Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Istrie

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Istrie

Příspěvekod mikels v 27 kvě 2009 09:46

Dovolil jsem si zde založit nové téma. Samozřejmě se týká cestování. Mám otázečku ttýkajícíí se cesty na istrii, samozřejmě co nejlevněji. Tím pádem tzn se vyhnout Slovinsku kde do 30.6 jesště platí půlroční dálniční známky v ceně 35 euro.... Přes maďarsko je to zhruba o 100 km dále ale je to o tom si zakoupit dalnííční známku Slovensko, maďarsko a samozřejmě si připravit 90 kun na poplatky po dálnici v Chorvattsku. Ještě mě napadlo objet Slovinsko z vrchu, ale tam to moc neznám proto mi prosím poraďte popř. doporučte trasu ...díky
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: Istrie

Příspěvekod vovi v 27 kvě 2009 10:03

Já tam dřív jezdil přes Rakousko (placený dálnice i tunely) kolem Salzburgu dolů na jih, pak tunelem pod Karavankama a Slovinskem po dálnici. Takže to pro tebe moc nevyřeší. A objíždět Slovinsko přes Itálii mi taky nepřijde nějak extra šikovný - navíc ten úzkej kousek Sloviskýho pobřeží byl vždycky úzký hrdlo a o prázdninách se tam jezdilo krokem.

Pokud by ti nevadil poplatek v Chorvatsku, tak můžu doporučit cestu přes Bratislavu (slovenská dálniční známka+kartička s první pomocí) do Maďarska, kde se dá dálnici úplně vyhnout (rámcově: Rajka - Zalaegerszseg - Nagykanisza - Letenye, je to po slušnejch silnicích, já to jedu vždy přes noc a je to OK), v Chorvatsku hned najedeš po dálnici a frčíš po ní až do Rijeky (poplatky). Loni jsem (tuším na idnes.cz) našel někde podrobný itinerář, teď nějak tápu a nenacházím.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Istrie

Příspěvekod mikels v 27 kvě 2009 10:14

Koukal jsem koukal na idnes. Přes to Maďarsko se mi to i líbí.. Hlavně tam není provoz. Další věc nevím jestli je už zprovozněn obchvat Mariboru což bych projel tudy a najel bych v Chorvatsku na dálnici což zas je o malilinko kratší cesta...Tady je mapa
Kód: Vybrat vše
http://auto.sme.sk/img_gal/?id=4859486&idp=16982&i=3&par=
Jo jo finanční krize :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: Istrie

Příspěvekod SvoDa v 27 kvě 2009 11:19

Jel jsem do Chorvatska několikrát a vždy přes Rakousko a Slovinsko a loni poprvé přes Slovensko a Madarsko.
Na Slovensku se sedmidenní známka za cca 150.-, ale tam i zpět to znamená koupit dvě, bo to do 7 dnů nestihneš se vrátit, ale dá se jet i po staré cestě Lanžhot - Bratislava soubězné s dálnicí a Blavu můžeš dokonce projet po dálnici, kde je neplacený úsek Lamač - Petržalka).
Do Maďarska vjedeš Blavy po silnici č.2 na hr.přechod Rajka a v Rajce najedeš na kousíček neplacené dálnice M15 (E75) a následně pokračuješ na neplacené M1 (E60) a sjedeš u Mosonmagyárováru na jih na E65 . Dále pokračuješ po silnicích 1. třídy i okreskách, často omezení na 30 - 40 km, ale tato trasa je o mnoho kratší a přes tyto omezení, i kdybych jel dle předpisů i o několik desítek minut rychlejší než trasa přes rakouské dálnice a Slovinsko. Pro mne osobně (jezdím to bez střídání se u volantu) je navíc lepší rozmanitější trasa než 10 hodin v kuse po dálnicích.
Takže od Mosonmagyárováru tak jak píše vovi dál přes Mosonszentépeter - Bosárkány - Csorna - Szilsárkány - Szil - Páli - Beled - Vasegerszeg - Rábapaty - kolemSarvaru na Sótony - Vasvár - Zalaegerszeg - Hahot - Zalaszentbalazs - podjedeš placenou dálnici do Nagykanizsa a souběžně s dálnicí Sormas - Becsehely - Letenye a zde je hraniční přechod do Chorvatska, kde se musíš rozhodnout zdali po dálnici s mýtným nebo kolem ní.

Nicméně je to přes SK a HU výhodnější pro Moraváky, než jet tudy pro lidi z Čech, bo přeci jen objíždíš Rakousko, když se dá jet přes něj. pak se dá použít toho návodu jak vykličkovat ve Slovinsku mezi dálnicemi.

Ty návody, o který se zmiňuje vovi jsou tady
Slovinsko
http://cestovani.idnes.cz/jak-se-vyhnou ... vatsko_tom
Maďarsko
http://cestovani.idnes.cz/na-jadran-pre ... vatsko_tom
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Istrie

Příspěvekod mikels v 27 kvě 2009 11:29

To Svoda: super díky...Už to hrnu do navigačky :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: Istrie

Příspěvekod SvoDa v 27 kvě 2009 11:35

Já si tam dal pro sichr průjezďáky, aby mne to nenavedlo na dálnice, nebo aby mne to nepřepočítalo jinudy a jel jsem tudy tam i zpět a plná spokojenost.
Pokud pojedeš přes Maďary v noci, pojedeš jak po másle, ikdyž ty třicítky a čtyřicítky v obcích jsou otravné, ale to tam stejně nikdo nedodržuje, bo je tam v noci liduprázdno a na policajta jsem nenarazil a žádná složenka mi nepřišla a dB Evropský radarů máš ;) . Kdybys jel přes den, hrozí ti zásobovači, dopravci, místní, autobusy, traktory, a jsi v pasti, bo jsou to klasické okresky, které jsou přes den pravděpodobně hojně užívány, proto ta rychlostní omezení v obcích.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Istrie

Příspěvekod vovi v 27 kvě 2009 11:44

I z Prahy je to přes SK a HU rychlé a delší je to jen o kousek. Dřív jsem jezdil Praha-Znojmo-Vídeň-Graz-Maribor-Zagreb; teď po té popsané trase přes HU je to jen o pár desítek km delší. A místo cca 20€ za rakouskou měsíční známku (týdenní za 7€ obvykle nejsou k dostání) + 35€ za slovinskou to přišlo jen na 2×6€ (?) za slovenské týdenní. Navíc kolem Vídně bývá i v noci často ucpáno a časově to pak vychází přes to Maďarsko dokonce lépe.

A aspoň si tam člověk začne zvykat i na baráky z 3DC - ti Uhři to mají v kdekterém městečku; v noci mě to tam skoro vyděsilo :lol: :lol:

P.S.: Dane, tady právě máš pěkný příklad pro to zapínání/vypínání placených úseků v koptíku (Lakva budiž blahoslaven, má to tam :D ) - v Rajce stačí ťuknout na ikonku, cesta se přepočítá. V Letenye ťuknu znovu a v Chorvatsku už frčím po dálnici :D
Ale pravda je, že to jde i bez toho. Jen je třeba si trochu pohrát s průjezdními body - trasu Praha - Pelješac to ale zvládne podle výše popsané trasy spočítat automaticky jen se čtyřmi body.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Istrie

Příspěvekod mikels v 27 kvě 2009 11:55

Díky chlapci Madarsko vyhrálo, sic mi to navigace spočítala zhruba o 100 km delší...ale časově na stejno... ták že spotřeba 8 litrů na sto to je...200 Kč :lol:
Vovi nahoď mě kde se mluví o to vypínáni placených úseků. díky. já jen ať se nemusím prodírat celým fórem
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: Istrie

Příspěvekod Jarouš v 27 kvě 2009 12:13

Češi NEMUSEJÍ mít v lékárničce tu zdravotní kartičku :!: :!: :!: Vojto,ty nečteš noviny,ani se nekoukáš na správy :?: Platí to jenom (pokud se nemýlím pro Slováky),Češi až po skončení životnosti lekány,kterou mají v autě.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Istrie

Příspěvekod SvoDa v 27 kvě 2009 12:30

vovi píše: Dane, tady právě máš pěkný příklad pro to zapínání/vypínání placených úseků v koptíku v Rajce stačí ťuknout na ikonku, cesta se přepočítá. V Letenye ťuknu znovu a v Chorvatsku už frčím po dálnici :D

To je pravda, to tlačítko jde použít. Jen stále nevím proč to tlačítko nefunguje na dálnice v ČR. Ve SK mají taky známky a tam to tlačítko bez problému funguje, stejně tak jako na dálnicích kde není známka, ale mýtné (HU, CRO)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Další

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník