Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Micro SD

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Micro SD

Příspěvekod frenkiecz v 09 kvě 2013 07:41

Ahoj,mam Micro SD 32Giga neznámého výrobce a snese jen málo.Mám tam nahranou navigaci-1,4G a pokud tam nahraju další soubory,např navigaci novější verze,tak se mi zvýší obsazané místo na kartě,ale jinak se mi ukazuje poze jméno souboru a že soubor je prázdný :zed: . Má někdo nápad jak to vyřešit?Zahodit?Dík za konstruktivní rady.
frenkiecz
 
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2009 21:02
Bydliště: Nová Paka

Re: Micro SD

Příspěvekod SvoDa v 09 kvě 2013 07:50

Zkus provést scandisk té karty s automatickou opravou (zálohu snad máš) a když ani to nepomůže, tak kartu poctivě zformátuj (nejlépe prográmkem SD Formatter Panasonic ) a pak zkus soubory zase nahrát.

P.S. Jak někteří zjistili viewtopic.php?p=34328#p34328 , formátem karty (kdyby karta byl "náhodou" licencovaná), zůstane licenční číslo karty zachováno, až se tam bude (případně) vracet původní origo obsah.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Micro SD

Příspěvekod Tomáš Kubec v 11 kvě 2013 22:11

A měl jsi na ní už někdy více dat než třeba 2 GB. Tohle spíše vypadá na fake velikost karty.
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: Micro SD

Příspěvekod vovi v 12 kvě 2013 05:32

Něco podobného se mi párkrát stalo, když jsem kartu naformátoval přímo nástroji ve Windows (tehdy XP) - obvykle jsem z toho nevyrazil větší kapacitu, než nějakých 1,7 GB.
SD Formatter ukáže reálnou dostupnou kapacitu a naformátuje korektně - u 32 GB karty by to mělo jít na nějakých 27-28 GB.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Micro SD

Příspěvekod Jasper v 28 srp 2013 10:09

Dovolím se podělit o zážitek z posledních dvou dní. Kolega má v Samsungu micro sdxc kartu Sandisk 64gb. Včera se na mě obrátil že mu nejde zformátovat. Když to zkusím v přímo v telefonu tak formát jako proběhne ale po skončení je stav jako před formátem. Všechny soubory a složky tak zůstanou. Zkusil jsem formát u mě v NTB. Jenže se objeví hláška že nemám dostatečná oprávnění. Chtěl jsem tedy soubory a složky vymazat. V průzkumníkovi win tu možnost vůbec nemám takže jsem to zkusil v TC. Tam narazím na problém že nejsem vlastník a ani když dám vymazat jako správce napíše mi to že mám odstranit ochranu proti zápisu. Kouknu na atributy a nic tam označeno není. Udělal jsem chekdisk a najednou atributy vidím a soubory jsou označeny jen pro čtení. Když se pokusím je změnit napíše mi to že soubor není čistý a že mám provést chekdisk. Jako poslední jsem zkusil připojit telefon k NTB kabelem a udělat formát tímto způsobem. Chvíli to vypadalo že je vyhráno. Formát proběhl a karta se tvářila že je prázdná. Jenže stačil restart telefonu a vše je zase zpět. :zed: Jo a samozřejmě jsem zkoušel i SD Formater ale i ten mi píše že mám odstranit ochranu proti zápisu. Samozřejmě že zámek na redukci je v poloze odemčeno a na samotné micro SD žádný není. Má někdo nějaký nápad ? Teda kromě toho hodit jí do kanálu. :help:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Micro SD

Příspěvekod vovi v 28 srp 2013 10:17

A co nějakej nástroj pro práci s partition? Třeba něco od Paragonu...
Jinak je třeba použít správnou verzi SD Formatteru - SDXC umí tuším až verze 3.x; i čtečka musí mít podporu SDXC...
A pokud má na tom Samsuňku CWM, pak jsou tam možností (myslím, že pod Advanced) je i wipe partition a format partition... Já to jednou omylem odklepl a zformátoval ženě kartu se zálohou :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Micro SD

Příspěvekod Jasper v 28 srp 2013 11:36

SD formater byla poslední verze 4.0. V cwm tu možnost nemá ani on ani já ale je fakt, že jsem měl taky pocit že tam něco takového bylo ale asi v jiné verzi.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Micro SD

Příspěvekod vovi v 28 srp 2013 11:49

Tak teď jsem se do CWM díval a mám tam pod Advanced volbu Partition SD Card - to by mělo být právě formátování. Tímhle jsem tehdy tu zálohu zničil :tyty:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Micro SD

Příspěvekod Jasper v 28 srp 2013 12:11

Já tam Advanced vůbec nemám. Ale vzpomněl jsem ni starej dobrej DOS. :ano: Momentálně chroupe a je na 27% tak s napětím očekávám výsledek.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Micro SD

Příspěvekod SvoDa v 28 srp 2013 13:13

Mně se stalo Tome něco podobného na mém novém Android telefonu.
Celkem 3 karty se chovaly tak, že jsem je vrazil do mobilu, aby se vytvořily všechny ty Android adresáře, pak jsem ji vytáhl a přes čtečku v PC na ně nakopíroval data (mp3, content,....), data byla na kartě vidět i po odpojení z PC a znovupřipojení, byla vidět i ve správci souborů na MIO i ve starém mobilu, ale po vložení do nového mobilu byla vidět jen část dat a často mobil zahlásil, že je karta poškozena.
Po vytažení z mobilu a po opětovném připojení k PC přes čtečku byla vidět všechna data , ale ve správci souborů v mobilu, a i po jeho připojení přes kabel mobil -> PC vidět byla vidět jen část.
Ani po naformátování SD formatterem, ani windowsovským formátem se to nevyřešilo, někdy karty taky ukazovaly, že jsou určeny jen pro čtení, což nebyly, ale po několika připojení a odpojení k PC se zas chovaly tak, že jdou zformátovat, čili, že jsou bez ochrany proti zápisu. Formáty, ani scandisky nepomohly.
Na 16GB kartě bylo cca 10GB dat, Scandisk s opravou chyb vyhodil cca 40% chybných dat => vytvořil ten adresář chsdk o velikosti 4GB a po dalším formátování se karta tvářila, že má jen 12GB k dispozici => sektory se 4GB byly nenávratně poškozeny.
Byť jsem na 16GB kartu nahrával vždy jen cca 10GB dat a byť ukazovala 12GB k dispozici, nikdy se tam těch 10GB nenahrálo, vždy chyběly 4GB, čili v mobilu bylo vidět jen prních 6GB dat, zbylých 4GB vidět vůbec nebyly.
Koupil jsem novou kartu (Kingston cl.10) a bylo po problémech - stejná data (oněch 10GB) bez problému zvládla a fakčí už mnoho dnů.
Předchozí 3 karty ( 2xA-Data cl.4 a 1 noname od Wanga) se chovaly tak, jak se chovaly, byť jedna měla 4GB, druhá 8GB a třetí oněch 16GB. Na ty menší jsem pochopitelně nahrával menší množství dat, ale chovaly se analogicky, pokud už předtím byly v mobilu, nevešlo se tam zdaleka to, jakou měly kapacitu. Skončily prozatím v šuplíku, ale skončí v koši. Trápil jsem se s tím 6 dní a už jsem chtěl reklamovat telefon, že mi ty karty zničil, což je pravděpodobně fakt, ale kvalita asi to bylo nekvalitou karet, nebo byl nějaký vangl ve slotu.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Další

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků