kartě jiné, nebo mít i různé verze iGO8, radarů, popř. i další rozdíly dle uvážení.

Kromě toho lze volit i použité ttf fonty pro iGO8.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod SvoDa v 08 zář 2008 17:09

Super práce a mám to odzkoušeno a běhá to spolehlivě a skvěle.

Můžeš teď mít de facto 3 in 1.
Jedno iGO8 na HDD (např. u přístroje MIO ve složce MioMap/MioMap). U přístrojů s malou kapacitou paměti, lze ponechat složku content s jen některými mapami.
druhé iGO8 na SD (na HDD nemusíš mít vlastně nic - kromě Windows, samozřejmě a složky APP s tomasII aplikacemi a složkou changer
třetí iGO8 na HDD (v podstatě totéž co první varianta), ale se složkou content, kde jsou objemné soubory map, terénu,atp., na SD.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod SvoDa v 02 lis 2008 14:13

Uplynula nějaká doba, objevila se verze 8.3.1 a s ní potřeba přepínání mezi verzemi.
Tomáš (tomasII) vyvěsil nový typ changeru, který jsem použil a trošku upravil tak, že teď mohu tlačítkem MioMap ovládat spouštění iGO8 verzí 8.0.0.:
1. iGO8.0.0. na MFD - se složkou content s jen některými mapami.
2. iGO8.0.0. na MFD+SD - v podstatě totéž, ale se složkou content, kde jsou objemné soubory map, terénu,atp., na SD
3. iGO8.0.0. na SD

jiným tlačítkem MioMenu spouštím
4. iGO8.3.1 na SD.

Pro iGO8.0.0 je na SD složka iGO8 (standartně), a pro iGO8.3.1. jsem vytvořil složku iGO83 a v ní je komplet obsah 8.3.1.

Stačí upravit cestu u příslušného tlačítka v ppath.txt:
Storage Card\iGO83\iGO8.exe

a v sys.txt:
[folders]
app="%SDCARD%/iGO83"
a pro jistotu i cesty k SAVE a content aby verzi 8.3., která je ve složce iGO83, nenapadlo pro ně "šahat" do složky iGO8 patřící verzi 8.0.
save="\Storage Card\iGO83\save"
content="\Storage Card\iGO83\content"

a je to a funguje to.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod tomasii v 06 lis 2008 01:05

Myslím, že Danovo značení je zřetelné, v popisu je to obdoba toho iGO8_flash a iGO8_karta. Asi doplním taxativně Changer na webu o jasnou verzi pro dvě různé verze iGO8 (tak to taky používám).
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod SvoDa v 26 lis 2008 22:11

Už jsme se o tom s deussExx a Jasperem bavili jinde, ale když jsem dal iGO8.3.1. pouze s několika mapami na MFD, tak vidím všechny mapy, jelikož mám ještě totéž iGO8 s kompletní složkou content (se všemi mapami) na SD.
Na MFD tak stačí mít třeba jen jednu mapu a bez ohledu na to, zdali máš v sys.txt nastavenou cestu ke content na SD, tak si to ty mapy stejně bere.

Když vyndám kartu, vidím v iGO8 pochopitelně jen to, co je v content na MFD,
když vložím SD a nerestartuji, vidím opět jen to, co je na MFD,
když po vložení karty restartuji, vidím i všechno to, co je v content na SD.
Chytrá mašinka - najde si to, co potřebuje bez ohledu na to, jeli to na MFD nebo na SD.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod tomasii v 26 lis 2008 22:18

Doufám, že se stejně linkují i ostatní části contentu - building a dem, popř. i scheme, phoneme, poi, texture, atd... Nevíte to?
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod Ivo K v 26 lis 2008 22:20

Diky Dane, za jasné vysvětlení a ověření jak to a tím načítáním map s SD karty. ;)

Ještě by to chtělo nějakou verzi iGO8.exe, která umí načíst nejnovější mapy i když je v MFD ani na kartě vůbec nemáš. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod SvoDa v 26 lis 2008 22:23

Ano, linkuje to všechno, co s tou verzí iGO8 souvisí, dokonce i skiny (na SD jich mám víc než na MFD a vidím ty na SD).
Opakuji, že nemám v sys.txt nastavenou cestu ke content na SD, jinak bych to samozžejmě nepsal.

@ivoK: :lol: :lol: :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod tomasii v 26 lis 2008 22:27

Pak by se ale skutečně mohly míchat různé verze do sebe. Pokub by Mio našlo třeba několik složek content a ze všech vše načetlo dohromady ... :o
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Přepínání verzí, map, atd.

Příspěvekod SvoDa v 26 lis 2008 22:32

Pochopiteně to je ošetřeno tím, že je to na kartě ve složce iGO8/content. Jak jsem psal, mám na SD ještě iGO80/content a z té to nebere nic.
Když jsem to iGO8 na SD pro verzi 8.3.1. přejmenoval, tak už si iGO8 na MFD ty soubory z karty nenašlo ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Další

Zpět na iGO8 verze, patche, update

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron