Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

navigace pro truck

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

navigace pro truck

Příspěvekod srneček v 27 zář 2009 19:09

Zdravím všechny, používám Igo už delší dobu a max spokojenost, ale posklední dobou začínám objevovat nedostatek. Jelikož čím dál častěji jezdím s autem nad 3,5t, tak mi začíná chybět možnost nastavení vyhledávání mapy pro nákladní automobil.
Takže jednoduchá otázka:
Lze nějak nastavit / upravit IGO8.3 tak, aby bylo možno vyhledat trasy pro nákladní automobil???
Fórum jsem prošel vcelku letmo, jelikož se tady moc nevyznám, tak mě nekamenujte, jestli to tady někdo řešil a předem díky za odpověď.
srneček
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2009 05:34

Re: navigace pro truck

Příspěvekod SvoDa v 27 zář 2009 19:14

V každé verzi iGO8lze navolit jako druh používaného dopravního prostředku nákladní automobil. Trasa bude naplánována a spočítána s ohledem na takovýto prostředek
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: navigace pro truck

Příspěvekod oltcit v 27 zář 2009 23:23

Zial musim doplnit,ze aj ked sa v standartnej verzii zvoli volba pre TIR,tak jedina zmena ktora nastane je ta,ze cas vypocitanej trasy je dlhsi ako pri pouziti volba pre osobne auto,ale na volbu trasy to nema ziaden vplyv(neberie do uvahy jazdne obmedzenia pre nakladne vozy) Cize tato volba je len "kozmeticka" :? Jedine posledna verzia 102xxx je pripravena na volbu pre TRUCK,ale musi sa aktivovat zapisom v sys.txt.Nieje to uplne spolahlive,neposkytuje to hlasenia o nevhodnosti trasy,ale vcelku sa da na to spolahnut.V inych (starsich verziach) som to ciastocne obchadzal s tym,ze som pouzival nastavenie trasy na "jednoducha" a zvycajne mi potom ponukalo trasy menej clenite s minimom odboceni a tym vcelku vhodnejsie pre vacsie jazdne supravy.Ale plnohodnotne navigovanie pre trucky iGO neposkytuje(zatial) Pretoze na to treba aby aj mapy uvedene obmedzenia mali zahrnute v sebe a tu sa zda,ze posledne mapy od Navtequ tieto data maju uz v sebe,len treba aby ich navigacny program dokazal spracovat. Alternativou navigacie pre trucky su napr. Mapfactor,Snooper,Copilot for truck,Becker for truck a City navigator od Garminu.
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom

Re: navigace pro truck

Příspěvekod SvoDa v 28 zář 2009 06:41

Já, a někteří další, máme jinou zkušenost, čili i starší verze měnily nejen délku trasy, ale i trasu samotnou http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?p=28549#p28549
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: navigace pro truck

Příspěvekod oltcit v 28 zář 2009 11:38

Zial Dane moja skusenost je ina(podotykam,ze najazdim rocne az do 150 OOOkm rocne ;) ) a za svojim tvrdenim si stojim,pretoze je podlozene praktickou skusenostou priamo z jazdy.Jedine co ta volba ovplyvnuje je dlzka naplanovanej trasy a ak nahodou je ta trasa ina,tak si myslim,ze na pricine je len rozlozenie vah jednotlivych druhov tras vo volbe pre TIR(%fast+%short+%simplycity) ci uz defaultne,alebo manualne upravene.Dokial si navigacia nedokaze precitat udaje z map o dopravnych obmedzeniach a nepouzije ich pri planovani,tak sa neda hovorit o skutocnej navigacii pre trucky.Bodka a tecka.

PS keby ste so 45 tonovou supravou isli polovickou kolies(polomer zakruty neumoznoval mat kolesa celou plochou na ceste) po mostiku urceneho akurat pre konske zaprahy,pretoze vas tadial poslala navigacia,tak by ste ju rychlo zahodili von oknom(ti viac popudlivi) :lol: :lol: ja nad tym badam stale,nie som az taky prchky ;)
PS2 Dane a aj si to vyskusal vtedy??
SvoDa napsal:....Zkusím to tam, kde vím, že kamion neprojede a dám vědět, jak se chovala ta nová a jak stará verze (žádné zápisy v sys.txt jak jsem psal kolem toho nemám).
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom

Re: navigace pro truck

Příspěvekod SvoDa v 28 zář 2009 12:15

Zkoušel, hned o příspěvek dál, než který cituješ - http://forum.entershop.cz/viewtopic.php ... 4e1#p28552 nicméně nemám důvod nevěřit tomu, že máš jiné zkušenosti. Nejde jen o verzi igo8, ale i o verzi map a i o různé další možnosti lišící se v nastavení v sys.txt, já mám všude např.
[defaults] ; defaultní nastavení vah pro optimalizaci trasy
mainroadness=60 ; hlavní tahy
shortessness=50 ; krátkost
simplificationness=40 ; jednoduchost

[route] ; plánování trasy
correctness=75 ; správnost ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: navigace pro truck

Příspěvekod vovi v 28 zář 2009 17:30

Dane, už jsem na to tady upozorňoval: to correctness se netýká průběhu trasy, ale nastavení chování optimalizačního algoritmu. Viz vyvěšený SYS, tam už je docela dlouho opravené:

correctness=90 ; [0 až 100] nastavení optimalizačního algoritmu: 0...rychlý výpočet, 100...precizní výpočet
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: navigace pro truck

Příspěvekod SvoDa v 28 zář 2009 17:38

JJ, já vím co to znamená. jen jsem ty zápisy ze svého sys.txt ze své zálohy okopčil i s ještě prehistorickými komentáři
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: navigace pro truck

Příspěvekod denimass v 28 srp 2015 07:35

Předně prosím moderátory či ostatní, aby mně hned nekamenovali, že se zde blbě ptám, že to sem nepatří a pod.
Začínám být zoufalý, neboť se už dva dny vrtám zde na fóru, hlavu ze všech těch příspěvků mám jak pátrací balón
a nevím jak dál.Prosím moc zde zkušené lidi zda by mi pomohly se souborem sys.txt pro kamión,nastavení zápisu a pod.,
neboť jediné co jsem vydedukoval že mi nejde ve verzi IGO 8, v.8.3.2.64873 (nenabízí možnost volby), že zkrátka není zapsán.
Kamarád mi totiž donesl stařší přístroj Becker 7977, ve kterém měl Igo truck nainstalované na kartě, bohužel kartu vyndal a ve foťáku
zformátoval.Podařilo se mi tedy na novou kartu dohrát znovu Igo 8 i s mapami 2015 Q1, ale po kontrole jsem našel sys.txt zde :
1) Storage Card/IGO8/sys.txt
2) My Flash Disk/MNAV/sys.txt
v obou souborech je pouze tento zápis :
[folders]
app="Storage Card/iGO8"

[debug]
skip_eula=1

to je vše a divím se, že navi funguje, protože po shlédnutí snad 150 stránek ohledně různých zápisů , nastavení jsem z toho paf,
nejsem programátor a nemám čas po každém zápisu jezdit po městě a zkoušet funkčnost...
Proto ještě jednou moc prosím všechny zkušené lidičky zde na fóru o radu a pomoc, zda by bylo možné mi zaslat přes odkaz nějakou
vyladěnou kopii zápisu sys.txt kterou bych zaměnil aby to fungovalo. (asi oba v - na kartě i v MNAV ???)
Děkuji moc předem Všem za radu a případnou pomoc.... uvítám jakoukoliv radu... Děkujiiiiiiiiiiiiiii.
denimass
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp 2015 02:07

Re: navigace pro truck

Příspěvekod Mio-Treo.info v 28 srp 2015 09:28

2 denimass:

V první řadě budeš muset vyměnit iGO8 za Primo - klasické iGO totiž neumí pracovat se všemi soubory, které nové verze map obsahují (fda, ftr...). V druhé řadě - žádné zápisy do sys.txt nepotřebuješ, stačí si v nastavení Prima zvolit, že jezdíš nákladním autem a v něm lze pak zadat parametry (délka, šířka, výška a váha auta nebo soupravy ...)

_____________________________
Odesláno z "founa"
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron