Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Poraďte mi ..

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Poraďte mi ..

Příspěvekod SilverMan v 24 lis 2010 12:01

Ahoj, vím, že každý názor není objektivní, spíše subjektivní, ale ... Chtěl bych do mobilu navigaci IGO .. jen nevím, na jaké platformě. Můj mobil - Samsung Omnia II, předchozí zkušenosti s Sygic 10. Nyní testuji IGO PRIMO. Moc děkuji za Vaše názory, rady. Hezký den. ;)
Uživatelský avatar
SilverMan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2010 15:52

Re: Poraďte mi ..

Příspěvekod lulu v 24 lis 2010 12:39

Mobil jedině s Androidem :-) mám tam IGO MyWay (stejné mapy jako Primo), i Sygic tam půjde.
Kód: Vybrat vše
viz. http://www.alza.cz/mobilni-telefony/smartphone-telefony/google-android/18851259.htm
Uživatelský avatar
lulu
 
Příspěvky: 144
Registrován: 19 čer 2009 18:41

Re: Poraďte mi ..

Příspěvekod Lakva v 24 lis 2010 12:55

iGo bylo vydáno pro Android??? A je to opravdu plné iGo, nebo přejmenované AmiGo???
Obávám se, že pokud má být navi v mobilu dobrá, pak jedinou volbou jsou Windows do verze 6.0-6.5 (ne WP7)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Poraďte mi ..

Příspěvekod brosl v 24 lis 2010 13:25

Windows 6.5 je mrtvá větev s ukončeným vývojem a Windows Phone 7 jsou plně nedodělků (dětské nemoci). Symbian má budoucnost nejistou, neboť mu věrná zůstala pouze Nokie a sám o sobě je zastaralý. Zbývá BADA od Samsungu, pro kterou příliš moc aplikací není a o iGo nevím. No a potom jedině Android a iOS. V obou případech se jedná o iGO My Way 2010, což je však pouze přejmenovaná verze iGO Amigo z PNA zařízení. Osobně jsem byl s Amigo spokojený pro jeho jednoduchost a skvělé grafické prostředí a jsem toho názoru, že na popojíždění po městě či republice s mobilním telefonem maximální pohoda. Na delší trasy po světě bych stejně doporučoval PNA s větším displejem a iGO Primo, pro jeho doprovodné funkce. Pokud to někdo s navigací myslí vážně, není mobil správná volba.

Sám mám iPhone4 s iGO Ma Way 2010 + Navigon. Ale více z nich inklinuji právě k iGO My Way 2010.

Pokud iGO8 nebo iGO Primo na mobilu, tak opravdu jedině stařičké zařízení s Windows Mobile 6.5 :-(

bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: Poraďte mi ..

Příspěvekod amatér v 24 lis 2010 13:27

Ani PRIMO ani Amigo, ale My Way :roll:
Kód: Vybrat vše
http://www.igomyway.com/en/

Kód: Vybrat vše
http://www.igomyway.com/android/en/index.html
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Poraďte mi ..

Příspěvekod Lakva v 24 lis 2010 13:51

Aha, to je to takzvané iGo may way pro Android, co je ve skutečnosti AmiGo ;-)
Pro Android tedy král v plné verzi neexistuje a možnosti úprav AmiGa jsou tam dost omezené. Realita je taková, že většina navigačních šamanů si hraje s WM / WinCE.

Myslím, že asi nejlepší pro Android je Tomtom a Navigon (jak komu co vyhovuje), ale není tam iGo

WP7 jsou ziPhonované, aby je dokázali ovládat i američtí BFU. Je to v podstatě nový systém, na kterém staré programy nejdou (aspoň to tak zatím vypadá). Pořádná navigace pro ně ještě není, stejně jako řada dalších oblíbených programů ze starších verzí WM. WP7 jsou prostě upravené a očesané WM 6.5, stejně jako se před časem objevilo sice novější, ale proti původnímu iGo hodně omezené AmiGo.
Ani v jednom z těchto případů se ovšem nejednalo o pokrok, spíše o krok stranou k jiné zákaznické skupině. (Alespoň z hlediska uživatelů znalých věci a schopných techniku opravdu využít. BFU mohou být jiného názoru a vyjímky potvrzují pravidlo.)

S hodnocením Symbianu souhlasím. Tam je k dispozici především OVI maps, což je spíš parodie než navigace.

Vývoj WM6.5 byl ukončen u M$, ale ne na XDA-developers. Předpokládám, že tam budou ještě dost dlouho vytvářet 6.5-kové ROMky pro stroje původně s WP7 i Androidem, takže systém k dispozici bude. Samozřejmě budou vznikat i ROMky s novými systémy pro staré telefony, ale...

...pokud byl položen požadavek
Chtěl bych do mobilu navigaci IGO
, pak jediný systém, na kterém opravdové plné iGo funguje je Windows Mobile (nezaměňovat s Windows Phone 7), případně Windows CE, ale to jsou zase jednoúčelové krabičky a ne telefony.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Poraďte mi ..

Příspěvekod SilverMan v 24 lis 2010 14:45

JJ, ctu si, chlapi, neresim WM 6.5, ale jaka IGO je pro ni nejlepsi. Jinak co jsem mel moznost testnout Primo, chm, jsem velmi spokojeny, oproti Sygic - rychlejsi, korektnejsi zobrazeni, tak, spokojenost, ale treba jine IGO je jeste lepsi...
Uživatelský avatar
SilverMan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2010 15:52

Re: Poraďte mi ..

Příspěvekod brosl v 24 lis 2010 16:10

Není, Primo je poslední verze. Předchozí je Amigo a před tím iGO8. Někteří nostalgici ještě odolávají a mají stále iGO8. Profíci Amigo přeskočili jako úkrok stranou a nyní se všechny pohledy ubírají směrem k Primo.

bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: Poraďte mi ..

Příspěvekod SilverMan v 24 lis 2010 16:57

Dekuji za odpovedi, cili asik Primo nic nepokazi.
Uživatelský avatar
SilverMan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2010 15:52

Re: Poraďte mi ..

Příspěvekod SilverMan v 24 lis 2010 17:25

Jeste jeden vsetecny dotaz, co je to DIMKO ... :idea:
Uživatelský avatar
SilverMan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 23 lis 2010 15:52

Další

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron