Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zkušenosti z cestování s iGO8

Zde se řeší především témata, která se neřeší jinde :ugeek:

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod SvoDa v 04 srp 2008 15:42

Ohledně té otázky zpožďování navigační šipky, např. při průjezdu serpentinami, může být problém v tom, že při zaplé funkci "ponechat polohu na silnici" se ve skutečnosti může nacházet skutečná poloha GPS někde mimo silnici.
Každý z nás už si jistě všiml té malé tečky, která se pohybuje kolem navigační šipky - to je naše skutečná poloha GPS. Běžně vidím tečku i pár metrů vedle silnice a tudíž vedle navigační šipky, která drží polohu na silnici, a to i na rovných úsecích, natožpak v serpentinách. Nedej bože, že by vedle tvé silnice byla ještě jedna souběžná, po které by se ve skutečnosti dalo jet stejným směrem, jako jedeš. Klidně se může stát, že pár vteřin bude skutečná poloha koketovat s tou souběžnou silnicí a navigace i s navigační šipkou přeskočí na tu souběžnou a přepočítá trasu. Z tohoto důvodu není dobré mít moc krátkou prodlevu pro přepočet trasy - Menu - nastavení - nastavení trasy - volby - přepočet prodlení (0-10 sekund). Když máš tu prodlevu moc krátkou, třeba je 2 vteřiny, bude-li skutečná poloha dvě vteřiny blíže té souběžce, tak tě to tam určitě přehodí a až bude zase blíž tvé silnici, po které opravdu jedeš, tak tě to zas hodí zpátky a tak pořád dokola. Lépe je si nastavit delší čas, klidně i těch 10 sec. a pak by k těmto věcem nemělo docházet, možná že by k tomu nemuselo docházet ani v těch serpentinách.
Serpentiny v mapě jsou to vlastně silnice bízko vedle sebe, defacto by se dalo říct, že jsou to souběžné obousměrné silnice, tak šipka přesně neví, ke které silnici se má přimknout, notabene když ještě nemusí být mapový podklad přesný, nebo signál GPS 100%.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod tomasii v 05 srp 2008 15:58

Potvrzuji, co píše Dan. Mám stejné zkušenosti z loňska s Miomapem ve Švýcarsku a Rakousku, kdy mi šipka občas přeskakovala části serpentin a brala to "šusem". :shock: Přitom se kupodivu ani neobtěžovala přepočítávat. :? Přesto jsem ji nenásledoval a musel jel ukázněně po silnici. :x
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod SvoDa v 05 srp 2008 16:01

Jen doplnění Tomáše:
trasu to přepočítá tehdy, pokud ta soubězná silnice není na tvé trase, což ale serpentina defacto je, ikdyž až za zatáčkou :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod tomasii v 05 srp 2008 16:07

Jj. věřil jsem Miu, ale ne 100% a tak pokračoval, ale raději po silnici. :idea:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod Rnoel v 08 srp 2008 08:15

K tomu zpoždění, ať jedu kdekoliv tak se mi zdá, že je šipka zpožděná tak cca o 10-20 m, problém je u křižovatek a odboček, protože to pak čovek přejede. Trochu se to zlepší když mapu víc oddálím a zmenší se měřítko.
Mio C520, 8GB SDHC, iGO8 v. 8.3.1.53228 (Sep 3 2008),
spouštěno kompletně z My Flash disk, Unlock MioPocket 2.0 (Release 46)
Uživatelský avatar
Rnoel
 
Příspěvky: 75
Registrován: 16 črc 2008 19:09

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod SvoDa v 08 srp 2008 08:30

Právě i u těch kžižovatek, kde je více silnic, může být skutečná poloha - ta tečka jinde, než na tvé silnici. taky samozřejmě nějakou dobu přístroj zpracováná data GPS o té poloze
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod efko v 11 srp 2008 12:37

Tak jsem se včera vrátil z Itálie a moje spokojenost s IGO8 je velká.Sice cestu už po několika letech znám nazpaměť,ale s navigací je to fakt lepší.V Rakousku před tunelama byla stojící šňůra 30Km,tak jednoduše předělat trasu,a už se jelo oklikou.No paráda.Radary brala všechny,varování rychlosti taky v pohodě.Jen asi v Itálii často mění rychlosti,nebo je špatně zpracovaná mapa.Kde byla "70",tam mě navi ukazovala "50"a hlásila překročení,a naopak,někde byla "50" a navi ukazovala "90".A také některé tunely jakoby neznala,obrazovka neztmavla ale ztrátu signálu pochopitelně hlásila.U některých tunelů obrazovka ztmavla cca 200m před tunelem a vrátila se do normálu ještě před koncem tunelu.Jednu věc ale neumím naštelovat.Trošku jsem se po Rakousku toulal a nastavoval průjezdní body.Jezdil jsem cik cak po Alpách (kvůli nádherné přírodě) ale chtěl jsem např.Salzburg objet ale navi mě vždy vedla do centra města.Jako kdybych jel z Prahy do Brna a chtěl bych se při tom podívat na nějaké zajímavé místo které leží někde u silnice před Pardubicema.Tak si navolím Pardubice jako průjezdní a ono mi to pak požene do centra města.Jde to nějak obejít?Já to řešil tak,že jsem těsně před průjezdním bodem tento bod odstranil z trasy a navigace mě potom vedla normálně dál.Myslím si,že by to mělo jít jinak.Víte někdo jak?
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod vovi v 11 srp 2008 13:05

Jde to, ale jedině ručně: vlož si tam to centrum, pak si nech zobrazit kurzor, odzoomuj si, abys viděl i okolí města, vlož si průjezdní bod někam na obchvat a ten původní zruš (nebo ekvivalent - klikni na plánovat na mapě, a tam vlož přímo nějaký ten průjezdní bod na obchvatu města).
Vzhledem k tomu, že se dá naplánovaná trasa uložit, pojmenovat a kdykoliv znovu načíst, tak se to dá připravit předem u stolu a pak už se jen nahraje trasa a JEDÉÉÉM!
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod vuvu v 11 srp 2008 14:27

Trasa Praha-Svratka-Telč-Slavonice-Linz- Hallstatt – asi 250km po Alpách a zpět přes Strážný do Prahy. To vše bez problémů s iGO8. Různé nářky na map.podklady v ČR jsou bezpředmětné, protože u našich sousedů je to stejné. Chybějící kruháky a ne nejnovější, chybějící tunely v Alpách ( např. 1km dlouhý tunel při vjezdu a výjezdu z Hallstattu starý více jak 20let, ty novější jsou na mapě ) a plno jiných drobností jako nové nezprovozněné silnice ve výstavbě a naprosto mlčící radary ( viz příspěvek v Radary pro iGO ). A jedna zajímavost, jaho zde psal „..při průjezdu serpentinami (např. na Grossglockner) jsem zjistil, že navigační šipka se zpožďuje, já byl fyzicky o zatáčku napřed!!! Párkrát se mi to málem vymstilo (představte si že mrknete na navigaci, ta ukazuje nájezd do levé a vy se právě řítíte do pravého vracáku...“ . Ano naprosto stejný zážitek při výjezdu k jezeru pod Dachstein. Při normální rychlosti iGO8 nestíhalo, po třech zatáčkách šipka zůstala nehnutě v lese na skále a srovnala se až u jezera. Druhý den jsem jel tuto téměř celou trasu znovu a přepnul na MioMam. Šipka stíhala perfektně a tak jsem dost zrychlil až jsem dostal od ženy vynadáno. Šipka ale stále stíhala. Jinak s iGO8 spokojenost.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
vuvu
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 383
Registrován: 16 črc 2008 14:35
Bydliště: Praha 12

Re: Zkušenosti z cestování s iGO8

Příspěvekod Rnoel v 11 srp 2008 19:26

Já jsem byl začátkem prázdin v Chorvatsku a taky vše v pohodě. Ty průjezdní body jsem řešil taky. Na jednom fóru o Chorvatsku byla zkratka přes Víděň a byl u toho snímek ze satelitu. Tak jsem si to našel podle popisované odbočky přímo ve Vídni a na konkrétní silnici jsem označil bod a nastavil jako průjezdí. Navigace mne pak vedla eňo ňůňo.
Mio C520, 8GB SDHC, iGO8 v. 8.3.1.53228 (Sep 3 2008),
spouštěno kompletně z My Flash disk, Unlock MioPocket 2.0 (Release 46)
Uživatelský avatar
Rnoel
 
Příspěvky: 75
Registrován: 16 črc 2008 19:09

PředchozíDalší

Zpět na OFF TOPIC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků