Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

nadmořská výška

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

nadmořská výška

Příspěvekod mikels v 23 zář 2009 21:45

Mám takový dotaz respektive chci se zeptat zda je to záležitost softwarová a nebo hardwarová. Zhruba po roce jsem si všiml a to na dovolené že mi docela kecá nadmořská výška např v Čechách bych řekl že vše odpovídalo tak jak má ale v Chorvatsku běžně jsem byl 10 metrů pod mořem a v jednu chvíli i 167. V tu chvíli jsem si říkal, že z auta mám docela dobrou ponorku. Druhá věc je jestli kdyby to byla věc softwaru zda by to šlo nějak vyladit :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: nadmořská výška

Příspěvekod amatér v 23 zář 2009 22:37

Ona totiž hladina moře není stejná v Chorvatsku a třeba na pobřeží Severní Ameriky, buď v klidu, to že jsi na břehu moře neznamená, že jsi v nadmořské výšce 0m.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: nadmořská výška

Příspěvekod mikels v 23 zář 2009 22:41

Paráda pomalu jsem se totiž začal bát :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: nadmořská výška

Příspěvekod vovi v 23 zář 2009 22:47

Už z principu výpočtu souřadnic z fázových posuvů signálu vychází Z-souřadnice s největší chybou. Většinou se uvádí, že chyba v poloze (X,Y) je v současné době menší než 3-5 metrů, chyba ve výšce teoreticky může být i větší (někdy i několikanásobně). Záleží na spoustě faktorů - kolik družic je zafixováno, jak je kvalitní signál, v jaké vzájemné poloze jsou ty fixované družice a přijímač, ...

Z praxe: největší chybu obvykle výška vykazuje po zapnutí (lépe řečeno krátce po zachycení signálu). Než dojde k dalším zpřesňujícím výpočtům, dokáže někdy GPS ukazovat třeba i několik desítek sekund úplně ujetou výšku. Doma mi to obvykle ukazuje (po ustálení) 245 m (a to zhruba odpovídá počtu pater a údaji z mapy 1:10 000); krátce po prvním výpočtu už jsem viděl i nulovou výšku, obvykle to chvíli lítá mezi cca 150 a 350 metry - samozřejmě mluvím o stavu, kdy GPS zapnu/probudím po hodně dlouhé době nebo na jiném místě, než byla vypnuta.

A úplně nejhorší údaj o výšce jsem viděl u Mrtvého moře. Tam místo správných zhruba -400 nikdy neklesla vypočtená hodnota pod -250 ... rád bych věděl, proč.

EDIT: Vy jste ale volové - rozdíl mezi Jadranem a Baltem je 43 centimetrů a poznaj to jen geodeti, ne džípíesky :lol: :lol: Ostatně bramborovitost zeměkoule je taky jedna z příčin, proč ta výšková souřadnice vychází nejhůř.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: nadmořská výška

Příspěvekod amatér v 23 zář 2009 22:53

Teď mi řekni proč?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: nadmořská výška

Příspěvekod mikels v 23 zář 2009 22:59

Jasný jinak jsem dál pátral respektive mi to našeptala jedná dobrá duše že na toto by měl být prográmek, který tyto nepřesnosti upraví. Tak jdu hledat :lol: Aby jsem pak zas nebyl ve výšce -180 :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: nadmořská výška

Příspěvekod amatér v 23 zář 2009 23:04

Vždyť ti to vovi vysvětlil, nadmořská výška je relativní, země není ideální koule, ale jak trefně psal je to taková brambora, takže prográmek neprográmek, tento údaj ber jako orientační. Chleba proto dražší nebude. :lol: Nebo si zajeď k tomu Mrtvému moři, nebo do Holandska, a tam tě to štvát nebude :lol: .
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: nadmořská výška

Příspěvekod mikels v 23 zář 2009 23:09

jasný ale pokud to je jen o pár metrů tak se s tím smířím respektive vím že je to v rámci nějaké té odchylky. Člověk nemůže od GPS chtít zázraky, ale o 200 je moc ať nahoru nebo dolu... No nic myslím že je to tu už vysvětleno dokonale díky amatére a vovi
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: nadmořská výška

Příspěvekod Ivo K v 24 zář 2009 08:24

Ono u toho moře, kdy každý předpokládá, že nadmořská výška je "0" je to asi nejvíce bijící do očí, když najednou uvidíš údaj "-180m". To se ti v ČR nestává. ;) :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: nadmořská výška

Příspěvekod mkb v 02 říj 2009 15:32

Možná to brzy bude fungovat lépe.

http://mobil.idnes.cz/navigace-v-evrope ... vigace_vok
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků