Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Porovnání navigací

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Porovnání navigací

Příspěvekod pavel1tu v 20 črc 2009 06:40

Zdravím vespolek,

jednou jsem něco chtěl koupit a nějak každý nadával, že koupil špatně (asi to tehdy byla pračka), tak jsem si předplatil časopis D-TEST

teď tam vyšel test navigací a světe div se - prvních asi 10 míst obsadily navigace TOM-TOM (sám jsem měl asi 2 půjčené a vůbec se mi nelíbilo ovládání, chyběla navigace v pruzích, a další), taky nechápu proč je v testo tolik typů od jedné značky, když se liší jen v drobnostech

MIO a další na IGO8 byl propadák a dokonce u nich byla označena "bezpečnost při řízení" za nevyhovující.

PROSÍM - má někdo zkušenosti s novějšími typy navigací TOM-TOM a mohl by se podělit o zážitky :-)

Předem moc díky
EVOLVE MultiTraxx V2.0.0.9.18
iGO8: ver. 8.0.0.51053 (už jen záloha)
iGO8: ver. 8.3.2.87762, mapy 2009/02, návrat ke skinu PlusPlus 07a_tS(nejpřehlednější)
Uživatelský avatar
pavel1tu
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 led 2009 13:23

Re: Porovnání navigací

Příspěvekod vovi v 20 črc 2009 07:29

Většina takovýchhle testů (D-TEST; obzvlášť v tom ale vynikající německé časopisy ... podívejte se třeba na testy v CHIPu) vzniká na objednávku a jde spíš o marketing, než seriózní porovnání. Není umění nastavit si kritéria tak, aby vyhrál "ten můj" favorit. Ten D-TEST jsem nečetl, ani číst nehodlám, ale jsou i jiná srovnání:
http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... ARI=114276

Kolektiv z Computer Press tam srovnával přes dvacet navigací; najdeš tam i podrobně popsanou metodiku a tabulku s detailním rozpisem kritérií a hodnocení. To vše se dělí na hodnocení "papírové" - HW a funkce a "za jízdy" - skutečné navigování.
Tam sice taky vyhrály TomTomy, ale hlavně díky té první části - hodně bodů nahonily funkcemi typu MapShare a dalšími on-line službami. Ve skutečné navigaci s přehledem vítězily stroje s iGo/AMIGO, kterým ale vždycky chybělo něco z vychytávek pro podporu zákazníků. Troufám si říct (na základě těch výsledků), že kdyby k iGo8 nabízeli maďarští soudruzi ještě pružnou opravu map a nějakou tu on-line podporu, která umožní plánovat trasu s ohledem na okamžitou dopravní situaci, pak by asi měly TomTomy smůlu.

A navíc je to všechno ještě o osobních preferencích - v té Mobilmanii najdeš ale i tabulku v Excelu, kterou si můžeš upravit dle svých potřeb - třeba vyřadit řádky s kriterii, která považuješ za zbytečná (třeba "Reality view", ... ;) ). Pak se i celkový výsledek poněkud změní.

A podotýkám, že pro srovnání se používaly navigace v továrním nastavení - a i tady mají vytuněné stroje s iGo potenciální body k dobru.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Porovnání navigací

Příspěvekod Prcek v 20 črc 2009 07:35

Z vlastní zkušenosti můžu říct že zlaté iGO8. Byl jsem donucen jet do Itálie podle Tom Toma protože jsme jeli tchánovým autem a ten chtěl jet podle své navigace. Bylo to něco hrozného. To už mioMap 3.3 je lepší. Nehledě na to aktualizovat mapy na Tom Tomu je děs. Proč něco dělat jednoduše když to jde složitě.
Mio C720, R02+3+9913+1018, 8Gb SDHC Class6, TMC, SE Xperia PRO,
MioMap v.3.3, Skin J+T v4.3; IGO8 v.8.3.4.117940,; Ozi Explorer; Můj upravený spouštěč + další vychytávky - vše v MFD
Sony Ericsson Xperia Pro, android 2.3.4 iGO Primo 9.6.7.235654
Prcek
 
Příspěvky: 321
Registrován: 16 čer 2008 19:11
Bydliště: Ostrava

Re: Porovnání navigací

Příspěvekod SvoDa v 20 črc 2009 12:08

Testoval jsem už taky ledasco a proto preferuji iGO8 ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Porovnání navigací

Příspěvekod jajo v 20 črc 2009 13:59

Súhlas s Danom. Tiež som mal v ruke viacero navigačných softíkov,ale iGO8 zatiaľ u mňa vedie na plnej čiare.
(1)MIO C 520 FT+ , TMC
(2)MIO C 520 FT+ , TMC
(3)HTC TyTN II Kaiser
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
jajo
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 552
Registrován: 02 črc 2008 20:09

Re: Porovnání navigací

Příspěvekod mickielli15 v 11 bře 2010 23:26

iGO8 má pro mne vše potřebné, co Tomtom. Až na jednu, pro mne skoro stěžejní funkci - akustické upozorňování na blížící se (libovolný) bod zájmu. Nevím, zda tímto disponuje iGO PRIMO, na to jsem se mohl zeptat ve vlákně o iGO PRIMO, ale s trochou fantazie se tato otázka hodí tematicky (vzhledem k nadpisu tohoto vlákna) i sem. Proto se zeptám tedy tady: má iGO PRIMO něco jako upozorňování na POI při cestě? Ví o tom někdo něco? Já za tu funkci budu bojovat :-). Onehdá jsem psal Micsanovi, Gurjonovi, ale bez odezvy. Neví tedy někdo, zda tímto bude disponovat očekávané PRIMO? Dík.
PPC MIO P350, 320x240, iGO 8.3.2.71348, Gurjon 6.9.1p L&T, Dimka by Tomsoft 1.1.11.8 s dark patch a "červenozelenéšipky-patch"
nově - Mio P560 - krááásně chytá signál, jak rychle, tak i houževnatě :-)
mickielli15
 
Příspěvky: 94
Registrován: 06 úno 2009 11:07
Bydliště: České Budějovice, Brno

Re: Porovnání navigací

Příspěvekod tomasii v 13 bře 2010 13:47

Zatím jsem na akustické hlášení poi u Primo taky nenarazil. Před časem jsem ale dělal na žádost akustické hlášení jednoho typu "poi" pro iGO8 formou radaru. To funguje, ale zanáší se b....l do radarů (je to něco jako současné jasperovy rozšířené radary o další hlášení).
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Porovnání navigací

Příspěvekod mickielli15 v 14 bře 2010 01:20

Škoda škodoucí :-), Bohužel právě proto když jedu někam, kde to neznám, používám stále Tomtoma. Na cesty, které znám plus zahraničí - tam používám výhradně iGO8. Pro mne prostě upozornění na jakýkoliv POI je velmi přínosné, ale třeba jsem jen navigačně "pokřivený" :mrgreen: . Každopádně, iGO8 zapínám raději než Tomtoma, ale co naplat...
PPC MIO P350, 320x240, iGO 8.3.2.71348, Gurjon 6.9.1p L&T, Dimka by Tomsoft 1.1.11.8 s dark patch a "červenozelenéšipky-patch"
nově - Mio P560 - krááásně chytá signál, jak rychle, tak i houževnatě :-)
mickielli15
 
Příspěvky: 94
Registrován: 06 úno 2009 11:07
Bydliště: České Budějovice, Brno


Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků