Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MIO MOOV

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

MIO MOOV

Příspěvekod Wiper2 v 25 zář 2008 07:00

dnes byl vydan officialni update pro mio moov na MIOMAP2008...
Pro všechny majitelé zařízení MIO Moov, přicházíme s dobrou zprávou. Firma MIO právě uvolnila update map a také upgrade navigačního programu MioMap2008. Pomocí tohoto balíčku tak každý uživatel MIO Moov získá nejnovější mapy z 2.čtvrtletí 2008. Upgrade MioMap2008 přináší nové funkčnosti (automatický zoom) a odstraňuje některé nepříjemné chyby (nezpevněné komunikace) a zdokonaluje něktéré současné funkce (kruhové objezdy). Tento balíček je vhodný pro všechny modely Moov. Stahujte zdarma http://www.mio.com/cz/
MIO C720, FW:R02.3.9913.1018,
http://portal.dopravniinfo.cz
Wiper2
 
Příspěvky: 62
Registrován: 05 srp 2008 08:21

Re: MIO MOOV

Příspěvekod Jarouš v 25 zář 2008 17:41

My tady nikdo Mio Moov nemáme,alespoň o nikom nevím.Já jsem to dostal tady.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: MIO MOOV

Příspěvekod amatér v 25 zář 2008 19:38

I já :lol: :lol: :lol:
icon_wc.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MIO MOOV

Příspěvekod mahud v 03 říj 2008 00:28

Docela se snaží, ale aby to někdo kupoval, tak to musí udělat obráceně než Fischer. Ke každé navigac Moov zájezd na Kanáry zdarma.
PS: Navigaci doporučuji poté nechat na pilotovi a ne na Moov, ta letadla nemají dostatek paliva na přelet Mexika a Arktidy při cestě na Kanáry.
MIO C520FT R02+3+9911+1018... iGo8 8.3.2.93112
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mahud
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 02 črc 2008 14:46
Bydliště: Praha 4

Re: MIO MOOV

Příspěvekod vovi v 03 říj 2008 05:24

Jen si nemyslete - iGo8 už jsem taky přistihl při chybě a zbytečné zajížďce :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MIO MOOV

Příspěvekod SvoDa v 03 říj 2008 05:59

IGO8 ještě nezklamalo, to bude vovi rukama :lol: :lol: :lol:
To moov (čteno múv) má nejspíš nějakou souvislost a kontext s anglickým "move" ( čteno taktéž múv), což znamená pohyb, hýbat se, atp. a tudíž lze předpoikládat, že s touto navigací se asi víc pohybuješ, a víc se najezdíš :lol: :lol: :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MIO MOOV

Příspěvekod vovi v 03 říj 2008 07:08

Tak zkus svoje ruce, chytrolíne!

Vezmi mapu CZ 080526 a zadej si následující trasu (vše Praha):
Start: Černokostelecká, křižovatka s ulicí Dřevčická
Cíl: Úvalská, křižovatka s ulicí V Olšinách

Trasa jest to prajednoduchá - kousek rovně, pak doleva a jseš v cíli. Stejně tě bude navigovat i Nejrychlejší, Vyhlídková a Jednoduchá trasa. Ale když zvolíš Nejkratší nebo Ekonomickou, pak tě na křižovatce Černokostelecká×Úvalská×Limuzská požene místo doleva do Úvalské vpravo do Limuzské, kde tě po pár metrech nechá otočit o 180° (a říká tomu "ostře doleva") a znovu přejet křižovatku rovně.
Nemusíš ani pouštět simulaci, je to vidět rovnou při zobrazení trasy v Info o trase. A samozřejmě délka trasy před a za tímto úsekem nemá vliv - tohle je jen výsek z trasy, kterou jezdím každý pracovní den.

A když už jsme u chyb, tak při tomto testíku se můžeš přesvědčit, že tu italskou hlášku o placené trase se ti ve verzi 1.50 tak docela počeštit nepodařilo - když si zadáš ten start a následně potvrdíš, že skutečně nechceš navigovat od aktuální pozice, tak vyskočí ten dotaz italsky v plné parádě. Opraveno je to jen při zadávání cíle.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MIO MOOV

Příspěvekod SvoDa v 03 říj 2008 07:58

Nechtěl jsem si rýpnout, byl to jen pokus o černý humor. Málokdo se vyzná v různých nastaveních tak, jako ty. ;)
1. To špatné navigování tedy nebude v mapě, ale asi v parametrech typu trasy. Ekonomicka je s nejmenším množstvím zatáček,atp. a ještě se v dimkovi objevil šoupák Rychlá/ideální - zkus to ovlivnit tím šoupákem. ten šoupák není totéž co corectness v sys.txt, ale něco navíc.

2. Text se neopravuje dle toho, kde se hláška vyskytuje, a text je text. Jetsli ta italské hláška je v obou případech stejná, tak není důvod, proč by se někde překládala do češtiny a někde ne. To by se musel ten text v těch dvou pozicích nějak lišit (třeba velké písmeno, atp.).
Popiš mi prosím tě kdy se ti objevuje překlad a kdy italština, jestli můžeš.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MIO MOOV

Příspěvekod vovi v 03 říj 2008 08:34

Vždyť jsem to psal:
- italská hláška se objeví, když vyhledáš bod (adresu, souř. POI,...) a v plánovací obrazovce klikneš na "přidat start". Nejdřív se to zeptá, jestli chceš navigovat z pozice GPS, když dáš ne, tak se pak zeptá italsky.
- česká hláška je ve stejné obrazovce po kliknutí na "přidat cíl".

A k nastavení:
- Ekonomická trasa NENÍ s nejmenším počtem zatáček (lépe odbočení, se zatáčkou na silnici nic neuděláš) - to je Jednoduchá. Ekonomická je kompromis mezi Nejkratší a Nejrychlejší, její průběh se dá trochu ovlivňovat nastavením vah v SYS.TXT, sekci [defaults].
- Šoupátko "Metoda: Rychle-Ideální" neovlivňuje typ trasy, ale pouze průběh výpočtu. Jeden extrém je co nejnižší počet iterací při hledání optimální trasy (poloha Rychle), druhý (Ideální) naopak připouští maximální počet iterací a výpočet tedy trvá déle, zato by pak už ale mělo být skoro jisté, že se nepodaří s danou mapou a nastaveními pro trasu najít cestu. která by daná kritéria splňovala lépe. Já ten šoupák mám skoro vpravo. A mimochodem: je to přesně totéž, jako correctness v SYS.TXT. Zkus si to tam změnit (a smaž si to pro sichr v Save) a uvidíš, že šoupák ti podle toho popojede (a v těch SYS.TXT, co si taháme z anglických fór, u toho vždy visí hláška, že byli zvyklí pro to mít šoupák - ale až Ultra a Dimka skiny ho tam mají).

A k tomu rýpání: já si to nebral osobně, ale štve mě, když se někdo zásadně postaví k něčemu, o čem nemá ani stín informace. Já to tam původně vyhodil jen jako povzdech a uklidnění pro MOOVáky, že ańi iGo není všemocné, a chtěl jsem si nachystat screenshoty, abych to ukázal; ale to tvoje "rýpnutí" bez znalosti toho, o čem píšu, mě nadzvedlo a vyprovokovalo k rychlejší reakci. Doporučuju si ten popsaný postup zkusit, aspoň sám uvidíš,: a) že nekecám b) kdy vyskočí ta italská hláška. A jestli kecám, tak jsem připraven se veřejně omluvit.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MIO MOOV

Příspěvekod SvoDa v 03 říj 2008 08:58

Tak je to jasné - Hláška Evitare strade.... je s velkým "E", kdežto ta hláška v tom druhém případě je ve skinu s malým "e" takže je nutno do slovníku tu větu dát ještě jednou s velkým "E", nebo tu větu ve skinu změnit s malým "e", která je již přeložena správně.
Asi to italskému editorovi ulítlo, když už má tu hlášku ve skinu 2x, a nedal si pozor na její přesné znění v obou přépadech.
Jak zas bude nějaká další potřeba změny jazyka, dodělám i tuto.

To s tou trasou - Vovi,máš pravdu, zkoušel jsem to nasimulovat a dsělá to přesně jak píšeš. naštěstí tě to nežene přes půl Prahy a dá se ta odbočka doprava ignorovat, jelikož nemá smyl. Měly by smysl asi ve všech typech tras, pakliže by bylo zakázané odbočení doleva a tímto manévrem by se do Úvalské z Černokostelecké dostal. A omlouvám se. Já se polepším a nebudu provokovat. Kamarádi :?:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Další

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků