Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Ze života hmyzu a prodejců

Tady většinou popíjíme, zapíjíme a slavíme :lol:

Moderátor: deusexx

Re: Ze života hmyzu a prodejců

Příspěvekod SvoDa v 24 črc 2008 19:00

.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Ze života hmyzu a prodejců

Příspěvekod SvoDa v 08 zář 2008 08:12

Nějak takto vypadá má častá komunikace prostřednictvím SZ v rámci hesla: "Dobrý skutek je vždy po zásluze potrestán", aneb "Za dobrotu na žebrotu" alias „Nevděk vládne světem“. Kromě toho mne často někdo posílá tam, kde je děsná tma. :lol:
Vybral jsem jen tři typické příklady (většinou těch, co se právě zaregistrovali, nebo jejich počet příspěvku nepřesahuje 10).
V následujícím textu však taktéž bylo nutno na mnoha místech korigovat pravopis a vypustit slova, která jsou zveřejnitelná až po 22.hodině a to ještě jen ve výčepech 5.cenové skupiny. :(

Tuto práci s vyzobáním obsahu svých SZ jsem si dal proto, že mi to bylo líto smazat, aniž by to četl kdokoliv jiný a taky trošku poroto, aby se z toho mohli příští tazatelé trošku poučit, než mne zas někam pošlou a v neposlední míře taky pro pobavení.
Taky jsem zvědav na to, jestli se ti, kterých se to týká, nějak ozvou a budou na to nějak reagovat.


1. případ
Účastník:
Ahoj. Vypadá to, že jsi machr přes igo, mohl bys mi poslat na dobírku svou kartu, na které to je? Nemám čas to někde hledat. Na ceně se určitě domluvíme,. Zavolej mi na ICQ xxxxxx . Spěchá to.

SvoDa:
Ahoj. Omlouvám se, ale nemohu ti poslat software, který se dá normálně koupit, jelikož takovéto šíření je nelegální Kdyby jsi dobře přečetl toto fórum, kde se píše o verzích iGO8 - viewtopic.php?f=27&t=50&start=0 tak by ses tam hodně dozvěděl.
Určitě ti ale v tomto případě pomůže internet v kombinaci s google a vyhledávacími znaky iGO8.
Setkáváme se tu poměrně často s tím, že se někdo zaregistruje jen proto, aby se dostal k nelegálnímu software a jeho první příspěvek na tomto fóru je většinou o tom samém, nebo podobném jako tvůj - nemohl by mi někdo poslat igo8, aby mi běhalo na mém tom a tom přístroji? Tuto žádosti už tu nenajdeš, protože jsou moderátory mazány.

účastník:
Takže to jste tady parta legálů a Mirků Dušínů, kteří mají ten program legálně, jo? Teďka je všechno tak drahý, ani nevím, kde se to dá koupit a kolik to stojí. Jsem ochotnej ti dát tak pětikolo.

SvoDa:
Omlouvám se, ale už jsem ti napsal, že jakýkoliv software, který je pod ochranou známkou neposkytuji a že když si ho nechceš kupovat, a já ti ho neprodám, protože bych se dopustil trestného činu, určitě najdeš různé alternativy na internetu.

účastník:
Tak běž do zadku, ty úde i s těma svýma radama. Nikdo není zvědavej na to, jak si kam dát nadmořskou výšku, když nemá ten igo.
Naposledy upravil SvoDa dne 08 zář 2008 12:04, celkově upraveno 2
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Ze života hmyzu a prodejců

Příspěvekod SvoDa v 08 zář 2008 08:13

2. případ:
účastník:
Ahoj. Líbil se mi tvůj návod na to, jak si dát do navigace ten odkaz na mp3 pod tu kulatou značku rychlosti. Mohl bys mi vysvětlit, jak si tam dát místo mp3 videopřehrávač?

SvoDa:_
Ahoj. Je to jednoduché. Najdi si ve skinu v souboru navigatemap_480_272.ui řádek
<BUTTON btnMT_Vid template=sld_lb5a x=3 y=49 z=200 alpha=0 bmp="ico_timeh.bmp" onrelease='START_APPLICATION "\Windows\MP3Player.exe" ""'> a místo "\Windows\MP3Player.exe tam napiš \My Flash Disk\APP\TCPMP\PLAYER.exe
a je to. Pak to zase zazipuješ a vrátiš do složky skin.

účastník:
Ahoj, já ten soubor nemůžu najít.

SvoDa:
Ve složce igo8 máš složku content a v ní složku skin a v ní příslušný soubor skinu (např.PlusPlus_ALL.zip). Ten rozbalíš a ve složce ui_igo8/480_272 najdeš ten soubor navigatemap_480_272.ui

účastník:
Tak hurá. Soubor jsem našel, ale jak ho mám otevřít?

SvoDa:
Běžným textovým editorem, např. poznámkový blok.

účastník:
Díky, tak jsem ho otevřel, ale je tam toho strašně moc, kde to tam je?

SvoDa:
Tak použij vyhledávání – stiskni Ctrl+F a do vyhledávacího řádku napiš něco z toho řádku, který hledáš, třeba MP3Player.exe.

účastník:
Promiň že zase otravuju, ale já tam žádný vyhledávací řádek nemám, jen je tam spoustu popsaných řádků.
Asi bude nejlepší, když bys to udělal a poslal mi to emilem na ……..

SvoDa:
Ahoj. Když jsi došel až jsem, jsi jistě schopen najít příslušný řádek a změni v něm pár slov, jak jsem ti včera napsal.
Promiň, ale nemohu přeci každému šít skiny na míru, to bych nedělal nic jiného a musím taky chodit do práce.

účastník:
Znamená to, že jsi ochoten mi to udělat jen za prachy? No to jste tady pěkná banka vyděračů.

SvoDa:
Nic takového jsem nenapsal, jen jsem ti tím chtěl vysvětlit, že spousta lidí chce ve své navigaci spoustu různých věcí a není v mých silách, především s ohledem na čas, aby takovéto úpravy dělal.

účastník:
Já nutně potřebuji to video, zítra jedu na dovolenou a nechci se v autě nudit a chci si pouštět filmy, abych neusnul a tak to nutně potřebuji.

SvoDa:
Jak už jsem ti napsal, vyměň v jednom řádku toho souboru těch pár slov za ty jiná slova, dle mého popisu a ručím ti za to, že ti to bude napoprvé fungovat.

Účastník:
Já ti zase ručím za to, že jsi mentálně zaostalý a že to bylo naposled, co jsem po tobě něco chtěl. Tak neochotný úd jsem dlouho nezažil.
Běž s tou svou navigací do ženského pohlavního ústrojí.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Ze života hmyzu a prodejců

Příspěvekod SvoDa v 08 zář 2008 08:13

3.případ:
Účastník:
Objevil jsem na www…… super skin ….., ale když ho nahraju do složky igo8/content/skin, tak ho nemohu navolit. Na kartě je, ale v mém Asusu ne.

SvoDa:
Nejspíš ten skin nebudě dělán pro tvé rozlišení (nenapsal jsi mi typ tvé navigace), takže zkontroluj, jaké má tvá navigace rozlišení a zdali je ve skinu příslušná složka, tzn. jestli má rozlišení 480x272, musí skin obsahovat složku 480_272.

Účastník:
Typ mé navigace je igo8

SvoDa:
To je název navigačního programu, ale jaký máš typ navigačního přístroje?

Účastník:
Aha už vím, promiň, je toho moc a já s tím začínám. Jak to rozlišení mám zjistit, já mám na krabici napsáno 4,3" a 16:9.
Máš pravdu v tom skinu žádná složka se jménem 4,3" a 16:9 není.
Nešel by ten skin pro moji navigaci předělat?

SvoDa:
Jestli máš „na krabici“ napsáno 4,3" a 16:9, tak máš 100% rozlišení 480x272. takže má ten skin v sobě složko 480_272?

Účastník.
Jak to mám zjistit, že tam má tu složku, je tam strašně moc souborů.

SvoDa
Poklikej na soubor s tím skinem (předpokládám, že to má formát zip) a určitě uvidíš složku ui_igo8. Na ni opět poklikej a uvidíš seznam složek např. 240_320, 320_240, 400_240, 416_234, 480_272, atd.

Účastník:
Jo, díky, už vím. Mám je tam, ale nejsou vedle sebe oddělené čárkou, ale jsou pod sebou. Co s tím mám vlastně udělat?

SvoDa:
No jak jsem ti psal. Je tam i složka 480_272?

Účastník:
Díky, promiň, já nevěděl, že si ty tvé správy nemusím mazat.
Tak složka 480_272 tam není je tam jen:
240_320
320_240
Common
Jsou takhle pod sebou. To asi bude vadit, že? Jak je mám dostat vedle sebe?

SvoDa:
To že jsou pod sebou není až takový problém, jako to, že tam není složka 480_272 která je tam potřeba pro tvé rozlišení, takže tento skin na tvém přístroji nepojede.

Účastník:
Hele nebylo by lepší, kdybys mi zavolal na Skype nebo iCQ, mám oboje a domluva bude jednoduší. Můj Skype ….. a ICQ…. Můžeš volat kdykoliv, jen né ráno, to musím být v práci a o víkendu taky nevolej, to nemám čas. Nejlepší by bylo, kdybys zavolal dneska ve 22.00 to už budu doma a můžem kecat do kdy budeš chtít. Vypadá to, že se vyznáš a rád se něco naučím.

SvoDa.
Já myslím, že je to zbytečné, že jsme tvůj problém vyřešili tím, že když tam není složka 480_272 která je tam potřeba pro tvé rozlišení, takže tento skin na tvém přístroji nepojede.

Účastník.
Tak pošli tvůj Skype a ICQ mně a já ti zavolám, jestli ti to nevadí?

SvoDa.
Promiň, ale ten skin ti jak jsem ti psal nepojede, zvol si jiný, na tomto fóru jich spostu probíráme a na http://www.tomasII.cdc.cz je jich dost ke stažení i pro tvůj přístroj – hledej v sekci skiny Cx20.

Účastník:
Už jsem ti napsal, že se v těch věcech nevyznám a že bych to chtěl vysvětlit.
Snad jste tu od toho, abyste tady radili, ne?

SvoDa:
Mně nedělá problém poradit někomu co kde najde, nebo jak co zvládnout, ale opravdu nemám čas vysvětlovat komukoliv od píky jak a co s iGO8, od toho právě věnujem čas na foru a nebo na http://www.tomasii.cdc.cz

Protože spoustu věcí je vhodné řešit i osobně, právě z toho důvodu organizujeme sraz uživatelů igo8, kde bude i systém jakýchsi přednášek.

Vítán je každý, koho to zajímá

Účastník:
To by bylo dobré, kdyby ten sraz byl taky někde blíž jsem z .... Je to moc daleko. Bylo by lepší, kdybys mi poradil přes Skype nebo ICQ. Máš i webkameru? Mohl bys mi to ukazovat přímo na své navigaci co s tím.

SvoDa:
Promiň, ale nezavolám. Myslím, že jsem ti řekl vše potřebné.

Účastník:
Tak běž do záchodu. Zkusím sehnat někoho ochotnějšího.

SvoDa:
Z počtu mých příspěvku na tomto fóru a naší předchozí komunikace nemohu být podezříván z toho, že bych nebyl ochoten někomu poradit, spíše naopak.
Na tomto fóru, které založila parta nadšenců, jež se vykrystalizovala z červnového prvního srazu uživatelů GPS MIO se pohybují různí lidé. Na straně jedné ti, kteří se snaží se dělat ve svém volném čase a zdarma maximum proto, aby z iGO8 "vytřískali" maximum užitečného, vzájemně si nezištně radili a pomáhali. Tím, že to tu všechno popisujeme, přispíváme zároveň i těm, kteří s iGO8 začínají. Na straně druhé jsou tu i ti, kteří si toto fórum pletou s technickou podporou výrobce nebo prodejce.

Myslím, že jsem ti poradil vše, co jsi potřeboval vědět, navrhl ti účast na srazu, trávil s tebou dost času a ani to ti není dost.

Bylo by dobré, aby sis to tu na fóru sám předem přečetl a byl ochoten tomu věnovat také čas svůj a nejen očekávat, že ti zde každý bude ochotně ve svém volném čase popisovat a nebo vyhledávat to, co už tu bylo na mnoha místech podrobně popsáno a to už jsem ti napsal ještě ústně popisovat.
Na tomto fóru je dost užitečných rad a informací, které ti v práci a vylepšováním iGO8 pomohou, ale těžko lze předpokládat, že přesto, že to tu všechno je ti bude někdo dávat školení přes ICQ nebo Skype.

Měl by jsi si to tu všechno přečíst, dost věcí ti pak rozšíří představu o možnostech a úpravách a různých instalacích a pak zde můžeš pokládat konkrétní dotazy čemu nerozumíš a v čem bys potřeboval pomoc. Určitě tu rádi poradíme, tak jako to děláme po celou dobu, a kvůli tomu jsme i vznikli.
Jeden z našich zakladatelů navíc provozuje stránky http://www.tomasii.cdc.cz kde je o iGO8 přehledně , nikoli formou diskuse, ale ve formě návodů, popsáno mnoho užitečného a zformulováno do různých sekcí.

Mnoho štestí a kilometrů s iGO8 bez nehody

Účastník:
Bez odezvy
Naposledy upravil SvoDa dne 26 zář 2008 15:27, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Ze života hmyzu a prodejců

Příspěvekod Ivo K v 08 zář 2008 09:16

Co k tomu dodat :?: :!:
Myslím Dane, že jsi to dobře na začátku napsal sám: "Dobrý skutek je vždy po zásluze potrestán", aneb "Za dobrotu na žebrotu" alias „Nevděk vládne světem“.
Snad dodat jen jedno: "Obdivuji Tvoji trpělivost" ;)
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Ze života hmyzu a prodejců

Příspěvekod jaho v 08 zář 2008 11:35

Tedy pánové...opravdu obdivuji Dana za trpělivost...Mě při pročítání těch rádoby dotazů a zejména reakcí tazatelů běhá mráz po zádech...Proboha, co jsou to za lidi? Jsou to vůbec ještě lidi? Je mi z toho fakt zle...
Jarda, Mio C520 TM+,
Miomap 3.3, skin J&T 4.3 na My Flash Disk,
iGO8 v.8.3.2.64873, skin Plus2 v0.8 tS na SD, spouštěno kalkulačkou
Uživatelský avatar
jaho
 
Příspěvky: 92
Registrován: 16 čer 2008 18:34
Bydliště: Liberec

Re: Ze života hmyzu a prodejců

Příspěvekod warhead v 08 zář 2008 12:25

Kazda dobra rada odmenena udem a to se vyplati :D To vidim porad , stvoreni zmakne registraci na foru a tim je pasovano na supreme commandera kteremu musi byt kazdy k ruce a beda jestli ne :twisted:
Obrázek

HTC Kaiser juchu :D
Uživatelský avatar
warhead
 
Příspěvky: 304
Registrován: 07 črc 2008 07:57
Bydliště: West Czech

Re: Ze života hmyzu a prodejců

Příspěvekod Jarouš v 08 zář 2008 12:40

Ten první příspěvek mně velmi připomíná komunikaci na druhém fóru s "garman08"(snad jsem ten jeho nick napsal správně,ale zasvětsení vědí,o koho se jedná.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Ze života hmyzu a prodejců

Příspěvekod tomasii v 08 zář 2008 12:56

Taky obdivuji Dana. Dostávám taky spoustu dotazů, ale takovou trpělivost většinou nemám. Koresponuji s řadou lidí i několik dní, když vidím, že mají zájem a netlačí metodou "Ty to umíš, tak mi to udělej, já nemám čas, abych něco hledal". Bohužel v poslední době, kdy jsou problémy se zdroji map a řada odkazů u Sstopaře nefunguje, mám denně řadu požadavků typu - když ty linky nefungujou, tak dělej a pošli mi ty mapy na mail xxx, určitě je máš a nedělej důležitýho.

V poslední době jsem taky pochopil, proč řada lidí z fór odešla, nebo svůj web zavřela (Petr Maizner, Dráček, Expander, fanda, Charlie, JNkopr, arto, Karel 4, honzi a další dříve nejaktivnější účastníci fór), protože je mnohem jednodušší z fóra zdarma čerpat, než zdarma věnovat stovky hodin svého volného času a ještě slyšet (nebo číst) různé invektivy. Taky proto se zamýšlím, jak dál. :(
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Ze života hmyzu a prodejců

Příspěvekod Jarouš v 08 zář 2008 13:08

@SvoDa:A také Dane velmi dobře važ,když nějakého takovéhohle pitomce zveš na sraz :!: Protože jinak ti vyčlením místnost a budeš ho tam mít jenom sám pro sebe,abys sis ho užil :!: :lol: :lol:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

PředchozíDalší

Zpět na Vítejte přátelé ;-)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron