Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zkušenosti z cestování s iGO8

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod Jasper v 07 črc 2011 11:08

Netuším co prováděli italům ale je známo že se husitská vojska uměla chovat jako tatrské hordy. :?
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod SvoDa v 07 črc 2011 11:15

amatér píše::o Ale Hus není Žižka :lol: Byť obé nesouc jména Jan.

ale byl vůdcem husitů a jeho následovníků, šmarja :!:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod amatér v 07 črc 2011 11:23

Jo, hned potom, co mu přitopili pod patami.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod vovi v 07 črc 2011 11:47

Hus je pro taliány jen vobyčejnej kacíř.
Ale Žižka, to je ten hajzl, co jim mordoval pra...předky! A to nejhorší pro ně je to, že ho nedokázali porazit, dokud se o to nepostarali jeho vlastní lidi, jak už je tady u nás v kraji zvykem (von teda umřel dřív, ale já tim myslim porážku "jeho" vojska u Lipan, abyste mě zase nechytali za pysky).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod somik v 07 črc 2011 16:31

Hezká hodina dějepisu.. :lol: :lol:
Mio c 510+ v šochtli iGo Primo 2.0 TMC, 1.5.3a skin Dimka
Mio C 720 TMC, Primo 1.2 , Primo 1.2.0 GJ, šochtle Primo 2.0 Dimka 1.5.3a
HTC TOUCH 2 iGo8 8.3.4. 117940 skin Dimka, Primo 1.3.3 skin Dimka
HTC 3DEVO iGo MyWay 8.4.3
Uživatelský avatar
somik
 
Příspěvky: 270
Registrován: 14 črc 2008 11:42
Bydliště: Píšť, na Prajské

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod Tomáš Kubec v 19 črc 2011 17:58

Tak Chorvatsko s Navtekem naprosto v pohodě. Dálnici jsem objížděl nakonec přes Mureck a naprostá pohoda, na objížďce jsem potkal tak 5 aut, zdržení tak maximálně 20 minut.
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod SvoDa v 23 črc 2011 17:29

Právě jsem se vrátil z Egypta, tak dávám k dobru pár screenů z použití Primo na palubě v terénním módu.

Byť jsem měl navi zaplou již při rolování, při akceleraci v rámci startu byl signál GPS ztracen, nicméně po pár minutách letu byl opět nalezen. Rovněž byl signál snadno opět nalezen, ikdyž jsem párkrát šochtli při letu uspal a pak zas probudil.

Aktuální rychlost odpovídala údajům na info obrazovkách letadla, nadm.v. se lišila cca o 50 až 100 m.

Seděl jsem uprostřed B737, na střídačku u okna nebo na druhém sedadle od okna, šochtle byla na stolku nebo "zavěšená" na opěradle přede mnou.
Egypt.jpg
egypt.JPG


Mimochodem, screeny mimo navigační mapu, kde je ikona foťáku, jdou s poslední verzí 9.2.0. zase dělat tahem při pravém okraji (nebo jsem objevil Ameriku ?) :oops:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod redfun v 31 kvě 2012 17:24

Jůůůůů tady se kecá i o zkušenostech s cetováním (objevil jsem Ameriku).
Taky si přisadím. V posledních třech letech jsem o dovolené tak trošku projížděl Itálii. Nejdřív jen sever okolo Benátek, později trošku víc na jih Rimini, San Marino, Ancona, San Benedeto del Tronto. Pro cestu tam i zpět jsem vždy volil cestu po dálnici. Největší problém jsem měl s tankováním, protože jezdím na CNG (zemní plyn). POI pro CNG nejsou zrovna základní součástí IGA, ale při troše Googlení se dají najít nebo podle databáze plniček CNG vytvořit vlastní. :D
Přes Rakousko je to v pohodě, mají plničky u pump na dálnici, zato v Itáliii je to pošušňání. Na dálnicích plničky v podstatě nejsou. :shock: Jsou ve městech a vesničkách u dálnic do 10 km, ale skoro vždy zastrčené někde na okraji s typickou Italskou otvírací dobou (siesta a v noci ani náhodou). Navigace na 100% našla i hodně zastrčenou plničku v Udine a spoustu dalších, které bych jen s mapou hledal ještě dneska. :mrgreen: Naezdil jsem s Mio C710, která pokud jsem neudělal chybu při zadávání trasy navigovala vždy na 99,9%, cca 8500 km po Rakousku a Itálii.
Mezi chyby počítám např. zmatení navigace při průjezdu tunely kdy v jednom případě ukázala rychlost 328 km/h :o a k mému velkému údivu na mne velmi hlasitě zařvala "překročili jste nejvyšší povolenou rychlost". Do té doby jsem netušil, že hlasitost této hlášky má vazbu na rychlost. :o Nevím proč, ale při ježdění doma mě šochtle občas pošle do jednosměrky nebo do zkratky přes dvůr JZD, venku se mi to mimo kruháku v Bibione, který má jen čtyři výjezdy a navigace říkala i opakovaně "pro opuštění zvolte pátý výjezd" nestalo.
Na poslední cestě jsem testoval i navigaci v Nokii. IGO naprosto jasně vítězí. :D
MIO C710, MIO C720
IGO8.3.4.142975 na FD, PRIMO na SD
Nokia E52
redfun
 
Příspěvky: 7
Registrován: 21 srp 2010 15:34
Bydliště: Středočesko

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod JaPan v 11 úno 2013 10:30

TMC očima soudruhů z německé TV
Náhodou jsem narazil na populární pořad v TV zabývající se navigacemi, konkrétně TMC. Pěkně tam vysvětlilli princip a vše okolo a v závěru udělali "test". Na dálnici ku Mnichovu poslali dvě auta, přičemž jedno mělo jet po dálnici, druhé mělo objet případnou zácpu nahlášenou v TMC.
Auto jedoucí po dálnici se zdrželo cca 15 minut v koloně dlouhé cca 15km. Auto na objížďce jelo typickou "okreskou", vcelku normální provoz. Vypadalo to nadějně, mělo jenom tři drobná zdržení: Jednou náklaďák, za kterým jelo padesátkou, pak chvilku traktor a naposledy nájezd zpět na dálnici, kde se poněkud zhustila doprava, protože zácpu objíždělo více řidičů.
"Zvítězilo" ale auto jedoucí po dálnici.
V závěru rozebírali které typy událostí je vhodné objet a u kterých raději zůstat na dálnici.
Docela zajímavé a poučné školení v té záplavě krváků...
Byla: NDrive G50+iGO 8.3 na SD, Stále je:C520+iGO 8.3 na SD, Bude: Primo na 7" tabletu
JaPan
 
Příspěvky: 146
Registrován: 17 říj 2009 09:57

Předchozí

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků