Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

OZI explorer

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Re: OZI explorer

Příspěvekod SvoDa v 17 črc 2008 08:58

Nevím, proč, ale najednou nic mi nejde signál v OZIm - hláška "žádná data GPS", a to i přesto, že jsem vše nastavil dle tomasii návodu a předtím mi to šlo
v menu File|Configuration|NMEA(GPS) záložka Port Settings nastav:
- Communication Port: Com 2 - GPS
- Baud: 57600 (4800 pro Cx10)
- Sentence: GPRMC
- Datum: WGS84
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: OZI explorer

Příspěvekod vovi v 17 črc 2008 09:52

A nezůstala ti viset nějaká aplikace, která taky přistupuje na GPS? V těchhle Woknech tam dvě věci současně nemůžou...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: OZI explorer

Příspěvekod SvoDa v 17 črc 2008 10:06

Nezůstala, už jsem to kontroloval a raději provedl i hardreset.
MioMap i IGO najdou sihnál hned?
Nemůže to být třeba počasím? je tu dost zamračeno a zdálo se mi předtím, když to fungovalo, že to bylo citlivější (náročnější) na GPS signál, než MioMap nebo iGO. Nechytá mi to signál ani na SD origo turistických mapách Smart
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: OZI explorer

Příspěvekod SvoDa v 17 črc 2008 13:30

Tak už jsem na to přišel - trvalo mi to celé dopoledne a zabralo to reinstalaci OZIho, formát karty, obnovu MioDevice a bylo to v tom, že :
v menu OZIho nastavit:

File|Configuration|NMEA(GPS) záložka Port Settings:
- Communication Port: Com 2 - GPS
- Baud: 57600 (4800 pro Cx10)
- Sentence: GPRMC
- Datum: WGS84

což by odpovídalo standardu, ale sentence nesmí být GPRMC, ale SIRF
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: OZI explorer

Příspěvekod SvoDa v 20 črc 2008 16:37

Nezkoušel někdo někdy nějak zkalibrovat a používat jako mapy letecké snímky např. z Google Earth??
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: OZI explorer

Příspěvekod SvoDa v 26 črc 2008 07:53

Na základě příspevku Tomáše Kubce ohledně leteckých snímků pro OZIexplorer (první příspěvek tohoto vlákna, resp vlákno viewtopic.php?f=13&t=62 )jsem stáhl a nahrál letecké mapy a potvrzuji, že přepínání mezi turistickou a leteckou mapou v OZI exploreru funguje bezvadně.
Jsou to mapy buhužel starší, ale to nevadí.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: OZI explorer

Příspěvekod vovi v 26 črc 2008 21:37

K tomu použití Google Earth / Google Maps pro OZIho - zkus se podívat na
http://www.zubak.sk/GoogleOzi/

Je to softík pro vytváření kalibrovaných OZI map z vybrané oblasti; není to sice freeware, ale pokud po tom toužíš, tak 15 € není zase tak moc ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: OZI explorer

Příspěvekod vovi v 06 lis 2008 20:45

Na www.oziexplorer.com se objevila ke stažení nová verze OZI Explorer CE 2.20d.

Hlavní novinkou je natáčení mapy podle směru pohybu a s tím související zobrazování severky. Pro plnou funkčnost doporučuji stáhnout i nový OZI CE Screen Designer - bez něj si nenavrhnete vlastní obrazovku se severkou ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: OZI explorer

Příspěvekod vovi v 09 říj 2009 19:02

Dlouhá odmlka, co? Mezitím už je verze OZI Explorer CE 2.31 a dnes se objevily hned 2 nové verze OZIho pro PC:

- ostrá 3.95.5f ... vylepšené "éčko", nic moc zásadního nepřináší

- vývojová (beta) 3.96.4 ... tam je jedna zásadní novinka - poprvé OZI umožňuje bezešvé spojování více map i na PC. Dvě či více map se naládují současně a můžete se po nich pohybovat plynule. Zatím funguje jen v určitých souřadných systémech a očekává se spousta chybiček, nicméně i tak to stojí za "pohrání".
TomášiII, po tomhle jsi toužil, tak si to užij!!
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: OZI explorer

Příspěvekod tomasii v 16 říj 2009 20:17

Staženo, ale zatím nenainstalováno... :oops:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků