S mapami to nesouvisí, ty n.v. v nich vůbec nejsou. A Google Earth v sobě výšky sice má, ale vychází z jednoho z možných matematických modelů geoidu - a jen ty se od sebe mohou lišit i v řádech desítek metrů. Schválně si v GE najeď na pobřežní čáru moře - dost bych se divil, kdyby tam byla n.v. nulová
Problém je prostě v opakovaném výpočtu s trochu jinými parametry - družice se docela rychle pohybují, čas plyne a fázový posuv signálů se také měří s nějakou tou chybou. Použité metody výpočtu (triangulace s trojúhelníky o stranách v řádu stovek kilometrů) nejsou zrovna robustní a drobné chyby na vstupu se mohou ve výsledku projevit dost výrazně - a výšková souřadnice je na tom z tohoto pohledu nejhůře (a plyne to prostě už z principu a použité metody výpočtu). Když si pustíš se stejnou verzí Primo a se stejnou mapou na stejném místě výpočet opakovaně, n.v. bude vždy kolísat (a obvykle je to v řádu +/- 5 metrů).
Já bych ten "problém Navon" viděl právě v tom, že se někdo uťal a zadal prostě v algoritmu (který je obsažen kdesi ve FW) špatně nějaké to číslo či znaménko. Čili oprava FW by měla vše vyřešit.
Navony osobně neznám, ale předpokládám, že se tam dá podobně jako u jiných šochtlí spustit určení polohy GPS i nezávisle na použité navigační aplikaci přímo v základním menu. Pokud i tam výšku zobrazí blbě, je vše jasné a jde o problém FW. Pokud to tam bude dobře, jde o problém v Primo - a je možné, že zrovna oba dotyční stáhli tu verzi z nějakého "poškozeného" zdroje a výpočetní chyba se projevuje až v Primo.