Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

porovnani souboru

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

porovnani souboru

Příspěvekod Wiper2 v 09 říj 2008 07:44

http://sourceforge.net/project/showfile ... _id=102072
plugin pro porovnani
http://sourceforge.net/project/showfile ... _id=244011

porovnava to pekne rozdily mezi souobry...., tusim, ze nekdo z tohoto fora se trapil, ze bude muset prochazet radek po radku...aby nasel zmeny
..zobrazuje radky, ktere chybi,prevyvaji ci jsou zmeneny ;)
MIO C720, FW:R02.3.9913.1018,
http://portal.dopravniinfo.cz
Wiper2
 
Příspěvky: 62
Registrován: 05 srp 2008 08:21

Re: porovnani souboru

Příspěvekod tomasii v 10 říj 2008 17:52

Teda až na problém se stažením souboru je to fantastický notepad na porovnání dvou texťáků. Akorát nevím, jestli je ten plugin pro porovnání nutný. Sice jsem ho stáhl a rozbalil vedle do složky ComparePlugin_1.5.1 a Notepad++ nainstaloval a porovnání běží. Že by byl tak chytrej a sám si to ComparePlugin.dll našel a použil, i když jsou soubor "exe" a "dll" umístěné jinde?
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: porovnani souboru

Příspěvekod jnkopr v 10 říj 2008 19:15

@tomasii
Notepad++ používám skoro rok a myslím, že jsem ti ho tenkrát Tomáši nabízel.Je to opravdu vynikající soft.Já bez něj ani ránu.
Compare je již v pluginech vložen,Takže není nutno dohrávat.
jnkopr
 
Příspěvky: 58
Registrován: 18 dub 2008 08:58
Bydliště: Koprnik

Re: porovnani souboru

Příspěvekod tomasii v 10 říj 2008 23:26

Asi jsem na něj při svém věku zapomněl a teď ho teprve objevil.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: porovnani souboru

Příspěvekod SvoDa v 08 črc 2013 20:56

Prosím pomoc.
Při porovnávání souborů Notepadem++ s pluginem compare se mi porovnají soubory, různobarevně se odliší řádky, které chybí, řádky, které jsou navíc a ve kterých je změna, ale barevně se nezvýrazní podklad těch znaků v řádku, které se liší.
Nevíte, co jsem kde vypnul, a kde to mám zas zapnout ?

EDIT: tak jsem trochu pokročil a provedl jsem odinstalaci a pak novou instalaci aktuální i starších verzí Notepadu++
- Notepad++ v5.9.8 mi odlišné znaky zvýrazňuje, čili jede jak má,
- Notepad++ v6.4.2 (aktuální verze), ani 6.3.2 (předchozí verze) nikoliv.

Zkoušel jsem aktualizovat i plugin compare, ale ani se starším a ani s aktuálním to v nové verzi Notepadu odlišné znaky nezvýrazňuje. Ve verzi 5.9.8 funguje i aktuální plugin.

Má někdo aktuální verzi a funguje mu zvýrazňování odlišných znaků ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: porovnani souboru

Příspěvekod tomasii v 09 črc 2013 09:00

Já mám verzi 5.9.8 a ta zobrazuje rozdíly takto:
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

notepad++.jpg
Úmyslně jsem změnil písmena ve slovech end a voice v jednom texťáku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: porovnani souboru

Příspěvekod SvoDa v 09 črc 2013 09:16

jj, v5.9.8 jede jak má, čili jako tobě, ale jakmile jsem před časem aktualizoval na v6.3.2, tak tam to přestalo fungovat, stejně tak, jako v aktuální v6.4.2, kde to taky nejde. Nyní už vím, že mi to přestalo fungovat kvůli aktualizaci verze Notepadu++.
Asi v nové verzi bude ještě nějaké nové nastavení pro zvýrazňování podkladů změněných znaků, které jsem ani po hodinovém hledání nenašel (ani v nápovědě, ani proklikáváním různých menu a ani systémem pokus/omyl).

6.3.2 resp. 6.4.2 jsem odinstaloval, nainstaloval v5.9.8 (naštěstí jsou na webu ke stažení i starší verze, nejen aktuální) a vše je OK.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: porovnani souboru

Příspěvekod tomasii v 09 črc 2013 10:45

To víš, já jsem pomalejší a než přejdu na novější verze, tak mi to trvá (totéž je i s Primo, mapami, atd...) :?
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: porovnani souboru

Příspěvekod vovi v 09 črc 2013 11:48

Hele, teď jsem koukal do nastavení (mám 6.3.2) a zdá se, že jsem to našel:
Pluginy -> Compare -> Option ... tam se dají nastavit barvy pro jednotlivé druhy odlišností; a "Change highlight" (což by mělo být právě zvýraznění změny) je tam nastaveno z továrny na černou. Takže se to obarvuje, ale na černém textu to tak trochu není vidět :x

EDIT: Beru zpět - změnil jsem si tu barvu na červenou a nefunguje to zase. :sad: Jen se obarví ty odlišné řádky, ale rozdílné znaky se nijak nezvýrazní
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: porovnani souboru

Příspěvekod SvoDa v 09 črc 2013 11:58

jj, tam jsem taky šťáral, jelikož tam jsem si nastavoval barvičky, když to ještě chodilo, čili v té starší verzi a jde to tam, po nainstalování starší verze, stále
V těch nových verzích Pluginy -> Compare -> Option -> "Change highlight" nefunguje (nezvýrazňuje se barevně dle nastavené barvy poklad odlišných znaků), takže to musí být ještě někde jinde, pokud tam není bug
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna


Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron