Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NAVON N480C

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

NAVON N480C

Příspěvekod Rradekk v 24 lis 2010 19:00

Ahoj... zdravím forum.Jsem tu nový. Dnes jsem si objednal(za dobrou cenu) NAVON N480C. Doufám, že s ní budu spokojený, a nikdy nezabloudím :roll:Původně jsem uvažoval nad Tomíkem....ale něco málo jsem si přečetl, tak myslím, že jsem neudělal chybu.S navig. žádnou zkušenost nemám, doufám ,že splní mé očekávání.
Uživatelský avatar
Rradekk
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 lis 2010 14:32

Re: NAVON N480C

Příspěvekod addam v 25 lis 2010 09:11

S jakoukoliv navigací zabloudíš - to k navigacím patří a bezchybná navigace neexistuje a existovat nebude ;-)

Ale pokud sis opravdu objednal model N480C (písmenko "C" v názvu je velmi důležité), tak jsi podle mého názoru udělal velikou chybu. Každý člověk má samozřejmě jiné nároky a požadavky na navigaci, na funkce navigačního programu, na způsob zobrazování, apod., ale já osobně model N480C v žádném případě nedoporučuji z následujících důvodů:

1) model N480C obsahuje starý navigační program iGO8 - tento program je sice velmi dobrý a až donedávna byl považován za "krále" mezi navigačními programy pro náročné, ale v současné době již existuje jeho nástupce - iGO PRIMO, takže lze předpokládat že program iGO8 během následujících měsíců zmizí z trhu a nebude se nadále vyvíjet.

2) model N480C je již výprodejový a nadále se nebude vyrábět (což souvisí s bodem č.1)

3) model N480C obsahuje z výroby poměrně staré mapy NAVTEQ 2009/Q4 (přičemž v modelu N480 s iGO PRIMO jsou momentálně z výroby obsaženy nejnovější mapy NAVTEQ 2010/Q2 - toto se týká nejnovější várky modelů N480, která nám dorazila tento týden).

4) model N480C neobsahuje čísla popisná - respektive obsahuje pouze standardní čísla orientační (přičemž model N480 s iGO PRIMO obsahuje čísla orientační a navíc kompletní čísla popisná v 99% ČR).

5) model N480C má v ceně pouze jednu aktualizaci map v prvním roce o zakoupení (přičemž model N480 s iGO PRIMO má v ceně zahrnuty všechny aktualizace map zdarma v prvním roce od zakoupení - to znamená, že teoreticky můžeš získat až 4x nejnovější mapy Evropy zdarma - toto se týká nejnovější várky modelů N480, která nám dorazila tento týden).

6) model N480C má zcela lesklý displej, takže v podstatě se jedná o zrcadlo (přičemž u modelu N480 je použitý matný materiál, který eliminuje sluneční a další odlesky).

Nechci Ti kazit radost z nové hračky, takže to všechno ber to jako můj subjektivní názor ;-) Třeba někdo z kolegů zde na fóru bude mít názor úplně jiný....
Mimochodem informace o modelu N480 (s programem iGO PRIMO) najdeš zde.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N480C

Příspěvekod fmilan v 25 lis 2010 15:02

Jojo, a teď se půjde oběsit :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: NAVON N480C

Příspěvekod Rradekk v 25 lis 2010 17:00

Ahoj. Tak na začátek jsem dostal pěknou sodu. :lol: 1) Navon jsem koupil za dobrý peníz 2)igo8 byl donedávna král mezi navigačními programy pro náročné...myslím, že mi na ....novice ....postačí 3)Nav. jsem kupoval tak na dva roky.......zkusím jestli mi bude pasovat,a potom ji střelím i se starým autem.Mám dva klučiny, a vím že i jim se dostane do rukou. To píšu proto, že budu rád, vydrží-li mi ty dva roky. Jediné, čím jsi mě opravdu nepotěšil je ten displej :oops: Ale uvidíme. Jo a ještě..věšet se opravdu nepůjdu ;)
Uživatelský avatar
Rradekk
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 lis 2010 14:32

Re: NAVON N480C

Příspěvekod addam v 25 lis 2010 19:10

Původně jsem chtěl ještě napsat, že N480C má podle mých srovnání menší svítivost displeje, než N480 s PRIMO, ale nebudu Tě už trápit - uvidíš (nebo neuvidíš) to sám ;-)
Co se týče zrcadlového displeje, tak to se dá částečně řešit používáním slunečního stínítka (kšiltu) a nižší svítivost se dá řešit ježděním v noci :-)
Ale podle mého názoru se model N480C opravdu nepovedl a jsem šťastný že už se nevyrábí.
Pokud auto brzy i s navigací brzy prodáš, tak to snad s N480C vydržíš a příště budeš vědět že je lepší se ptát na názor ostatních ještě předtím, než si něco koupíš...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N480C

Příspěvekod Jarouš v 25 lis 2010 21:22

addam píše: ....a nižší svítivost se dá řešit ježděním v noci :-)


Adame,Adame :!: :lol: :lol: :lol:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: NAVON N480C

Příspěvekod Rradekk v 26 lis 2010 14:45

Mám dotaz: je normální, že po každém zapnutí nav. musím znovu nastavovat datum s hodinama? Díky
Uživatelský avatar
Rradekk
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 lis 2010 14:32

Re: NAVON N480C

Příspěvekod Jarouš v 26 lis 2010 15:04

Není,ale pokud jsi venku,tak by se měl čas po zachycení signálu GPS aktualizovat(tedy měl by si vzít přesný čas s družice a zobrazit ti ho v navigaci)
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: NAVON N480C

Příspěvekod Rradekk v 26 lis 2010 16:34

Díky.....mrknu na to. Problém je, že milouš má odpo.a já hlídám děti a nav. dostanu pod stromeček :roll: , takže ji zkouším tajně když jdou spát.
Uživatelský avatar
Rradekk
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 lis 2010 14:32

Re: NAVON N480C

Příspěvekod addam v 26 lis 2010 17:43

Datum a čas si navigace automaticky sesynchronizuje ze satelitů (jakmile nalezne GPS signál) a to i v případě že není spuštěný navigační program.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Další

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků