Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navigace NDrive

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Navigace NDrive

Příspěvekod Tomáš Kubec v 19 srp 2008 20:48

Mám doma na test všechny tyto super levné navigace NDrive a můžu vřele doporučit. První navigace co mi naplánovala cestu do Chorvatska, tak jak bych jel já :-) Pokud by chtěl někdo nějakou levnou navigaci třeba pro manželku, tak můžu jen doporučit. Ta širokoúhlá má i BT a FM Transmitter. Jinak všechny jsou dobře multimediálně vybaveny. A jedna z těch menších má alkohol tester. Za ty peníze za které se v ČR prodávají to je fakt bomba. Zatím mají jen mapy CZ, PL, SK, HU, SL, CRO, AT, ale brzo budou i s celou Evropou. Zajímavostí je 3D fotorealistická navigace, která by měla být k dispozici v říjnu.

http://www.ndriveweb.com/products/ndrive-go/
Naposledy upravil Tomáš Kubec dne 20 srp 2008 09:12, celkově upraveno 1
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: Navigace NDrive

Příspěvekod warhead v 20 srp 2008 07:53

zajimave .... ale alkohol tester :lol: :lol: :lol:
Obrázek

HTC Kaiser juchu :D
Uživatelský avatar
warhead
 
Příspěvky: 304
Registrován: 07 črc 2008 07:57
Bydliště: West Czech

Re: Navigace NDrive

Příspěvekod amatér v 20 srp 2008 08:31

No dýchneš, a pokud se nezkroutí display, můžeš startovat :D

Tomáši, mohl bys to trochu více rozvést, z těch portugalských stránek moc moudrý nejsem.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navigace NDrive

Příspěvekod Tomáš Kubec v 20 srp 2008 09:12

Na tech stránkách jde zapnout EN. Napiš co by tě zajímalo.
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: Navigace NDrive

Příspěvekod JaPan v 22 led 2010 01:00

Moje osobní zkušenost s NDrive G50EE.
Na jaře r.2009 jsem dospěl k názoru, že bez navigace nejsem celý muž. Nechtěl bych příliš rozebírat své finanční možnosti, ale po několika týdenním intezivním bádání padla volba na již výše uvedenou G50. Ve snaze ušetřit i na poštovném jsem objednal v internetovém obchodě, s možností osobního vyzvednutí (Brno). Když mě ji synátor po nekonečném týdnu čekání přivezl, nepodlehl jsem pudům a přečetl přiložený návod, přestože všechny informace dostupné na netu jsem už znal skoro nazpaměť. Teprve potom jsem připojil nabíjení a po dalších nekonečných hodinách čekání přesunul spínač na zadní straně do polohy ON. Pohrál jsem si s nastavením i s "družicemi". Ťuknu lačně na Navigovat a nic. Teď vynechám podrobnosti....

Po měsíci (zákonná lhůta pro vyřízení reklamace) přišlo avízo, že je opraveno. Překvapilo mě, že na rozdíl od první dodávky mám nyní kartu vypadající na první pohled jako originál (ale to nebylo jádro pudla). Snad se jenom ještě sluší dodat, že jsem zkoušel kontaktovat všechny možné podpory. Výrobce se neobtěžoval vůbec, dovozce doporučil zkusit jinou kartu (což jsem udělal, leč NIC), další také raději hráli mrtvé brouky. Tentokrát se už ale navigace rozběhla. Další nepříjemné překvapení přišlo, když jsem se snažil posunout (rolovat) obrazovku. Trefit rolovací lištu tak, aby se něco pohnulo se mi podařilo při jednom pokusu z deseti.

Při rozhodování o koupi jsem si byl vědom, že nebudu moci zadávat průjezdní body. I což, tak si trasu naplánuju po kouskách. A tak jsem zažil další nepříjemné překvapení, když jsem jel přes Moravu z jihu na sever (a zpátky), nemaje dálniční známky, spoléhaje na soft od NDrive. Trasu jsem pečlivě naplánoval v PC a jednotlivé body (tři) zadal v navi. Když jsem v Kroměříži skončil na prvním cíli zadal jsem další bod (tedy aspoň jsem si to myslel). Jenže řádky v oblíbených položkách má NDrive tak uzoučké, že jsem se uklep. Prozkoumal jsem tedy několik desítek km silnice kvality polňačky okolo Přerova.

Zkusil jsem také aktualizaci. Leč po zaregistrování mi slíbené heslo pro přístup k aktualizaci nepřišlo. Když mě později navigace zaháněla z "normálních" silnic do uliček, kde i na kole nedobře jeti, či přes výslovný zákaz dálnic mě nutila po nich jet pod., pochopil jsem (ač na jiných koníčcích tak nešpóruju), co se myslí rčením: "Laciný 2x placený" a začal znovu gůglovi psát kouzelné slovo: "navigace". Opět následovalo několk týdnů intenzivně strávených čtením manuálů, porovnáváním cen a čekáním na jejich pokles. Když se Garmin 765T dostal skoro na čtyři a půl tisíce, začala mě svrbět šrajtofle. A PAK SE TO STALO!!! Narazil jsem (už poněkolikáté) na toto fórum a začal tentokrát i číst. Čím více jsem četl, tím víc mi docházelo, v jakém jsem žil bludu a děkoval (doplň sám dle vyznání), že mi zabránil zalovit v kapse a zároveň mě poslal sem. Opět nebudu zabíhat do detailů....

Do měsíce jsem měl Mio C520 s iGO8 a během několka dalších týdnů studování TomasII webu a fóra běhalo iGO i na NDrive.
Pánové, zejména vy aktivní, hluboce smekám a
DĚKUJI
................................DĚKUJI
................................................................DĚKUJI

P.S. NDrive mám pro "děti" a manželku, sám se kochám s Miem. Sluší se ale dodat, že iGO jede na NDrive naprosto perfektně. Požívám skin PlusPlus + BIG. Vše co nepotřebuji k vlastní navigaci mám vypnuto, kromě radarů. Navigace jede plynule, neseká se, ani nezpožďuje.
Byla: NDrive G50+iGO 8.3 na SD, Stále je:C520+iGO 8.3 na SD, Bude: Primo na 7" tabletu
JaPan
 
Příspěvky: 146
Registrován: 17 říj 2009 09:57

Re: Navigace NDrive

Příspěvekod deusexx v 22 led 2010 09:28

A toto mě zajímá
Prozkoumal jsem tedy několik desítek km silnice kvality polňačky okolo Přerova.
Kde jsou tady "polňačky"? Kam tě to prosím tě tahalo?Tos jel snad kolem Bečvy proti proudu směr Lipník :lol: Tak tam bych fakt nejel ani na kole.Ale na druhé straně je cyklostezka.To už je lepší,ale zas úzký pro tvojeho čtyřkolýho kamaráda.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Navigace NDrive

Příspěvekod JaPan v 22 led 2010 11:36

To:deusexx
Před Přerovem mě to poslalo na "starou" silnici směr Ostrava. Silnice úzká a hrbolatá. Limity mimo obec 70, v obcích 40. Místo abych jel směr Osek n. Bečvou, jak jsem měl naplánováno, vzalo to směr Kozlovice Radslavice. S těma desítkama km jsem to neodhadl, když teď koukám na mapu, tak to bylo cca 18km, mě to ale připadlo jako věčnost. A to mě ještě v půlce cesty dohonil nějaký "tranzit" a za každou cenu chtěl jet obcí 60, takže jsem ho měl imrvere v kufru. Nezbylo, než si zahrát na závodníka a mimo obec mu po té valše sto...kou ujet.
Po cestě zpátky jsem si dal pozor a po "nové" to byla radost.
Byla: NDrive G50+iGO 8.3 na SD, Stále je:C520+iGO 8.3 na SD, Bude: Primo na 7" tabletu
JaPan
 
Příspěvky: 146
Registrován: 17 říj 2009 09:57

Re: Navigace NDrive

Příspěvekod deusexx v 22 led 2010 12:18

Tak už jsu doma :) Kozlovice,Prosenice.....Máš pravdu,samá 40ka a cesty rozbitý od toho jak se vozí material na dálnicu k Řikovicím.Lepší je protáhnout to městem na Dlážku a pak to vzít na Lipník.Ne tam vrchem kolem Meopty.Ovšem ve špičku nejedeš ani těch 40,co v těch šílených dědinách.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Navigace NDrive

Příspěvekod mikels v 22 led 2010 14:17

No já bych k tomu dodal, že softík pro Ndrive mě docela zklamal respektive mapové podklady kdy mě to hnalo všude možně....ke mě domů jako jediná mě hnala o ulici dál a pak do jednosměrky. Pak jsem si tam nastavil výstrahu radarů tak se z navigace ozvalo houkání jak když za mnou jede 10 policiejních aut.. nejen, že jsem málem skončil ve stromě ale pak málem navi letěle z okna :lol: Jinak Ndrive je podle mě to samé jako Goclever, Evolve, atd
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: Navigace NDrive

Příspěvekod MaruskaM v 01 srp 2013 12:01

JaPan píše:Moje osobní zkušenost s NDrive G50EE.
Na jaře r.2009 jsem dospěl k názoru, že bez navigace nejsem celý muž. Nechtěl bych příliš rozebírat své finanční možnosti, ale po několika týdenním intezivním bádání padla volba na již výše uvedenou G50. Ve snaze ušetřit i na poštovném jsem objednal v internetovém obchodě, s možností osobního vyzvednutí (Brno). Když mě ji synátor po nekonečném týdnu čekání přivezl, nepodlehl jsem pudům a přečetl přiložený návod, přestože všechny informace dostupné na netu jsem už znal skoro nazpaměť. Teprve potom jsem připojil nabíjení a po dalších nekonečných hodinách čekání přesunul spínač na zadní straně do polohy ON. Pohrál jsem si s nastavením i s "družicemi". Ťuknu lačně na Navigovat a nic. Teď vynechám podrobnosti....

Po měsíci (zákonná lhůta pro vyřízení reklamace) přišlo avízo, že je opraveno. Překvapilo mě, že na rozdíl od první dodávky mám nyní kartu vypadající na první pohled jako originál (ale to nebylo jádro pudla). Snad se jenom ještě sluší dodat, že jsem zkoušel kontaktovat všechny možné podpory. Výrobce se neobtěžoval vůbec, dovozce doporučil zkusit jinou kartu (což jsem udělal, leč NIC), další také raději hráli mrtvé brouky. Tentokrát se už ale navigace rozběhla. Další nepříjemné překvapení přišlo, když jsem se snažil posunout (rolovat) obrazovku. Trefit rolovací lištu tak, aby se něco pohnulo se mi podařilo při jednom pokusu z deseti.

Při rozhodování o koupi jsem si byl vědom, že nebudu moci zadávat průjezdní body. I což, tak si trasu naplánuju po kouskách. A tak jsem zažil další nepříjemné překvapení, když jsem jel přes Moravu z jihu na sever (a zpátky), nemaje dálniční známky, spoléhaje na soft od NDrive. Trasu jsem pečlivě naplánoval v PC a jednotlivé body (tři) zadal v navi. Když jsem v Kroměříži skončil na prvním cíli zadal jsem další bod (tedy aspoň jsem si to myslel). Jenže řádky v oblíbených položkách má NDrive tak uzoučké, že jsem se uklep. Prozkoumal jsem tedy několik desítek km silnice kvality polňačky okolo Přerova.

Zkusil jsem také aktualizaci. Leč po zaregistrování mi slíbené heslo pro přístup k aktualizaci nepřišlo. Když mě později navigace zaháněla z "normálních" silnic do uliček, kde i na kole nedobře jeti, či přes výslovný zákaz dálnic mě nutila po nich jet pod., pochopil jsem (ač na jiných koníčcích tak nešpóruju), co se myslí rčením: "Laciný 2x placený" a začal znovu gůglovi psát kouzelné slovo: "navigace". Opět následovalo několk týdnů intenzivně strávených čtením manuálů, porovnáváním cen a čekáním na jejich pokles. Když se Garmin 765T dostal skoro na čtyři a půl tisíce, začala mě svrbět šrajtofle. A PAK SE TO STALO!!! Narazil jsem (už poněkolikáté) na toto fórum a začal tentokrát i číst. Čím více jsem četl, tím víc mi docházelo, v jakém jsem žil bludu a děkoval (doplň sám dle vyznání), že mi zabránil zalovit v kapse a zároveň mě poslal sem. Opět nebudu zabíhat do detailů....

Do měsíce jsem měl Mio C520 s iGO8 a během několka dalších týdnů studování TomasII webu a fóra běhalo iGO i na NDrive.
Pánové, zejména vy aktivní, hluboce smekám a
DĚKUJI
................................DĚKUJI
................................................................DĚKUJI

P.S. NDrive mám pro "děti" a manželku, sám se kochám s Miem. Sluší se ale dodat, že iGO jede na NDrive naprosto perfektně. Požívám skin PlusPlus + BIG. Vše co nepotřebuji k vlastní navigaci mám vypnuto, kromě radarů. Navigace jede plynule, neseká se, ani nezpožďuje.

Také já jsem dostal darem navigací Ndrive G50 s neaktuáním mapovým podkladem a mám snahu přejít na new sw.Jse m však naprostej laik, proto uvítám někdo kdo pomůže s tahákem, jak postupovat. Dík.mirek.maruska@post.cz
MaruskaM
 
Příspěvky: 1
Registrován: 31 črc 2013 09:07
Bydliště: Bohumín

Další

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník