Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

OZI explorer

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Re: OZI explorer

Příspěvekod vovi v 03 pro 2009 14:11

Dnes byla vyvěšena další verze OZI Explorer CE ... 2.32.

Změny se většiny z nás asi moc nedotknou ... souřadný systém Nového Zélandu, interní podpora časových pásem, oprava chyb pod Windows CE 6.0.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: OZI explorer

Příspěvekod vovi v 17 říj 2011 08:00

Už tu bylo dlouho ticho ;)

Novinek je víc:
1) OZI Explorer CE ... je k dispozici verze 2.35 ... mám, používám, nestěžuju si. Vyhradil jsem pro něj svou 5" čínu a na ní šlape jak hodinky. Jediný problém je s výdrží vstavěné baterky (aktuálně tak dvě hodiny), ale s externím zdroje na kole je to ideální náhrada za cyklokompjútr. :D

2) OZI Explorer pro ANDROID, beta, aktuálně ve verzi 1.08. Zatím jde o vývojové verze, z toho vyplývá i méně schopností (ale rychle přibývají). Mám nainstalováno na novém služebním founu (SE Xperia Neo), licence stojí 25$. Dal jsem je a nelituji; stejně jako u CE verze jsou v ceně všechny budoucí aktualizace. Jediný rozdíl je, že pro Android je licence vázána na ID zařízení. Vzhledem k tomu, že telefon mám s sebou skoro pořád a že baterka vydrží podstatně déle, než u PNA, budu asi tohohle OZIho využívat častěji. :D
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: OZI explorer

Příspěvekod tomasii v 17 říj 2011 13:36

To je dobrý řešení. Protože mám taky Androidní telefon a OZI nebylo, koupil jsem zjara za cca 800,- Navigator + cykloturistické Smartmaps ČR+SR 1:75000 a nemůžu si je vynachválit. Pro běžné použití jsou přehledné, podrobnosti průměrné, ale dostačující.

Jen by to chtělo výkonější mobil. :(
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: OZI explorer

Příspěvekod vovi v 15 bře 2012 07:23

Objevila se další postupná aktualizace pro Android - verze 1.12 (stále deklarovaná jako beta). Proti předchozím verzím byla opravdu zásadně vylepšena, už má většinu fíčur, které já používám a z mého pohledu už se dostatečně přiblížila WinCE verzi. Dokonce je k dispozici už i návrhář vlastních obrazovek.
Nemá problém s jakýmkoli rozlišením, nastaví se automaticky, bez problémů běhá i na SonyEricsson founech s poměrně netradičním rozlišením 854×480.
Ve dvojici s Mobile Atlas Creator pro vytváření map a s Android founem s dostatečnou výdrží baterky jde opravdu o univerzální a skutečně kapesní řešení pro pěší navigaci téměř kdekoli na Zemi.
Kód: Vybrat vše
http://www.oziexplorer3.com/android/oziexplorer_android.html

Pokud používáte Mobile Atlas Creator (dříve TrekBuddy Atlas Creator, nebo tak nějak ;) ), pak si dejte pozor na nejnovější verzi (tuším 1.19) - byly z ní na žádost vlastníků dat odstraněny skripty pro využívání nejrozšířenějších mapových zdrojů z webu (Google, Yahoo, MS mapy apod.). Dobrá zpráva je, že to neuřízli poskytovatelé, takže starší verze 1.18 stále funguje a mapových zdrojů je zaplaťpříroda pořád dost.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Předchozí

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků