Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Podle čeho vybírat navigaci? Zkušenosti a rady...

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Podle čeho vybírat navigaci? Zkušenosti a rady...

Příspěvekod jelwa v 30 črc 2009 15:18

Zdravim vsechny,

vzhledem k tomu, ze navigace Navon N650 je celkem nova, tak by me zajimalo, jak jeji uzivatele hodnoti provedeni a zkusenosti.
Videl jsem ji na alza.cz bez Amigo, jen s iGo8 a vcetne GPS-TMC
Kód: Vybrat vše
http://www.alza.cz/navon-n650-pro-d132357.htm
za rozumnou cenu 5600 s DPH.

Jezdim Cechy, Morava a vychodni Slovensko, rad si pohraju s nastavenim, jedna se mi o vase vlastni zkusenosti s touto navigaci, pripadne s jeji mladsi sestrou Navon N560.

Puvodne jsem rozmyslel i Evolve Multitraxx II, ale Navon se mi jevi lepsi volbou, vzhledem k tomu, ze jiz ma TMC.

Myslim, ze nejen ja, ale i plno dalsich bude rado za kazde info a vlastni nazor, protoze na webu toho zatim moc neni... ac jsem googlil o106. Pokud casem nekdo neco novejsiho na webu najde, prosim, hodte sem rovnou link na to, co vam prislo uzitecne... vyhneme se nicnerikajicimu "staci zagooglit a je tam toho plno" .-)

Diky za pomoc, Lada
Uživatelský avatar
jelwa
 
Příspěvky: 17
Registrován: 30 črc 2009 08:56

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod addam v 30 črc 2009 19:50

Možná si někdo bude myslet, že nejsem zrovna ten správný člověk pro odpověď na tuhle otázku, protože bych mohl být třeba zaujatý, nebo ovlivněný, ale i přesto si dovolím říci svůj názor. Živím se prodejem a servisem GPS navigací v podstatě všech značek které existují a opravdu nemám potřebu nějaké značce nadržovat.

Co se týče doporučení navigace, tak každý člověk má jiné nároky, představy a požadavky, takže pro každého je dobré něco jiného. Pokud budeš chtít opravdu fundovaně poradit s výběrem navigace, tak mi prosím zavolej. Rád s Tebou proberu jednotlivé značky, vysvětlím Ti jejich klady a zápory a následně s Tebou proberu jednotlivé modely a pokusím se Ti pomoci s výběrem vhodného typu podle Tvých konkrétních požadavků. Samozřejmě navigaci si následně můžeš zakoupit kdekoliv - moje nabídka předprodejní konzultace nemá nic společného s tím že bys musel navigaci kupovat zrovna v mojí firmě ;-) Navigace se dnes prodávají doslova na každém rohu...

Zkusím Ti nyní nastínit „osnovu“ které doporučuji se držet při výběru navigace a na konci se stručně pokusím charakterizovat značku NAVON.

Při výběru navigace je podle mého názoru vhodné postupovat po žebříčku, který má následující čtyři příčky:

1) Výběr vhodného navigačního programu – to je v podstatě ALFA-OMEGA výběru navigace. To znamená vybírat navigační program:

a) podle toho jaké konkrétní požadavky máš konkrétně Ty na konkrétní funkce navigačního programu. Každý člověk má požadavky úplně jiné – každý člověk potřebuje jiné funkce. Příklad – někdo chce aby navigace měla možnost zadávání velkého množství průjezdních bodů, někomu jinému stačí možnost zadání pouze jednoho průjezdního bodu a někdo průjezdní body nepotřebuje vůbec. Nebo jiný příklad někdo nutně potřebuje aby navigace uměla pracovat se zadáním cíle pomocí souřadnic a někdo zase souřadnice zadávat nepotřebuje vůbec. Nebo někdo chce funkci palubního počítače a někdo ji nepotřebuje. Nebo někdo chce zobrazování 3D budov či reálného terénu a někdo to nepotřebuje. Nebo někdo chce zobrazování střelky kompasu a někdo ne. Někdo chce zobrazování řazení do jízdních pruhů a směrových návěstidel a někdo ne… atd. atd. Takto bych mohl pokračovat velmi dlouhým seznamem jednotlivých funkcí. Každý člověk je jedinečný a žádná navigace není (a nikdy nebude!) dokonalá…

b) podle toho jaký má být způsob ovládání a práce s navigačním programem – tím mám na mysli, jestli to má být navigační program, který bude například velmi jednoduchý a intuitivní, protože konkrétní řidič je nenáročný uživatel a nepotřebuje mnoho funkcí a nechce se nic složitého učit a nechce číst návody k použití. A nebo naopak - jestli je daný uživatel náročný a vyžaduje a opravdu využije obrovské množství funkcí a možností nastavení navigační aplikace, s čímž souvisí to že si důkladně (a nejlépe několikrát) přečte návod k použití.

Pamatuj na to, že to co je dobré pro jednoho, tak nemusí být dobré pro druhého. Nesoustřeď příliš se na doporučení svých přátel, protože to co jednomu maximálně vyhovuje a vychválí to, tak nemusí vyhovovat Tobě. Řeknu jednoduchý příklad – já osobně posledních cca 5 let testuji do hloubky v podstatě všechny navigace které existují. Ročně najezdím cca 50 tisíc kilometrů po celé Evropě a rukama mi projdou desítky druhů a modelů navigací. Nicméně já jsem velmi náročný uživatel, jsem technicky zdatný, nemám problém s přečtením návodů k použití, vyžaduji mnoho funkcí a možností … takže pro mé soukromé jízdy neexistuje v současné době žádná jiná alternativa než navigační program iGO8. Zkrátka žádný jiný program nedokáže uspokojit mé konkrétní požadavky. Ale jak jsem psal – to co je dobré pro mne, tak nemusí být dobré pro mého souseda. Takže když bych například kupoval navigaci pro svého tatínka, tak bych mu v žádném případě nekoupil navigaci s iGO8. Protože vím, že můj tatínek nepotřebuje pokročilé funkce, vím že můj tatínek nechce nic nastavovat, nechce spoustu možností a funkcí navigačního programu a nechce pročítat návody k použití. Zkrátka je to klasický běžný nenáročný uživatel, který se chce pouze jednoduše navigovat a nic víc od toho neočekává. Pro takového uživatele je vhodnější třeba TOMTOM, nebo iGO Amigo.

Nejhorší jsou případy, kdy někdo vybírá navigaci pro někoho jiného – například když syn vybírá navigaci jako dárek pro otce. Syn přemýšlí svojí hlavou a nedokáže se vžít do požadavků člověka který s tou navigací bude ve finále jezdit. A potom takový obdarovaný otec přijde po nějaké době k nám do prodejny a je nešťastný, protože navigace je na něj příliš složitá a ve finále navigaci přestane používat a vrátí se ke klasické papírové mapě. Ale pozor – toto nesouvisí s věkem. Mám mnoho přátel, kterým je třeba i 70 let a maximálně jim vyhovuje software iGO8.
Takže ještě jednou – výběr navigačního programu je naprosto nejdůležitější část výběru navigace. Nenech si natlačit do hlavy názory prodavače, kterému jde jen o to aby daný produkt prodal. Tento prodavač s Tebou nebude v autě aby Ti radil co a jak máš udělat ;-)
-----
2) Výběr mapových podkladů – to znamená jaké konkrétní státy daný řidič potřebuje a kdo je výrobcem těchto mapových podkladů a samozřejmě jak jsou tyto mapy aktuální (v jaké jsou revizi). Specifikem českých zákazníků je to, že Češi jsou „sběratelé“ mapových podkladů. Většina zákazníků chce mapy celé Evropy. A když se potom začnu postupně vyptávat, jestli potřebují podrobnou mapu například Irska, tak mi odpoví že tam nikdy nepojedou, když se následně zeptám jestli potřebují podrobnou mapu třeba Běloruska, tak se opět dozvím že tam nepojedou … atd. atd. Takže nejdříve chce každý celou Evropu a následně (poté co vyjmenuji 44 států Evropy) se postupně dopracujeme k tomu, že zákazníkovi bude stačit pouze třeba jenom 10 států. Je třeba si uvědomit, že mapy a navigační program tvoří v současné době cca 60% – 80% ceny nové navigace. Mapy jsou na navigaci to nejdražší a už dnes v mnoha případech platí, že je často výhodnější navigaci po cca 1 - 2 letech vyhodit (nebo prodat) a koupit navigaci novou s novými mapami, s novou baterkou, s novými funkcemi a s novou zárukou - většinou je toto řešení výhodnější, než si kupovat nové mapy do staré navigace. Nové mapy si samozřejmě můžeš kupovat jak často budeš chtít, ale musíš sám zvážit jestli se to finančně vyplatí. Ber to tak, že navigace je čistě spotřební zboží a ceny navigací neustále klesají a výrobci neustále chrlí nové a nové modely (nový model navigace, který je na trhu 3 – 6 měsíců, se stává absolutně zastaralým a výprodejovým). Ještě před cca 5 lety se průměrně dobré navigace prodávaly v ceně 40 – 50 tisíc Kč. Potom to šlo postupně dolů a vloni již průměrně dobré navigace stály cca 8 -10 tisíc Kč. Letos průměrně dobrá navigace stojí cca 3000 až 5000 Kč a úplně nejlevnější navigace se letos prodávají od 2000 Kč. Já osobně jsem přesvědčený o tom, že za cca 1 až 1,5 roku budou průměrně dobré navigace stát cca 1000 až 1500 Kč a úplně levné navigace se budou prodávat na benzinových stanicích, nebo třeba v TESCU u poklady za ceny 500 až 600 Kč. Jsem špatný obchodník. Kdybych byl dobrý obchodník, tak bych se snažil svým zákazníků vnucovat co nejdražší zboží. Ale já se naopak snažím své zákazníky motivovat k tomu, aby navigaci vybírali podle toho co teď zrovna potřebují a ne podle toho, co možná budou potřebovat za několik let (protože za několik let už bude jejich navigace zoufale zastaralá a neaktuální). A myslím si, že je dobré navigaci vybírat v cenovém průměru, nebo mírném podprůměru – protože čím dražší navigaci si koupíš, tím více na ní ve výsledku proděláš. Navigace je jedna z nejhorších finančních investic, jakou vůbec můžeš udělat. Žádné jiné zboží - ani počítače, ani notebooky, ani mobilní telefony - neklesají na ceně tak rychle jako právě navigace.

Pro úplnost musím dodat, že jakýkoliv software na světě (včetně mapových podkladů) je možno získat neoficiální cestou například stažením z internetu (ukradením). Velmi mnoho lidí se tedy nové mapy nekoupí a namísto toho si je nelegálně stáhnou třeba z internetu. Stažení (ukradení) map z internetu je technicky velmi jednoduché a zvládne to dnes průměrně zdatný uživatel během několika minut.
Z toho vzniká známé začarované kolečko – proč jsou mapy tak drahé(?) protože je lidé kradou. Proč lidé kradou mapy (?) protože jsou příliš drahé.
Já – jako oficiální prodejce – mohu svým zákazníkům pomoci pouze s oficiálními aktualizacemi a nemohu jim pomáhat s neoficiálními postupy protože, protože by to bylo nečestné, nesportovní a nelegální a mně by za to hrozily veliké pokuty. Toto prosím v žádném případě neber jako ponoukání k nelegálnímu chování – jedná se pouze o konstatování skutečnosti.
Napadá mne jedno české přísloví o tom, že účel světí prostředky. Což ovšem nic nemění na skutečnosti, že krást se nesmí…

V posledních měsících však začínám u většiny výrobců navigací pociťovat určité změny v licenční politice - asi si začínají uvědomovat, že mapy se budou lépe prodávat když budou levnější. Například NAVnGO (výrobce programu iGO) momentálně prodává nejnovější mapu ČR za naprosto směšných 19,95 Euro, což je cca 520 Kč a navíc je u té mapy i zdarma aktualizace po dobu 1 roku. Tohle už je natolik nízká cena, že spousta lidí si tu mapu koupí legálně, než aby něco hledali na internetu a stahovali, crackovali, ...
-----
3) Na třetím místě bych řešil technické záležitosti - respektive parametry krabičky – například jestli má mít navigace displej 3,5“ nebo 4,3“, nebo 5“, nebo ještě větší, jestli má navigace pasivní nebo aktivní držák, jestli má mít navigace RDS-TMC, jestli napájecí kabel je dlouhý 100cm nebo 120cm, jestli je navigace hranatá, nebo zakulacená, jestli je na navigaci název výrobce XXX, nebo YYY, apod.
-----
4) A teprve na úplně posledním místě bych řešil funkce které nesouvisejí s navigováním – například takové (podle mého názoru) zbytečnosti jako přehrávače MP3, filmů, fotografií, bluetooth handsfree, FM transmitter, hlasové ovládání, čtení elektronických knížek, … atd. Velmi často se setkávám s tím, že se zákazníci upínají právě na tyto doplňkové funkce a nezajímá je, že si kupují navigaci, která má špatný navigační program, nebo staré mapy, ale hlavně že si na ní budou moci pouštět filmy... To je bohužel podle mého názoru velmi špatný přístup.

-----------------------------------------------------------

A teď k NAVONu ;-)
Navon je jeden z mnoha desítek výrobců navigačních "krabiček", který používá úspěšný navigační program iGO8. Z mého hlediska má NAVON dvě velké výhody:

1) NAVON jako jediný (pokud vím) v současné době používá program iGO8 ve verzi "třetí generace" - většina všech ostatních výrobců (z těch kteří používají program iGO8), používá starší - předchozí verze programu iGO8.
2) NAVON používá čerstvé mapy - většina všech ostatních výrobců (z těch kteří používají program iGO8), používá starší verze map

EDIT: Od poloviny října je v ceně každé navigace NAVON ještě navíc zahrnuta aktualizace map zdarma zdarma v prvním roce od zakoupení navigace.

Je veřejným tajemstvím, že firma NAVON je finančně i personálně propojena s firmou NAVnGO (což je výrobce programu iGO) a to je právě ten důvod, proč má NAVON vždy nové mapy, proč je NAVON jediná značka která může používat program iGO AMIGO, atd. Zkrátka výrobce programu hýčká a protěžuje svoje děťátko ;-)

Já sám jsem s navigacemi NAVON doposud najezdil několik desítek tisíc kilometrů a nedělám si žádné iluze - NAVON je klasická levná (B - brandová) navigace se špičkovým navigačním programem iGO8 a dobrou cenou. Z hlediska hardware vyčnívá NAVON v této cenové kategorii tím, že má celkem povedený design, slušnou baterii (1700 mAh) a poměrně kvalitní displej. Nic víc a nic méně.
Z hlediska prodejnosti je NAVON nejprodávanější navigace posledních cca 9 měsíců (alespoň u nás).

Addam

PS: Mimochodem, neupínej se na RDS-TMC - sám píšeš že budeš jezdit především po ČR a SR a v těchto dvou státech to s TMC není moc růžové. Pročti si zkušenosti a diskuze na téma RDS-TMC, ať nejsi zklamaný...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod Jarouš v 30 črc 2009 20:07

Naprosto vyčerpávající,sám bych to lépe nenapsal :!: :lol: :lol: :lol:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod Jasper v 31 črc 2009 06:15

@addam Koukám že past nebyla včera večer doma ty jsi se evidentně nudil co..... ;) :lol: :lol:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod jelwa v 31 črc 2009 08:04

Dobre rano.
Predne, diky Addame za maximalistickou odpoved, skoro bych i rekl, ze to nejen prodavas, ale i tim zijes:-)

Ted k veci - ja si samozrejme snazim najit plno veci a nazoru na webu, takze cast z toho beru s rezervou, cast je velmi inspirativni.
Radim se mezi ty, co se radi se vsim vyhrajou a manualy a zlepsovatka me bavi. Proto napriklad Amigo neni pro me, i kdyz i to ma sve vyhody.

Vzhledem k tomu, co jsem uz vsude mozne precetl a videl, iGo je muj kandidat (zvazoval jsem i Garminy, kvuli servisu a aktualizacim, ale iGo na tom neni az tak pozadu).
Jak uz jsem psal vyse, rozhodovani skoncilo mezi Evolve Multitraxx II, Navon N560Q a Navon N650Q. A prave tady me zajimaly ty prakticke rozdily a zkusenosti. Protoze soft je tu stejny, mapy taky, tudiz me zajimalo, zda je treba vyhodou 5" display, nebo rozdily v drzacich, prakticka vydrz baterie napriklad pri koukani na film atd... cos prave napsal, ze je to nejmin podstatne. Uznavam, ze to jsou sekundarni veci u navigace. Ale v tuto chvili je to zrejme to jedine, co rozlisuje tyto kandidaty. Pokud se mylim, budu jen rad, kdyz se nekdo prida a vysvetli mi dalsi rozdily.
Taky cenove tu jsou rozdily, i kdyz ne tak velke... v ramci jednoho tisice, jestli se nepletu... ale i to muze hrat svou roli... rekneme = jednorocni aktualizace map.

Dival jsem se i na test na mobilmanii, ale vic info jsem jednoduse neziskal. Jednoduse mam pocit, ze by se hodilo vic postrehu od uzivatelu.

K tomu TMC - asi mas pravdu. Cetl jsem o tom diskuze uz predtim, jak to cloveka dokaze napalit, jen jsem si rikal, ze Praha by snad mohla byt aktualne pokryta, ale asi jen kvuli Praze to zrejme nema smysl brat v potaz.

Jeste jednou diky za hooooodne dlouhe info na zacatku :-) Napsat neco tak dlouheho by mi trvalo asi tak hodinu a pul, takze vdaka!
Lada
Uživatelský avatar
jelwa
 
Příspěvky: 17
Registrován: 30 črc 2009 08:56

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod humbuk v 31 črc 2009 09:07

Jestli chceš nasledně "tunit" navigaci a rozhoduješ mezi Evolve a Navon, tak bych šel spíše do Evolve. Dle technickych specifikaci ma Navon slot pouze na SD karty, takze standartně SD karta ma limit na 2GB, prodávají se i 4GB,ale co tak čtu jinde, bývá problém s kompatabilitou (museli by ti ale potvrdit uživatelé Navonu). Evolve MultiTraxx má 4GB interní paměť a slot na SDHC, takže v dnešní době rozšiřitelné na 32GB.
2GB ti bezproblémů stačí na IGO mapy evropy a nějaký drobný tuning, pokud tam ale budeš chtít dát nějaký biják a audio, tak už budeš trochu tlačen místem.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod SvoDa v 31 črc 2009 09:21

Adame, napsal jsi to moc dobře a skoro bys to měl dát do samostatného vlákna - doporučení pro výběr navigace".

Pokud bych k tomu měl něco říct za sebe.
Měl jsem možnost testovat několik navisoftů a myslím, že i iGO8 v základním nastavení je vhodné pro začátečníka a "tatínka".
Když tomu pak přijdou na chuť, lze si za pomoci tohoto i jiných fór a návodů program vylepšovat (jiné skiny, přídavné aplikace,...), což jiné navisystémy neumožňují oproti iGO8 či amigo v takové míře.

Co se týká přístroje mám již rok a půl MIO C520 a nedám na něj dopustit, ikdyž je již zastaralé, ale hlavně funkční a spolehlivé.
Velikost jeho displaye, jelikož jsem běžný "turistický" řidič a jízda autem mne neživí, je ideální (display 4,3") - je to dobrý kompromis dobré čitelnosti za jízdy a zároveň "nositelnosti" v náprsní kapse či ledvince po vyndání z auta a procházkách (nikdy bych tam přístroj nenechal) či pro pěší turistiku se Smartmaps či OZI.
Kdybych byl např. rozvážeč pizzy či taxikář a měl bych většinu svého pracovního dne navi v autě, volil bych možná větší display a kdybych jezdil kamionem či byl cesťák, vozil bych jistě s sebou i notebook a pak bych asi volil jako navipřístroj notebook se 7" či větším displayem a vestavěným či externím GPS modulem a navisoftem v něm.

Mnozí mne asi budou kamenovat, ale nechtěl bych PDA, kde je navisoft v mobilním telefonu, resp. naopak - mobilní telefon s navigačním přístrojem. Dobře se sice nosí, je multifukční (telefonování, aplikace, foťák,...), ale má omezenou velikost displaye a velikosti displaye 4,3", alespoň pokud vím, nedosahuje a byl by takto nepraktický pro celodenní nošení (navigaci nepotřebuji pořád).
Navíc v rámci přídavných aplikací si lze z PNA, čili monofunkčního navipřístroje to PDA vlastně udělat, na telefonování mám mobil a na focení foťák s kamerou.

Kdybych nějakým neštěstím přišel o své MIO, pořídil bych asi Dejvida a k tomu pořídil iGO8.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod addam v 31 črc 2009 10:57

humbuk píše:Jestli chceš nasledně "tunit" navigaci a rozhoduješ mezi Evolve a Navon, tak bych šel spíše do Evolve. Dle technickych specifikaci ma Navon slot pouze na SD karty, takze standartně SD karta ma limit na 2GB, prodávají se i 4GB,ale co tak čtu jinde, bývá problém s kompatabilitou (museli by ti ale potvrdit uživatelé Navonu).


Všechny současné modely navigací NAVON - tzn. NAVON N470 / N560 / N650 bez problému pracují s kartami SDHC
(já osobně používám ve svém NAVONu kartu 8GB).

Pouze staré modely které se již dávno neprodávají (N250/N350/N450/N460) neuměly s kartami SDHC pracovat a řešilo se to použitím třeba 4GB neSDHC karty.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod jirkous3 v 31 črc 2009 12:25

Vím, že to sem úplně nepatří, ale chtěl bych trochu obhájit i PDA. Osobně mám Mio P560 a v něm IGO8. Taky jsem dlouho zvažoval zda jednoúčelovou navigaci nebo PDA, ale nakonec jsem se z několika důvodů rozhodl pro PDA. Osvědčilo se mi to hlavně při rodinných výletech. Při jízdě po dálnici se dcera nudí a já navogaci nepotřebuji a tak není nic jednoduššího než jí na PDA pustit film nebo hudbu. V hotelu se většninou mohu přes wifi připojit na internet a alespoň zkontrolovat poštu. Navíc tam mám třeba program na záznam trasy z GPS a tak snadno přiřadím doma všem fotkám z výletu souřadnice GPS.
MIO P560 (240x320), IGO 8.3.2.83157, GURJON 6.11p_da
jirkous3
 
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2008 11:38
Bydliště: Jižní Morava

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod addam v 31 črc 2009 13:00

jelwa píše:Ted k veci - ja si samozrejme snazim najit plno veci a nazoru na webu, takze cast z toho beru s rezervou, cast je velmi inspirativni.
Radim se mezi ty, co se radi se vsim vyhrajou a manualy a zlepsovatka me bavi. Proto napriklad Amigo neni pro me, i kdyz i to ma sve vyhody.

Pokud jsi náročný uživatel a chceš hodně funkcí a hodně možností nastavení, zobrazení, pokročilé plánování tras, propracovanou grafiku, atd. atd,. atd. ... zkrátka pokud jsi hračička tak jako my všichni, tak navigační program iGO8 je pro Tebe to pravé.

Jak uz jsem psal vyse, rozhodovani skoncilo mezi Evolve Multitraxx II, Navon N560Q a Navon N650Q. A prave tady me zajimaly ty prakticke rozdily a zkusenosti. Protoze soft
je tu stejny, mapy taky....

Soft není stejný - pokud vím, tak EVOLVE používá program iGO8 "druhé generace" - tzn. starší verzi! A navíc EVOLVE obsahuje staré mapy - verze TeleAtlas 2008.04 (nebo možná 2008.08)!
Možná se pletu, navigace EVOLVE prodávám jenom zřídka - pouze když si to nějaký zákazník nechce nechat vysvětlit a trvá na tom že chce navigaci se starými mapami a starým programem. Každopádně naposledy jsem EVOLVE prodával asi před měsícem a mapy a software tam byly takové jak píšu. Následně za 3 týdny ten zákazník přišel chtěl navigaci vyměnit za nějakou jinou kde budou mapy a soft aktuální .... takže jsem mu bohužel musel vysvětlit že jsem ho na tuto skutečnost několikrát upozornil a že mu nedokážu pomoci - a následně si ten chudák koupil nové mapy Evropy za 79.95 Euro ;-)

Samozřejmě někdo může namítnout že si koupí novou navigaci se starými mapami a následně si nové mapy ukradne z internetu a crackne si navigační program. Takový postup ovšem těžko můžeme započítávat do výběru navigace, protože to je stejné jako kdybych si chtěl koupit nové auto, přišel bych za Jasperem do autosalonu, on by mi ukázal Peugeot 407 a řekl by mi že stojí 600 tisíc a já bych mu řekl že se naprosto zbláznil, protože úplně stejné auto si zadarmo můžu ukrást na nejbližším parkovišti :D :D :D

Oproti tomu NAVON používá (jak už jsem psal) program iGO8 "třetí generace" - pokud chceš vědět v čem je rozdíl, tak klikni na tento odkaz: https://www.naviextras.com/shop/mvnforum/viewthread?thread=2138 a navíc NAVON používá čerstvé mapy. Momentálně se jedná o mapy verze TeleAtlas 2009.02.1.
Výběr navigačního programu a mapových podkladů je naprosto zásadní - viz. bod č. 1 a č. 2 v mé osnově.
Nechci aby to vypadalo že fanaticky tlačím nějakou značku - zkrátka teď zrovna se vyplatí z hlediska map, software a ceny NAVON a třeba za měsíc se zase vyplatí úplně jiná značka....


tudiz me zajimalo, zda je treba vyhodou 5" display, nebo rozdily v drzacich, prakticka vydrz baterie napriklad pri koukani na film atd... cos prave napsal, ze je to nejmin podstatne. Uznavam, ze to jsou sekundarni veci u navigace. Ale v tuto chvili je to zrejme to jedine, co rozlisuje tyto kandidaty. Pokud se mylim, budu jen rad, kdyz se nekdo prida a vysvetli mi dalsi rozdily.

Pokud bych měl srovnat EVOLVE MULTITRAXX a NAVON z hlediska hardware, tak u EVOLVE vidím pouze výhodu v tom že má integrovanou vnitřní paměť 4GB (což z mého hlediska není až tak moc zásadní, když 4GB SDHC karty se dnes prodávají za cca 150 Kč) a druhá výhoda je u EVOLVE funkce "Web 2 GO" - surfování na internetu na displeji navigace.
Osobně oba tyto rozdíly nepovažuji za důležité a já osobně bych určitě preferoval nové mapy a nový software. Ale každý člověk je jiný a to co je důležité pro mě, tak nemusí být důležité pro mého souseda 8-) K přehrávání filmů se vyjadřovat nebudu - to mají obě značky a je to nedůležitá funkce. Co se týče baterie, tak NAVON má baterii 1700 mAH a EVOLVE pro jistotu kapacitu baterie ani neuvádí...

Taky cenove tu jsou rozdily, i kdyz ne tak velke... v ramci jednoho tisice, jestli se nepletu... ale i to muze hrat svou roli... rekneme = jednorocni aktualizace map.


EVOLVE MULTITRAXX Ti můžu nechat za 4522 Kč (edit: tady jsem se krutě sekl při psaní příspěvku - cena kterou jsem původně napsal (3800 Kč) byla bez DPH).
NAVON N470 Ti můžu nechat za 3800 Kč (obsahuje doplňkové funkce - přehrávač, filmů, hudby, fotografií a čtečku el. knížek)
NAVON N560 Ti můžu nechat za 4500 Kč (a má navíc RDS-TMC přijímač + BlueTooth HandsFree)
NAVON N650 Ti můžu nechat za 5000 Kč (a má navíc větší displej 5" + BlueTooth HandsFree + přípravu na RDS-TMC)

Addam
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron