Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

nadmořská výška

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: nadmořská výška

Příspěvekod SvoDa v 25 kvě 2012 07:51

vovi píše:No a co jiného jsem navrhoval? Zkusit samotné určení polohy přímo ze základního menu je ještě jednodušší, ne?

já už to jenom rekapituloval, jelikož nevím, jestli se dá přímo v menu onoho přístroje zobrazit stav GPS, natož s nadm.výškou
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: nadmořská výška

Příspěvekod Jasper v 25 kvě 2012 08:34

Pro ilustraci pokus. Vozidlo v naprostém klidu. Po fixaci signálu origo navigace v Peugeotu ukazuje nadmořskou výšku 240m a ta se nemění.
DSCN7620.JPG


Naproti tomu Primo v HTC i po několika minutách kolísá od 234m do maximálně 237m v závislosti na počtu fixovaných satelitů který se pohybuje od 5 do 9.
Screen_6.jpg


K tomu je ovšem nutno upřesnit ještě jednu věc. Navigace v Peugeotu má anténu na střeše. Naproti tomu Primo na HTC běží v uzavřeném prostoru a signál je navíc stíněn protože čelní sklo a skleněná střecha jsou pokovené. Za jízdy se ten rozdíl zvětšuje. Pamatuju si že při poslední cestě do německa jsem na dálnici těsně před hranicemi pozoroval rozdíl až 30 metrů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: nadmořská výška

Příspěvekod JaPan v 25 kvě 2012 08:54

Přiznám se, taky jsem nikdy nebádal, jestli nadmořská výška, kterou ukazuje navigace se blíží skutečnosti, případně s jakou odchylkou. Tento údaj jsem doposud nikdy nepotřeboval a ani ho nezobrazuji na displeji. Vyprovokován tímto tématem jsem udělal pokus:
1. Odečet z turistické mapy cca - 255m
2. Amigo v androidním telefonu VF845 - 276m
3. iGO 8.3 v NDrive G50 - 294m
4. iGO 8.3 v Mio C520 - 255m
Byla: NDrive G50+iGO 8.3 na SD, Stále je:C520+iGO 8.3 na SD, Bude: Primo na 7" tabletu
JaPan
 
Příspěvky: 146
Registrován: 17 říj 2009 09:57

Re: nadmořská výška

Příspěvekod Falmi v 27 kvě 2012 20:25

Ono to bude možná ještě zapeklitější. Mám jednu zkušenost - jezdím pravidelně jednu trasu (Praha - Hradec Králové) a na jednom místě na vrcholu stoupání si pravidelně všímám nadmořké výšky. A hodnoty se při jednotlivých cestách liší - na daném místě se pohybují tak od 270 do 310 m. A je to stejné auto, stejná navigace, stejná mapa, pouze různý čas.
Falmi
Čína 7" 800x480 skin DIMKA, externí TMC
Falmi
 
Příspěvky: 21
Registrován: 21 kvě 2010 17:21

Re: nadmořská výška

Příspěvekod vovi v 27 kvě 2012 20:42

Ale pořád je to v normálních tolerancích pro výpočty odvozené z civilní verze GPS. Chyba polohy se obvykle uvádí do 5 metrů, chyba n.v. až 4× větší. A to zrovna těch +/- 20 metrů dává.
A i když jsou HW, SW i auto stejné, jsou tu ještě další důležité faktory - kvalita signálu (závisí mimo jiné na počasí, typu mraků, slunečním záření, ...) a postavení družic (ty zafixované by neměly být tři v přímce, pro triangulaci jsou "nejlepší" trojúhelníky blízké rovnostranným, ...). Jinak řečeno: na stejném místě v různou dobu dostaneš vždy jiné výsledky (zatížené jinou chybou), protože vstupní data nikdy nebudou úplně stejná.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků