Už z principu výpočtu souřadnic z fázových posuvů signálu vychází Z-souřadnice s největší chybou. Většinou se uvádí, že chyba v poloze (X,Y) je v současné době menší než 3-5 metrů, chyba ve výšce teoreticky může být i větší (někdy i několikanásobně). Záleží na spoustě faktorů - kolik družic je zafixováno, jak je kvalitní signál, v jaké vzájemné poloze jsou ty fixované družice a přijímač, ...
Z praxe: největší chybu obvykle výška vykazuje po zapnutí (lépe řečeno krátce po zachycení signálu). Než dojde k dalším zpřesňujícím výpočtům, dokáže někdy GPS ukazovat třeba i několik desítek sekund úplně ujetou výšku. Doma mi to obvykle ukazuje (po ustálení) 245 m (a to zhruba odpovídá počtu pater a údaji z mapy 1:10 000); krátce po prvním výpočtu už jsem viděl i nulovou výšku, obvykle to chvíli lítá mezi cca 150 a 350 metry - samozřejmě mluvím o stavu, kdy GPS zapnu/probudím po hodně dlouhé době nebo na jiném místě, než byla vypnuta.
A úplně nejhorší údaj o výšce jsem viděl u Mrtvého moře. Tam místo správných zhruba -400 nikdy neklesla vypočtená hodnota pod -250 ... rád bych věděl, proč.
EDIT: Vy jste ale volové - rozdíl mezi Jadranem a Baltem je 43 centimetrů a poznaj to jen geodeti, ne džípíesky
Ostatně bramborovitost zeměkoule je taky jedna z příčin, proč ta výšková souřadnice vychází nejhůř.