Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zoufalá prosba - Citroen Berlingo

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Zoufalá prosba - Citroen Berlingo

Příspěvekod addam v 01 úno 2011 14:29

Ahoj kluci, tonoucí se stébla chytá, takže zde zkusím ventilovat jeden soukromý problém který se netýká navigací a třeba mi někdo poradí ;-)

V prosinci jsem udělal obrovskou chybu a neprozřetelně jsem si půjčil od jednoho kolegy jeho auto - Citroen Berlingo, protože jsem potřeboval převozit objemné věci (do passata by se mi nevešly).
Bohužel jsem s tím Berlingem několikrát ošklivě zapadl v náročném terénu, takže auto dostalo hodně zabrat, několikrát jsme ho vytlačovali ... až došlo k tomu že se z něj vyvalil hustý dým a po dopravení do servisu bylo zjištěno že praskla hlava motoru. Servis tedy provedl opravu hlavy motoru (přebroušení, simerinky, frézování, ventily, podložky, těsněn, řemen, olej... atd.) U většiny položek ani nevím (a nechci vědět) co to znamená ;-) Celková cena vyšla na 19 tisíc Kč. Za chyby se platí, takže jsem se s tím smířil a zaplatil :cry:

Jenomže po provedení opravy v servisu zjistili, že auto nemá tlaky a že je pravděpodobně motor prasklý ještě dole. Popisuju to jako absolutní laik, nerozumím tomu, takže se mi nesmějte ;-) Tato druhá oprava by stála dalších cca 19 tisíc Kč. Vzhledem k tomu že se jedná o Berlingo r.v. 2000 a cena takovéhoto ojetého auta se pohybuje v rozmezí 40 - 60 tisíc Kč, tak se mi zdá že investovat do opravy motoru 2x 19 tisíc je nerentabilní (zvlášť když to musím platit ze své kapsy) :x

Takže mě napadlo, jestli by nebylo lepší koupit někde použitý funkční motor (třeba z nějaké bouračky), nebo celé použité Berlingo s funkčním motorem a ze dvou aut poskládat jedno funkční. Otázka tedy zní - nemáte čistě náhodou někdo doma (třeba pod polštářem) funkční motor na Berlingo (1,8 benzin) ? :oops:
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Zoufalá prosba - Citroen Berlingo

Příspěvekod wine v 01 úno 2011 18:46

Ahoj Adame,
motor doma bohužel nemám ;) , pokud můžu poradit, obvolal bych vrakoviště Citroen a myslím, že by mohl někdo zmiňovaný motor mít a nebo ho dovézt.( se zárukou)
Je potřeba znát r.v. typ motoru atd.
Co tomu motoru konkrétně je? Prasklý válec, kroužky, zapečený ?Kolik válců nemá kompresi ?
Kolik to má najeto ? Předpokládám, že klika chycená není, vypadá to spíš na zapečené pístní kroužky, když jsi tomu dával takový kapky.
Calé auto by bylo mnohem dražší a navíc Ti zbyde hromada věcí na prd, když potřebuješ jenom motor.
Podařilo se jim motor po opravě nastartovat ? Tu prasklinu v hlavě opravovali ( svařovali) nebo je hlava nová ?
Každopádně by měl servis odhadnout cenu opravy motoru komplet a ne postupně.Pokud by Ti řekli hned, že bude oprava stát 40000, shaněl bys motor hned a mohls ušetřit 19 000.
Aby ti neřekli po opravě válců. že je prasklý blok motoru a vylágrovaná klika a bylo by lepší koupit motor nový. :o :o
Mio C520
Lenovo P780
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
wine
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 168
Registrován: 12 dub 2009 09:23
Bydliště: Brno

Re: Zoufalá prosba - Citroen Berlingo

Příspěvekod wine v 01 úno 2011 19:23

Mrkni se na tohle :http://aukro.cz/motor-prevodovka-1-8i-lfx-citroen-peugeot-i1438496000.html
Mio C520
Lenovo P780
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
wine
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 168
Registrován: 12 dub 2009 09:23
Bydliště: Brno

Re: Zoufalá prosba - Citroen Berlingo

Příspěvekod Lakva v 01 úno 2011 19:52

Hlavně opatrně na ročník!
Kámošovi odešly na Kangoo rozvody a hodně se toho vysekalo. Když to pak měnili, zjistili, že je to sice nějakej ročník, ale protože se najíždělo na model dalšího roku, tak už v tom některý části byly jiný. Takže asi polovina dílů, které servis na auto objednal, nešla použít a musely se objednávat pozdější varianty. Hodně se to protáhlo a nakonec i prodražilo, ale naštěstí jezdí...
Tak držím palce, aby Ti to vyšlo!
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Zoufalá prosba - Citroen Berlingo

Příspěvekod vovi v 01 úno 2011 20:40

Zkus se domluvit s Tomem (Jasperem) - oni Pažouti dělali tyhle auta s Citrónama společně. A určitě by Tom přistoupil na nějakou tu výměnu ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zoufalá prosba - Citroen Berlingo

Příspěvekod Lakva v 01 úno 2011 21:26

To je pravda, Berlingo je (pokud se šeredně nepletu) totéž co Partner, a motory dělá citrón s pažoutem už strašně dlouho společně, takže ten bude určitě stejnej..
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013


Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků