Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navigace WAZE

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Navigace WAZE

Příspěvekod jirys v 01 srp 2014 17:43

den.jpg

Vyzkušejte navigaci WAZE , je zdarma a dnes již funguje velice dobře ... :bravo: :bravo: :bravo:

Kód: Vybrat vše
https://www.waze.com/cs
https://www.waze.com/forum/viewforum.php?f=22
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil amatér dne 01 srp 2014 19:48, celkově upraveno 1
Důvod: Linky do "CODE". Dodržuj pravidla fóra!
Samsung GALAXY TAB 1280 x 800
Uživatelský avatar
jirys
 
Příspěvky: 18
Registrován: 26 zář 2009 21:39

Re: Navigace WAZE

Příspěvekod yksyks v 03 srp 2014 16:54

Nechtěl jsem tady tohle téma původně vůbec otevírat, když je tohle fórum věnované navigacím iGO, ale když už tady je, tak snad to nikdo nesmaže. Je ale fakt, že právě kvůli Waze jsem iGO asi před půl rokem opustil a nemíním se vrátit, i přes spoustu záporů systému Waze.

Pokusím se shrnout svoji dosavadní zkušenost:

Proti:
- nutnost být neustále online, i když datový objem je minimální (bez připojení mapu sice vidíte, ale trasu to nepřepočítá)
- značná spotřeba aplikace, alespoň na iPadu je třeba za jízdy zajistit napájení
- routovací algoritmus není z nejlepších, ale není zas tak špatný, problém může být s hodně dlouhými trasami
- pouze jeden průjezdní bod, navíc se musí zadat až po zadání konečného cíle
- pro nás, co jsme zmlsaní iGO a zejména Primo 2, chybí:
    - řazení do pruhů
    - 3D terén
    - zobrazení budov (to já mám ale stejně vypnuté)
    - ekonomický mód plánování trasy
    - "inklinační" natáčení pohledu
    - náhledy výjezdů z dálnic
    - dopravní značení, rychlostní limity a směrové tabule

To všechno ale vyváží následující:

Pro:
- reakce na okamžitý stav provozu se změnou trasy
- hlášení o nehodách, uzavírkách, policejních kontrolách a pod. v reálném čase
- možnost editovat mapu, jejíž změny jsou k dispozici všem ostatním uživatelům zpravidla do dvou dnů
- plánování trasy je bleskové
- velmi přesný odhad času dojezdu
- vyhledávání adres nejen v databázi Waze, ale i Google, a to přímo z aplikace

Mně osobně navíc těší, že jen tím, že řídíte s Waze, pomáháte ostatním, protože bez jakéhokoli úsilí posíláte data o své poloze a rychlosti. I u nás je už dostatek uživatelů, aby nasbíraná data poskytovala relevantní obraz o provozu. Ve větších městech je to pochopitelně přesnější a aktuálnější.

Takže iGO Primo sice používám, ale výhradně pro cesty v zahraničí, kde jsou mobilní data mimo mé možnosti.

Waze tedy jednoznačně doporučuji. Přidejte se, bude ještě lepší!
Evolve Multitraxx 4GB (480 x 272) • Primo 2.0.1 (9.6.5.221194) • skin diMkaWA -TomSoft 1.5.3 (a) • NQ 2013.Q2
Uživatelský avatar
yksyks
 
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2010 13:06

Re: Navigace WAZE

Příspěvekod yksyks v 07 srp 2014 15:11

image.jpg

Ještě připojuji náhled, jak vypadá zobrazení hustoty provozu a průměrné rychlosti v problematických úsecích v reálném čase. Stupeň provozu je odlišen barevně v několika úrovních, ty bubliny jsou manuální hlášení uživatelů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Evolve Multitraxx 4GB (480 x 272) • Primo 2.0.1 (9.6.5.221194) • skin diMkaWA -TomSoft 1.5.3 (a) • NQ 2013.Q2
Uživatelský avatar
yksyks
 
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2010 13:06

Re: Navigace WAZE

Příspěvekod Helle v 07 srp 2014 15:57

Jsem tak trochu na navigace "ujetý" a průběžně je střídám a měl jsem snad všechny, které na android existují. Většinou jezdím na IGO primo. Při poslední návštěvě Prahy jsem to přepnul na Waze a byl jsem přímo nadšený. Provedlo mě to naprosto bez problémů přes celou Prahu ( Prahu znám, studoval jsem tam vysokou a často tam jezdím) po ideální trase, nahlásilo problémy.Lepší cestou na Kladenskou jsem ze strany od Hradce Králové nikdy nejel.Každému doporučuji minimálně vyzkoušet, myslím, že pro velká města je asi ideální. 20. srpna jedu do Prahy zase, tak budu testovat. :D
Helle
 
Příspěvky: 2
Registrován: 30 srp 2008 04:23
Bydliště: vesnička u Krnova

Re: Navigace WAZE

Příspěvekod petk0 v 26 srp 2014 21:09

Pouzivam Waze 2,5 roka. Predtym som si preskakal vsetko, od garmina, cez tomtom, nokia maps, az po Igo, ale s waze uz inu navigaciu nepotrebujem. Este rok som vozil v aute igo, ako zalohu, ale nikdy som to nepotreboval zapnut. Miesta kam chodim som si vo waze dokreslil a tak nemam ziadny problem s mapami, ci zhananim aktualizacii do igo, ktore aj tak malokedy pomohli. Casto pocuvam ze waze je online, to nechcem, zere to data. ale to je mytus. trasu si mozem planovat aj cez domacu wifi a pocas jazdy sa uz prenesie len par kilobajtov aktualnej dopravnej situacie. aj bez wifi si to stiahne menej ako 20MB na 400km trasy, ak idem po tej trase prvy krat. Opakovana trasa uz zerie minimum. Waze ma aj svoje problemy, ale vdaka skvelym funkciami sa to da odpustit. Waze ma skvelu podporu komunity a CZ/SK forum, kde sa vela veci riesi ihned:
Kód: Vybrat vše
https://world.waze.com/forum/viewforum.php?f=22








Edit Mio-Treo.info:

Obrázek
Naposledy upravil Mio-Treo.info dne 26 srp 2014 23:31, celkově upraveno 1
Důvod: Linky do [code][/code]
petk0
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 srp 2014 20:57

Re: Navigace WAZE

Příspěvekod jarda pivo v 28 úno 2017 15:18

Tak jsem si početl jak úžasná je navigace waze :? . Měl jsem možnost vyzkoušet několik navigačních softwaru :zed: a pokaždý jsem se vrátil k funkčnímu a osvědčenýmu iGO. Některý sw při průjezdu hustější zástavbou nebyl schopný navigovat nebo se začal točit dokola :help: . IGO používám víc jak 9 let a nikdy se nestalo, že by mě nedokázal dovést na místo cíle. Jezdím kamionem a jediný co bych vytknul iGU je horší mapoví pokrytí a pomalejší reakce na nové úseky silnic a dálnic.
jarda pivo
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 dub 2014 09:11

Re: Navigace WAZE

Příspěvekod jirys v 28 úno 2017 16:20

TO jarda pivo : já používám také WAZE ty jsi to jen přečet ale asi nevyzkoušel ...
Kód: Vybrat vše
www.wazer.cz

ale v zahraničí používám také IGO , píšeš že mapy nejsou aktuálni ale já si myslím že ano ... ale musíš mit vždy poslední verzi ted jsou : iGO8 R3 Tomtom 2016.09 Europe maps a iGO R3 HERE [Navteq] 2016.Q4 Europe :cti:
Samsung GALAXY TAB 1280 x 800
Uživatelský avatar
jirys
 
Příspěvky: 18
Registrován: 26 zář 2009 21:39

Re: Navigace WAZE

Příspěvekod jarda pivo v 28 bře 2017 10:49

Neboj vyzkoušel, četl jsem celej tvůj příspěvek. Navigaci Waze jsem zkoušel týden co jsem byl doma na volnu, nápad dobrej ale mě připadá nedokončenej :nevim: . Jelikož je být nuestále připojen k datovému přenosu, tak možná použitelnej pro někoho kdo má dobrý telefoní tarif, dostatek dat a to jen v čr. Ano četl jsem že ty ho používaš jen Čr. V zahraničí si k ceně nutno připočítat ještě roaming pro internet. A zde je již tato navigace drahá, dále je jen pro použití osobního vozidla nebo jak jsem zjistil taxiku. Nevím čím jezdíš ty ale ja převážně kamionem, a budu se opakovat jsem zatím neobjevil lepší navigační soft. To že mi bude navigace hlásit zácpu na dálnici ale pošle mě k mostu kde nepodjedu, nevidím jako výhodu. Ono by stačilo kdyby v Čr fungovalo dopravní hlášení jako jinde ve světě a iGO ti tyto informace poskytne taky :bravo:
jarda pivo
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 dub 2014 09:11

Re: Navigace WAZE

Příspěvekod oltcit v 28 bře 2017 14:50

ja to riešim tak, že mam súbežne pustene aj waze(len hlasové vystrahy) a NextGen v popredí a cez to ešte Tomtom radary(na aktuálne radary). Veľkou a neodskriepitelnou nevyhodou Waze je, že keď stratí signál, nedokáže prepočítať trasu a to pre tých co sú závislí na korektných udajoch je nepoužiteľné. Pre vodičov osobakov, čo zvrtnu na chodníku a podlezu barsjaku rampu budiz , ale pre kamionistov ani náhodou. Ďalej tam kde wazeri nejazdia, nieje ani pokrytie. Takže áno ma svoje opodstatnenie, ale nie vždy a pre každého.
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom


Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků