Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NFC

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

NFC

Příspěvekod Jasper v 16 srp 2012 13:25

Tak jsem si dnes zakoupil tuhle úžasnou blbůstku. Musím uznat že za 269 kaček je to fakt bomba věc. :P Uložil jsem si nastavení např. wi-fi, BT a další pro čtyři různá místa a teď už nemusím nic nastavovat.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: NFC

Příspěvekod tomasii v 16 srp 2012 19:42

Asi jsem natvrdlej, ale nechápu, jak se jednotlivá zařízení doma pomocí těch Smarttagů ovládají i když mám telefon, který odpovídá uvedené specifikaci. Jak třeba ztlumím audiozesilovač, nebo zvuk v TV. Jak zapínat doma wifi, když běží furt a můžu se tak připojovat domů zvenčí přes internet. :o
Holt jsem stará škola, která tohle nechápe. :x
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: NFC

Příspěvekod amatér v 16 srp 2012 19:54

No, ono to tu bylo původně 2x, asi proto, jakou z toho měl Tom radost, ale byť mladší, také nechápu, k čemu to slouží.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: NFC

Příspěvekod brosl v 16 srp 2012 22:24

Prostě se jen na telefonu při doteku s čipem provede předem naplánovaná funkce. Např. se vypne wifi telefonu a nebo se přepne do tichého módu atp.

Příklad: Na nočním stolku máš čip, který jsi spároval s funkcí tichého módu. Když jdeš spát, telefonem brnkneš o čip visící na lampičce :-)

bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: NFC

Příspěvekod tomasii v 16 srp 2012 22:42

Jo tak už to technicky chápu - mění se tím různá nastavení telefonu. No přesto mi trochu uniká realnej smysl, proč si ty smarttagy kupovat. Stejnejch blbostí mám doma už dost. Nezpochybňuji ale, že jich někdo může mít míň a tak si rád obohatí jejich spektrum. :lol:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: NFC

Příspěvekod Jasper v 17 srp 2012 04:51

:lol: Je to přesně tak jak píše Bróňa. Pomocí programu se nastaví jaká akce se má při doteku konkrétního čipu provést. Možností nastavení je mraky. Takže například když přijdu domů a dotknu se čipu tak telefon zapne wi-fi, vypne BT a nastaví tichý režim vyzvánění. Přesně naopak mám nastavený čip do auta kde je navíc jako další akce nastaveno spuštění Prima.
Prostě nechci mít pořád vše zapnuto. Proč mi má například wi-fi a BT zbytečně žrát baterku když ho nepotřebuji. U HTC jsem musel pořád měnit nastavení manuálně a nebo se smířit s tím že baterka vydrží den. Tahle zbytečnost mi to zjednodušuje. ;)

PS to že tady téma bylo 2x nebyl důsledek mé radosti :lol: Příčinu neznám a kdyby mě neupozornil Dan tak jsem si toho všiml asi až večer. :roll:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: NFC

Příspěvekod vovi v 17 srp 2012 05:41

Ono to jde ale i bez NFC, Tome. A bez nějakého zdlouhavého přepínání. A ušetří to tu baterku ještě víc. Je na to fůra aplikací...
Mně se nejvíc osvěčila kombinace Green Power Premium + Easy Profiles. GP se stará o to, kdy zapnout/vypnout bezdrátová připojení, synchronizace a datové přenosy (a spoustu dalšího ;) ), EP zase umí přepínat nastavené profily a dělá to buď samo (třeba opuštění domu to pozná podle toho, že odejdeš od své wifiny...), nebo podle nastavených časů, případně si přepneš co potřebuješ dvěma ťápnutími na widget.
Pokud nehraju hry nebo si nehraju s Primem, tak mi 1500 mAh vydrží při běžném provozu (volání, maily, semtam nějaká ta aktualizace či běžné aplikace typu banka, počasí, ...) obvykle 2,5 - 3 dny.

Tyhle NFC tagy jsou jen hračka. Smysl ta technologie bude mít tehdy, když nebude určená jen pro hračičky typu přepnutí profilu na mobilu - až si mobilem budu moct doma odemknout, přihlásím se do svého profilu v PC když položím mobil na stůl, v autě se mi nastaví sedadlo a zrcátka když šoupnu mobil do držáku, když budu moct v krámě zaplatit mobilem místo kreditkou...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: NFC

Příspěvekod xroman v 17 srp 2012 10:52

Já Toma chápu, mě se to líbí také. A za ty prachy.... no nekup to. V životě vyhazujeme peníze za větší voloviny. A kdo si hraje nezlobí.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč


Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků