Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navigace TomTom - co si z ní vzít příkladem

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Re: Navigace TomTom - co si z ní vzít příkladem

Příspěvekod Jarouš v 22 bře 2010 15:06

Tak a už dost,tady se řeší pokud vím úplně něco jiného,že fórum ELKA,takže tato diskuze může pokračovat v jiném vlákně k tomu založeném!
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Navigace TomTom - co si z ní vzít příkladem

Příspěvekod prateta v 02 dub 2010 23:39

Jo, s tím MIO je to děsný - já mám PDA MIO P360 a mám v tom iGO 6 i iGO 8. Kupodivu se neperou a dále dělají každý sám své vlastní chyby, ale děsné. Evidentně si s tou mašinkou nerozumějí. Když mi syn, kterému jsem to půjčila do Itálie, popisoval, jak ho to v Rakousku navedlo na dálnici a na následujícím exitu ho to poslalo pryč, pak silničkou v protisměru na začátek, tam zase najet na dálnici a při příštím průjezdu okolo toho exitu už ani necekl, ani jsem se moc nesmála - zuřil, protože nemyslel, a musel zaplatit dálniční poplatek podruhé.

Já jsem s tím jela do Bohušovic nad Ohří a na silnici mezi poli to pravilo "teď odbočte ostře doprava" - a to bychom byli museli přeskočit příkop a hurá do zrajícího obilného lánu ... odbočka tam nebyla ani dříve, ani v plánu.

U Rokycan nás zase pořád posílal do řeky - když jsme nechtěli odbočit doleva, ale naopak doprava, protože jsme to tam znali, tak se nás snažil otočit, a když jsem otáčení zakázala, vymýšlel finty, jak nás nenápadně odvádět bočními uličkami tak, abychom se nakonec vlastně otočili do protisměru.

V tomto smyslu musím říct, že "osmička" iGO se chovala ještě daleko hůř než "šestka", a třeba v Praze zničehonic nenašla ulici, která tam po přezkoumání byla. Takže jsem programy střídala. Co mi chybí u základního TomTomu, je ve 3D možnost okamžitého naklopení projížděné oblasti tak, aby bylo vidět až na horizont, a při zobrazení pruhů z nich udělá uprostřed displeje tak tenké nudle s úzkou šipkou, že jsem je raději deaktivovala. No, ještě jsme se nesžili, třeba přijdu na nějakou fintu.

Ještě větší sranda byla s navigací pro pěší - tam se zamotal už za prvním rohem a i nám se celkem pěkně podařilo zabloudit. Bylo tam hezky a GPS si povídala, co ji zrovna napadlo, a tak jsme se nenudili.

Docela se těším, že si teď zjara a v létě proklepnu TomToma, kterého jsem nedávno koupila použitého v dobrém stavu za pakatel. Tomu vyčítám, že se nesnáší s některými hlasy bez zjevného důvodu a že neumí "Roger-beep" před hláškou. Po delší odmlce se náhlého zařvání hlasu Elišky většinou leknu, chtělo by to decentní pípnutí, což velmi hodnotím u iGO. Maličkost, ale potěší ... :-)
prateta
 
Příspěvky: 23
Registrován: 02 srp 2008 15:14
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Navigace TomTom - co si z ní vzít příkladem

Příspěvekod tomasii v 03 dub 2010 12:41

Já používám zásadně na iGO8 TA mapy a tyhle problémy jsem nikdy neměl (tedy kromě toho, když jsem cvičně použil Lišku a ten se mě zásadně svými řečmi snažil mást). Použiji-li ale Navteq mapy, tak se často u nás nestačím divit, jaké cesty mi nabízí.

Miomap už nepoužívám, protože to s mapami není nejlepší a iGO8 je určitě lepší.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace TomTom - co si z ní vzít příkladem

Příspěvekod JaPan v 03 dub 2010 13:32

Podobně jako tomasii. iGO8 a TA mapy. Problémy na silnicích I. II. třídy a ani na trochu slušně vypadajících "uličkách" nejsou. V nějakých "Stínadlech" se při záměrném sjetí z trasy pokouší navigace občas o "ptákoviny" typu otáčení v jednosměrce, nebo otáčení v uličce dva a půl metru široké. To se ale dá docela pochopit. Co používám iGO8, tak si nelámu hlavu s cílem cesty, i když jsem tam nikdy nebyl. Samozřejmě, že důležité trasy si prověřím v simulaci a plánování začíná s "gůglem".
Byla: NDrive G50+iGO 8.3 na SD, Stále je:C520+iGO 8.3 na SD, Bude: Primo na 7" tabletu
JaPan
 
Příspěvky: 146
Registrován: 17 říj 2009 09:57

Re: Navigace TomTom - co si z ní vzít příkladem

Příspěvekod amatér v 03 dub 2010 14:25

Vzhledem k tomu, že TA používá stejné mapy jako Google, dobrá volba :D
Kód: Vybrat vše
http://www.jonasson.org/maps/
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Předchozí

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků