Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Externí GPS pro HTC Diamond

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Externí GPS pro HTC Diamond

Příspěvekod vmachalik v 27 říj 2011 11:50

Mám dotaz, zda existuje možnost připojení externího modulu GPS k tomuto mobilu. Přestala mě fungovat interní GPS a ze servisu přišla špatná zpráva o chybné základní desce. Pozáruční oprava by stála více jak celý mobil, tak bych chtěl vyzkoušet, zda to pofrčí přes nějakou externí GPS a popřípadě kde se dá koupit.

Dík.
vmachalik
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2009 10:30

Re: Externí GPS pro HTC Diamond

Příspěvekod vovi v 27 říj 2011 13:05

Jestli tím "to" myslíš iGo8 či Primo, tak by to teoreticky chodit mělo - v SYS.TXT se dají nastavit parametry přístupu k GPS.
Otázka spíš je, jestli bude komunikace schopen Diamond sám a jestli se dá sehnat přijímač s příslušným konektorem (micro USB, jestli se nepletu?). A také je otázka, jestli k přijímači budou ovladače pro tuto platformu.

Myslím, že ze strany iGo by problém být neměl; zkus spíš pohledat nebo položit dotaz na nějakém fóru zaměřeném na HTC a jejich HW, případně na fóru XDA Developers.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Externí GPS pro HTC Diamond

Příspěvekod Ivo K v 27 říj 2011 13:23

Někde na webu jsem četl, že HTC Dimond provozovali i s externím GPS modulem, připojeným pomocí BT. Dle zkušeností uživatelů, se spojení často odpojovalo.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Externí GPS pro HTC Diamond

Příspěvekod vovi v 27 říj 2011 13:35

Ech, hlava stará, nepracuje... Já teď zrovna řešil USB přijímač na noťasu, tak mne ten BT vůbec nenapadl :oops:
Tam by to samozřejmě běhat mělo; ale jak Ivo psal, problémem může být stabilita...

Nebo možná zkusit najít, jestli se pro Diamonda nedělá držák s GPS, podobně jako je pro iPhone, kde příjem vestavěné GPS údajně není nijak skvělý.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice


Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků