Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Tablet versus Navigace

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Tablet versus Navigace

Příspěvekod lulu v 13 pro 2010 08:26

Na trhu se začínají objevovat tablety s GPS, myslím že do roka odzvoní jednoúčelovým (a tedy předraženým) navigacím.
Kód: Vybrat vše
http://www.kitarm.com/product/tablet-pc.html
http://www.brandsdragon.com/products/product_27799.htm
http://www.alibaba.com/product-gs/375616897/low_cost_dropship_infotmic_superpad_with.html
Naposledy upravil lulu dne 13 pro 2010 13:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lulu
 
Příspěvky: 144
Registrován: 19 čer 2009 18:41

Re: Tablet versus Navigace

Příspěvekod Lakva v 13 pro 2010 09:14

No, já zase po zkušenostech s levnou 5" čínou, která nakonec umí totéž do tablet, hádám, že během pár let odzvoní předraženým tabletům se zbytečně velkou obrazovkou...

Krabičky budou funkčně konvergovat a rozdíly mezi nimi se budou mazat víc a víc. Podstatný rozdíl pak bude ve velikosti - u tabletu chce (aspoň prozatím) většina lidí velkou obrazovku - 7-10".
Přitom přenosné navi do osobáků bývají tak do 5", větší už je problém umístit tak, aby nezacláněla.
Něco jiného jsou samozřejmě kamiony a ještě něco jiného vestavěné navi.
U vestavěných bývají displeje taky větší a výhodou je spojení se systémy auta, takže nevadí kratší ztráta signálu třeba v tunelu (navi bere info o ujeté vzdálenosti ze senzorů v kolech). Na druhou stranu jsou vestavěné navi nehorázně drahé a osobně by se mi MOC nelíbilo, že si navi nemůžu vzít domů a naplánovat trasu předem. Takže i když budu mít někdy možná v autě vestavnou, nebudu jí používat...

Jinak před asi 2 lety, když Nokia začala dodávat Ovi maps (dříve Nokia maps a ještě dříve Smart2go), tak se taky říkalo, že jednoúčelové navi do roka zaniknou... Ale jsou tu pořád, protože Ovi maps je spíš parodie než navi, a i když existují velmi kvalitní navi do telefonů, řada lidí chce mít samostatnou krabičku pro případ telefonátu...
Takže já tvrdím, že ještě nejmíň další 5 let se přenosné navi budou docela dobře prodávat.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Tablet versus Navigace

Příspěvekod dalanik v 13 pro 2010 14:52

Lakva, uplne souhlasim. Nikdy bych nechtel zabudovanu navi i kdyz to vypada hi-tech, ale jak sakra naplanuji cestu? :) Tablety jsou taky prilis velky pro osobak. 5-6" maximalne. :)

Na jinu stranu, libi se mi napad abych mel tablet se zabudovanou GPSkou, kteru manzel... err, chtel jsem rict spolujezdec muze mit ve kline a hledat neco (POI) na velke obrazovce.

Je ale jedna vec kterou nerozumim. Jsou 7 a 10 palcove tablety. 7ky vetsinou maji 800x400, jen maloktera 800x480 (zatim co jsem nasel, zadna s 800x480 nema zabudovany GPS). 10ky maji 1024x600.

No, a ted. Jak vsichni vime, standartni rozliseni pro navigace jsou 320x240, 480x272 a 800x480. Jak @#$! spustim treba Prima nebo NDrive, Sygic... cokoli na 1024x600 obrazovce??? Zadny soft nepodporuje toto rozliseni! :(
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: Tablet versus Navigace

Příspěvekod Lakva v 13 pro 2010 15:06

Tomtom by mohl... Proháněl jsem ho na Symbianu v Nokii 5500 a přestože oficálně měl fungovat na rozlišení 320x240 nebo 240x320 nebo nejhůř 240x240, mě bez zaváhání jel na 208x208...
Nic to ale nemění na pitomosti zavedení dalšího netipického rozlišení a poměru stran...
Displej na 800x400 je ještě víc širokoúhlý než na 800x480 - což zapadá do mojí teorie, že výrobci dělají stále větší nudle, protože se jim to víc vyplácí. 7" displej 800x480 má větši plochu a je tedy dražší, než 7" s rozlišením 800x400.
Osobně bych takovej displej teda nechtěl ani náhodou. Do kapsy je to jednoznačně obrovský, přitom plocha je tak úzká, že se na ní nic kloudně nedá dělat. A atipický rozlišení ještě zhoršuje kompatibilitu nejen s navigacema...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Tablet versus Navigace

Příspěvekod addam v 13 pro 2010 18:45

Nechci šířit paniku, nebo naději :D ale NAVON údajně chystá do prodeje tablet s os Android a s navigačním programem iGO PRIMO.
První zmínky mi o tom říkali Maďaři na nějakém setkání už někdy v létě a pamatuji se že tenkrát říkali, že by to chtěli stihnout uvést do prodeje do vánoc....

Ale očividně to do vánoc nestihli, takže třeba se dočkáme v příštím roce ;-)
Já sám ale zůstanu spokojeným uživatelem klasického 5" PNA...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička


Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků