Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zajímavosti z cestování

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Re: Zajímavosti z cestování

Příspěvekod Lakva v 08 bře 2011 11:35

Právě. Oni už dneska (od toho oficálního zahájení zkušebního provozu) mají záchranné složky ze zákona povinnost to hlásit na tu centrálu v Ostravě (teď sakra nevím, jaxeto todleto....), akorát na to zatím poměrně dost z vysoka...
Takže to u nás asi pořád visí na zelených andělech a ty samozřejmě zdaleka nejsou vždycky všude.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Zajímavosti z cestování

Příspěvekod Miroš v 08 bře 2011 11:39

A ti to zavolají do rádia a tím to končí.
Mio C520FT, iGo Primo 9.6.13.263722 f&a - TTSpro Zuzana spouštěč
MS Lumia 640 LTE W10 a Xiaomi Redmi Note 4 Nougat - Sygic GPS Navigation
Uživatelský avatar
Miroš
 
Příspěvky: 783
Registrován: 06 čer 2009 16:11
Bydliště: Podbořany

Re: Zajímavosti z cestování

Příspěvekod yksyks v 08 bře 2011 15:45

Já jsem u Zelených andělů registrován, hlásí se to operátorovi (a ten pak eventuálně do rádia nebo jinam).

Když jsem si před rokem koupil TMC přijímač, naivně jsem si myslel, jak jim budu hlásit události a chyby v TMC. Nejdřív jsem ale musel vysvětlovat, co to je vlastně TMC, a tak jsem napsal mailem dotaz, jak vlastně vypadá spolupráce ÚAMK s centrálou TMC. Napsali mi, že o ničem nevědí a odkázali mě někam jinam, tam zase jinam, a tam už mi ani neodpověděli. Nevím jak to vypadá dnes, už jsem to vzdal. Takže i kdyby Zelení andělé byli úplně všude a všechno hlásili, na TMC to nemá vliv.
Evolve Multitraxx 4GB (480 x 272) • Primo 2.0.1 (9.6.5.221194) • skin diMkaWA -TomSoft 1.5.3 (a) • NQ 2013.Q2
Uživatelský avatar
yksyks
 
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2010 13:06

Re: Zajímavosti z cestování

Příspěvekod Lakva v 08 bře 2011 19:37

Tak to je super! Hlavně že ČRo jako organizátor celé akce zelených andělů na nějaké informační stránce uváděl, že informace jsou hned po ověření odvysílány hlasově a také odeslány do JSDI :-(
Taky jsem před pár lety uvažoval, že se zaregistruju, ale já toho zase tolik nenajezdím...
To je fakt jak v Čechách, tohleto :-(
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Zajímavosti z cestování

Příspěvekod amatér v 09 bře 2011 23:59

Včera jsem dodělal do Zuzany hlášení událostí TMC a trochu mě štvalo, že to nebudu mít jak odzkoušet. Ale opak byl pravdou, při příjezdu k Praze mi Zuzana zahlásila: "Blížíte se k místu dopravní nehody. Nehoda na silnici D1 mezi odpočívka Blanice a Psáře"
obr_13.jpg
V momentě, když jsem projížděl okolo Národního muzea se Zuzaka ozvala podruhé: "Místo nehody bylo vyklizeno."

Po nájezdu na D1, se Zuzana ozvala potřetí: "Pozor, na silnici se pracuje. ...na silnici D1 mezi odpočívka..."
obr_14.jpg

Podotýkám, že v Zuzaně jsem udělal jen pár překladů, takže to není samotným hlasem, ale tím že TMC prostě funguje. ;) Neříkám, že na 100%, ale funguje, ono záleží vždy jen na lidech. Jo, a když jsem k tomu místu dojel, opravdu tam ta vozidla byla a ořezávala křoví v dělícím pruhu.
Mapy NQ, nejsem ze středověku. :lol:

Jediné, co mě docela dost štve je problém naučit Zuzanu správně vyslovovat slova, kde se zobrazují ty příšerné znaky místo písmen s diakritikou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zajímavosti z cestování

Příspěvekod Miroš v 10 bře 2011 08:47

To je potěšující. U nás mají příští týden začít stavět rondel, kvůli tomu jednu ulici uzavřou, cedule to tu hlásí už měsíc, tak jsem zvědav na TMC, jak se pochlapí.
Mio C520FT, iGo Primo 9.6.13.263722 f&a - TTSpro Zuzana spouštěč
MS Lumia 640 LTE W10 a Xiaomi Redmi Note 4 Nougat - Sygic GPS Navigation
Uživatelský avatar
Miroš
 
Příspěvky: 783
Registrován: 06 čer 2009 16:11
Bydliště: Podbořany

Re: Zajímavosti z cestování

Příspěvekod yksyks v 17 bře 2011 17:41

Jednu perličku k funkčnosti TMC v Praze: večer po osmé mi to hlásilo "houstnoucí provoz" na nábřeží. Nedbal jsem a byl tam asi tak stupeň 1-2. Když jsem tam jel za půl hodiny znova, na TMC to viselo pořád a provoz byl tak na 1, tedy nejezdilo skoro nic. Lepší je to fakt vypnout nebo aspoň ignorovat, to bych si pěkně zajel.

A ještě k tématu Zelených andělů: Dnes jsem hlásil nehodu na Šterboholské spojce. Asi za půl hodiny jsem to ověřoval na TMC. Bylo to tam, ale na opačné straně. Tak jsem tam zajel, abych to ověřil. Nehoda už skoro odklizená, v opačném směru zcela plynulý provoz. Zavolal jsem tedy znovu na centrálu Zelených andělů, jestli moje hlášení nepochopili špatně. Ale ne, měli to tam dobře. Tak jsem se znova zeptal a mám to teď čerstvě potvrzeno od operátora:Zelení andělé se systémem TMC naprosto nijak nespolupracují. A je to.
Evolve Multitraxx 4GB (480 x 272) • Primo 2.0.1 (9.6.5.221194) • skin diMkaWA -TomSoft 1.5.3 (a) • NQ 2013.Q2
Uživatelský avatar
yksyks
 
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2010 13:06

Re: Zajímavosti z cestování

Příspěvekod Miroš v 12 kvě 2011 14:13

Jaroušovo oblíbená Amerika - to bych chtěl vidět v reálu u nás :lol:
Kód: Vybrat vše
http://www.novinky.cz/koktejl/233199-policie-honila-na-dalnici-polonahou-zenu-ktera-ukradla-odtahovy-vuz.html
Mio C520FT, iGo Primo 9.6.13.263722 f&a - TTSpro Zuzana spouštěč
MS Lumia 640 LTE W10 a Xiaomi Redmi Note 4 Nougat - Sygic GPS Navigation
Uživatelský avatar
Miroš
 
Příspěvky: 783
Registrován: 06 čer 2009 16:11
Bydliště: Podbořany

Předchozí

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků