Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zkušenosti z cestování s iGO8

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod SvoDa v 22 črc 2008 15:16

Tak mne tak napadlo, když je ta doba dovolených a všichni někam jezdíme, že bychom sem zde mohli psát, co jak jsme zažili s iGO8, kde všude jsem s ním byli, jak fungovalo, kde nás vypeklo, kdy zkolabovalo (out off memory :D ) atp.
Zajímavé by byly i zkušenosti s tím, kde se dá co a jak objet, projet, atd.

Já jsem ještě nikde na dlouhé štrece nebyl, tak nemám co psát, ale co se týče toho Slovinska:
Na této stránce ke stažení supr návod v pdf s fotkama cedulí kam odbočit a mapama jak nejlíp Slovinskem projet bez placení :
http://cestovani.idnes.cz/jak-se-vyhnou ... vatsko_tom
popis trasy přes Maďary:
http://cestovani.idnes.cz/na-jadran-pre ... vatsko_tom
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod tomasii v 22 črc 2008 22:03

Zatím jsem s iGO8 najel poměrně málo a většinu po Praze. Nemám ideálně naštelovaný sys.txt, ale celkem vše běží.

Jediný problém, na který jsem nejen já narazil (kromě nedokonalostí skinů, ale to je věc času a ladění) byly občas mlčící radary. S tím se setkali i jiní, viz jasper: Broumarská ulice, vuvu: Zálesí v Praze 4 a já narazil na dva směrové mobilní radary v Šeberově (taky v Praze 4) asi 200m od sebe z nichž jeden hlásí o106 a druhý zarytě mlčí. Proč jeden jede a druhý ne?

Má pro to někdo vysvětlení?
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod xroman v 23 črc 2008 08:37

Od 15. června jezdím jedině s IGO8 a jsem velmi spokojený. Zdá se mě přehlednější a intuitivnější. Jediný problém na který jsem narazil je problém v mapě okolo Hradce Králové, kde je již uvedená ještě i nedostavěná část dálnice D11. Bylo pro mě velké překvapení, když jsem při jízdě najednou v navigaci viděl dálnici se sjezdy a nájezdy a ve skutečnosti ještě v tomto úseku nejsou ani vykoupené pozemky od vlastníka a široko daleko je jen pole.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod sstopar v 23 črc 2008 12:52

@xroman - tak konecne je nejaka silnice vcas a vam to vadi ... ;)

Jezdim na iGO uz 3 mesice a nejak mi prirostlo k srdci. Prave 1.8. jedene do Chorvatska pres HU a tak se tesim ...
Akorat se bojim, ze jako vzdy si neco po... tesne pred cestou. Minule jsem vyndal SD z notebooku drive, nejak se to po ... a musel jsem vse kopirovat znova ... No, doufam, ze to probehne v klidu.
Jedine, co me mrzi, ze Riks nema to upozornovani na usekove radary v predstihu ...
iPhone 4S 32G+iPad 64G a koupené iGO Primo CZ+SK :-)
Mio C 520, iGO PRIMO 1.1 na MDF doma v šuplíku...
Nově pokuřující modifikované eGo-C s echomizérem, nebo tanky :-)
Uživatelský avatar
sstopar
 
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2008 08:21
Bydliště: Praha 10

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod SvoDa v 23 črc 2008 13:03

Chystám se do CRO taky přes Maďary, ještě jsem tydy nejel, vždy přes SLO.
Tak mne napadlo, co kdybys nahrál trasu a pak sem ten soubor šoupl ke stažení :D

Možná, že bychom tady mohli za čas všichni vytvořit slušnou databázi, aby si to každý mohl stáhnout, šoupnout do Mia a podle toho, co k tomu autor napíše, si pak každý svou naplánovanou trasu může korigovat. Asi by se to nemuselo nahrávat už z domu, ale až od hranic SK/H hranic k H/CRO.

Je to jen takový nápad realizovatelný na principu dobrovolnosti a předpokládá, že jedete přímo a že z optimální trasy neodbočujete za tetama a strýčkama :lol: :lol: .

Jak už jsem psal v viewtopic.php?f=13&t=39 soubor trasy se nahraje do složky igo8/save/routes/trasa.dat a přes soft ITN Converter 1.63 z http://artwork-igo8.blogspot.com/search/label/soft se dá nejen v PC konvertovat do jiných formátů, ale i zobrazit v PC na mapovém podkladě, takže by se to ani nemuselo pro zobrazení nahrávat do Mio, ale zájemci by si to mohli s použitím tohoto softu prohlédnout v PC.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod jaho v 25 črc 2008 10:46

Tak kamarádi, kolegové, přátelé...za chvíli odjíždím na svém oři do Alp, kde budeme pár dní jezdit, takže otestuju iGO8 i v tomto prostředí. Trasy se budu snažit zaznamenat.
Zdraví JaHo
Jarda, Mio C520 TM+,
Miomap 3.3, skin J&T 4.3 na My Flash Disk,
iGO8 v.8.3.2.64873, skin Plus2 v0.8 tS na SD, spouštěno kalkulačkou
Uživatelský avatar
jaho
 
Příspěvky: 92
Registrován: 16 čer 2008 18:34
Bydliště: Liberec

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod Jasper v 25 črc 2008 11:15

Tak příjemnou dovolenou s iGO8. Jsem zvědav jestli tam budou fungovat radary. Tak dej určitě vědět. :P
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod Jarouš v 25 črc 2008 14:12

I já už několik týdnů,vlastně od srazu jezdím pouze na iGO8,i když se stále snažím udržovat MIOMap v aktuálním stavu.protože co kdyby mi IGO někde náhodou kleklo. :o :o Ale v každém případě je jizda s MIOMapem a iGO nesrovnatelná :!: Zvláště,když nám Jasper udělal několik výběru pro dny a noci,kluci udělali pěkné skiny,akorát stále čekám na lepší návrh od Warheada na uvítací obrazovku,protože udělat mě ji z jedodollarovky,to si tedy dovolil dost :lol: :lol: .MIOMap je v podstatě pohybující se papírová mapa,ale iGO,to je paráda,zvláště tady v kopcích,kde je ta krajina vykreslena skoro do nejmenších detailů.Aktuálnost map je také nesrovnatelná (konečně jsem se projel po dálnici staré 5 let z Hodkovic nad Mohelkou k Březině u Mnichova Hradiště - cca 15 km - 130 -tkou a né 90- tkou,jak mi dovoloval MIOMap.Takže shrnutí,vypadá to,že MIOMap je opravdu mrtev,protože kdo jednou zkusí jet s iGO,tak už zpět nepřepne :!:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod deroj v 25 črc 2008 15:40

Tak já jsem s iGO8 ujel o dovolené téměř 2000 km (Itálie) a byl jsem nucen na zpáteční cestě přepnout na Miomap protože iGO8 zcela bezdůvodně kleklo. Doma jsem zjistil že na kartě (Transcend 2Gb) byla narušená adresářová struktura, nečitelné soubory a poškozen byl i soubor s mapou Rakouska. Polovinu zpáteční cesty jsem jel s MM a je pravda že mě jednou posal do zákazu a asi dvakrát na nezpevněnou cestu. Svoji základní funkci ale navigace splnila i s Miomapem.
MIO C720FT, iGo8 8.3.2.93112, unlock MioPocket 2.0 Release 24
FW R02+3+9913+1018
deroj
 
Příspěvky: 12
Registrován: 23 črc 2008 17:17

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod SvoDa v 25 črc 2008 15:46

Přesně z tohoto důvodu, už jsem to někde psal, je optimální mít s sebou jestě jednu kartu s iGO8 v záloze, tak, jak jsme zvyklý vozit rezervní kolo :D
Zajímavé je, že se ti to s Rakouskou mapou stalo až na zpáteční cestě.
Další důvod k tomu, vyšpekulovat, jak dostat iGO8 na Flash disk a nečíst celý program z karty Bylo by to o hodně stabilnější.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Další

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků