Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Podle čeho vybírat navigaci? Zkušenosti a rady...

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod mikels v 31 črc 2009 17:08

Tak Addam to napsal moooc hezky...Tak i já přihodím nějakou tu zkušenost, jako majitel Evolve multitraxx. Osobně v těchto navigacích rozdíl nevidím. Opravdu hardwarove je to srovnatelný a důležitý je navi soft. V Evolve jsem odzkoušel snad vše. Polnav, Ndrive, TomToma, Navigon a vše běhá a navigace nemá s ničím problém... To, že Navon má aktuálnější mapy budiž.... Ale myslím si, že každý zná sstopařův web....Další věc.... stejně pokud by jsi chtěl aktualizovat mapy naviextras tak stejně za to zaplatíš stejně tak jako u Evolve. A poslední věc mrkni na stránky co mám v podpisu a tam najdeš plno rad a návodů k evolve včetně hacku což je něco jako unlock pro mio respektive něco jako miopocket. Tento hack již doznal mnoho úprav tak že je z čeho vybírat včetně zajímavých programů her a další praktických věcí která běžná navigace neumí. Jinak z tou prodejností evolve. To je podle mě různé každý prodejce je na něco zaměřen... Samozřejmě chválím reklamu na Navon což u Evolve dost chybí a je to škoda... Ale náhodou jsem procházel web a našel jsem tuto anketu..Berte ji z nadhledem, protože znáte to anketa je jedna věc a realita druhá. Rozhodně mě osobně překvapuje zájem o tuto navigaci a hlavně o ni diskutovat.. S Navonem jsem neprorazil :lol: :lol:

Anketa:
Vaše oblíbená gps navigace ?
1. Goclever | 192x
2. MIO | 96x
3. Garmin | 165x
4. TomTom | 285x
5. Dynavix | 25x
6. Navon | 16x
7. Navigon | 75x
8. Evolve | 553x

Jinak převzato odsud.. A to jsem se chtěl podívat na specifikace tohoto přístroje


Kód: Vybrat vše
www.gps-navigace-shop.cz/navigace-do-auta/navon-n560-gps-navigace
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod addam v 01 srp 2009 10:56

mikels píše: To, že Navon má aktuálnější mapy budiž.... Ale myslím si, že každý zná sstopařův web....Další věc.... stejně pokud by jsi chtěl aktualizovat mapy naviextras tak stejně za to zaplatíš stejně tak jako u Evolve.


Tohle je právě ten problém v uvažování - my (tady na fóru) jsme lidé "počítačově zdatní", pohybujeme se po internetu, víme kde se dá co stáhnout, kam se má co nainstalovat, jak se má co upravit, atd. atd. atd. Ale uvědom si, že takových lidí je pouze cca 10 - 20%.

Ostatní lidé jsou běžní uživatelé, kteří často o navigacích nic nevědí, nemají čas někde pročítat diskuze, shánět kradený software a mapy, zjišťovat proč tahle verze map nefunguje s touhle verzí programu, v čem se liší tento doplněk od jiného, atd. atd. atd. Jedná se o lidi, kteří si prostě koupí navigaci, protože se chtějí navigovat v autě a nechtějí řešit technické, softwarové, licenční a další problémy. A pak je taky poměrně velká skupina lidí, kteří by to sice možná zvládli, ale z principu prostě NECHTĚJÍ krást :!: A takových lidí je víc než by sis myslel.

Věř mi že vím o čem mluvím - denně mám teď v průměru cca 50 - 80 příchozích telefonických hovorů a cca 60 - 100 emailů od zákazníků. Častokrát naprosto "teču" z toho co s nimi musím řešit, jaké dotazy musím zodpovídat a jaké postupy a principy vysvětlovat. Ale vždycky musím myslet na to, že každý člověk rozumí něčemu jinému a představím si že ten člověk kterému třeba již po osmé zodpovídám stejnou "stupidní" otázku, je třeba špičkový chirurg a to co mně připadá jako absolutně jednoduché, je pro něj nepřekonatelný problém. Jemu zase připadá primitivní třeba operace slepého střeva, ale kdyby mi to měl on vysvětlovat tak já bych to zcela jistě nepochopil.

Ano - můžeš namítnout že všude na internetu jsou detailně popsány různé návody a postupy jak třeba ve staré navigaci zprovoznit nelegálně nejnovější navigační software a mapy. Ano - každý člověk si tyto návody může přečíst a podle nich si navigaci upravit. Ale když pominu že je to NELEGÁLNÍ, tak spousta lidí si takový návod přečte třeba 100x a stejně to nezvládne. Zkus si přečíst v lékařských učebnicích "návod" na operaci slepého střeva a uvidíš jestli to zvládneš :lol:

Já přece NEMŮŽU říkat: "Pane zákazníku, to vůbec nevadí že Vám prodávám novou navigaci se starým programem a se starými mapami. Když budete chtít, tak si na internetu nastudujete postupy jak se dají ukrást nové mapy a všechno bude v pohodě."

Aktuálnost map je z mého hlediska zásadní věc. Kupovat si novou GPS navigaci se starými mapami je stejné, jako kdybych si kupoval plazmovou televizi která je černobílá :)

Já jsem prodejce, takže mým úkolem je, vysvětlit zákazníkovi co je, a co není důležité při výběru navigace, uvést na pravou míru mýty které se šíří mezi lidmi, následně z něj vytahat pomocí cílených otázek jeho konkrétní požadavky na navigaci (které má každý jiné) .... a teprve poté jsem schopen říci jaké navigace (značky a modely) by jeho požadavky splňovaly. Průměrná předprodejní konzultace se zákazníkem se u mě pohybuje mezi 20 až 50 minutami. Rekord s jedním zákazníkem mám 6,5 hodiny - to už jsem byl opravdu u konce s dechem a 2x jsem si odskočil do své kanceláře na panáka. :lol: Běžné je také to, že si zákazník přeje vidět a porovnat různé navigace v reálném provozu - takže ho naložím do auta, na sklo připevním třeba 5 různých navigací a já řídím a zákazník sleduje jak která navigace zobrazuje, přepočítává, reaguje, atd. Před pár dny jsem takhle s jedním zákazníkem jezdil v autě asi hodinu a on měl v ruce stopky měřil reakce jednotlivých navigací a dával mi instrukce typu: "teď prudce zrychlete", "teď nečekaně odbočte do tamté ulice", "teď prudce brzděte", atd. :D

Ale to je moje práce a kdybych to dělat nechtěl, tak to nedělám. Kdybych se lépe učil, tak jsem mohl být třeba popelářem. :lol: Jednou napíšu knihu svých zážitků se zákazníky. Jsem si jistý že to bude bestseller :D :D :D
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod mikels v 01 srp 2009 11:06

Tak to ti na druhou stranu nezávidím :lol: Já bych asi na vysvětlování 6.5 hodiny neměl :lol: Samozřejmě i já jsem trošičku zahlcen maily a jak jsem už někde psal obracejí se na mě lidi s problémy které se netýkají evolve ale třeba navonu, mia a to fakt nechápu.. Proč se obracejí na mě. A k tomu mě za to nikdo neplatí :lol: škoda :D Protože za evolve bych si to možná i zasloužil :lol: Jinak nejsem si jistý proto mě oprav, že sice Navon má momentálně nejnovější mapy, ale při aktualizaci LEGÁLNĚ se stejně za to bude platit jako u kterékoliv navigace nebo NE?? Jinak do operace střeva se opravdu pouštět nebudu, protože by to stejně skončilo Exitus :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod addam v 01 srp 2009 11:57

Ano samozřejmě - pokud si chceš koupit nové mapy do jakékoliv navigace s programem iGO8, nebo iGO AMIGO, tak si je kdykoliv legálně koupíš na http://www.naviextras.com (respektive programem ToolBox).

Ale rozdíl je v tom, kdy si je koupíš - přece když si koupím novou navigaci, tak si ji kupuju proto abych ji mohl používat - tzn. chci aby tam byly pokud možno co nejaktuálnější mapy a navigační program, protože právě mapy a navigační program jsou to jediné co má na celé navigaci hodnotu. Samotný přístroj je (ve většině případů) jen kus železa s minimální finanční hodnotou. Byl jsem několikrát v Číně, chodí mi odtamtud pravidelně cenové nabídky na GPS navigace - bez navigačního programu a bez map. Ceny těchto navigací se velkoobchodně pohybují v řádu několika stokorun za kus.

Koneckonců podívej se třeba na http://www.dealextreme.com a uvidíš že třeba navigace s velkým 5" displejem + handsfree + fotky + filmy + FM transmitter + další "důležité funkce" + nabíječka, držák, apod. se prodává za cca 100 USD a doprava do ČR je zdarma - a to zdůrazňuju že se jedná o maloobchodní nabídku - tedy že si můžeš zakoupit třeba pouze 1 kus!!!

Nebo ještě jinak - nová navigace NAVON N470 se dá koupit za 3800 Kč včetně DPH a součástí balení je SD karta s navigačním programem iGO8 s nejnovějšími mapami celé Evropy.
Zároveň si v jakémkoliv obchodě můžeš zakoupit zmiňovanou SD kartu s iGO8 a s mapami celé Evropy - pouze tato samotná SD karta se prodává v průměru za 3100 Kč až 3500 Kč včetně DPH.
Takže když si to spočítáš, tak zjistíš že v tomto případě má navigační přístroj (včetně záruky, nabíječky a držáku) hodnotu cca 700 Kč :!:
Znovu říkám že přístroj je většinou jen bezcenné železo.

Jak by ses cítil, kdyby sis za své ušetřené peníze koupil novou navigaci s mapami celé Evropy, radostně si ji odnesl z obchodu a doma zjistil že obsahuje staré mapy??? Následně by jsi přešel za svým prodejcem a on by Ti s úsměvem řekl že jestli chceš nové mapy do své nové navigace, tak máš zaplatit dalších cca 70 Euro ... ???
Není náhodou lepší si rovnou koupit navigaci ve které už nový program a nejnovější mapy budou obsaženy z výroby? ;)

Podle mého názoru je (v této cenové kategorii) v podstatě úplně jedno kdo je výrobcem té krabičky - jestli je to NAVON, nebo EVOLVE, nebo CLARION, nebo DREIMGO, nebo třeba Poličský pivovar... :lol: Důležité je to, co za své peníze dostanu. A jak už jsem někde zmiňoval - v současné chvíli se vyplatí NAVON a třeba za týden, nebo za měsíc se zase vyplatí nějaká úplně jiná značka. Až bude EVOLVE do svých navigací dávat nejnovější verzi programu a map, tak budu rád lidem doporučovat EVOLVE....

PS: Mimochodem - Ty máš EVOLVE MultiTraxx ... víš například že Tvoje navigace je ve skutečnosti GOCLEVER 4330A ? A nebo je to naopak? :lol: :lol: :lol:
Podívej se na tento odkaz: http://images.google.com/images?gbv=2&h ... 18&ndsp=18 a potom se podívej na tento odkaz: http://images.google.com/images?gbv=2&h ... y&aq=f&oq= a najdi alespoň jeden rozdíl. :D Asi před rokem mi tu stejnou GPS krabičku nabízel jeden dodavatel z Číny a nabídl mi že název značky na té navigace bude přesně takový jaký si sám zvolím. Slovy klasika: "Americká nebo ruská technika ... stejně je to všechno Tchaiwan"
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod mikels v 01 srp 2009 12:15

No právě zkušenosti mám z Mio c250... Takovou navigaci už fakt nikdy.. nejen, že donedávna chyběla mapa Slovinska, možná, že ani není dodnes, ale aktualizace map KATASTROFA. Jinak samozřejmě nabídku čínských navigací znám....Ale plně s tebou souhlasím a psal jsem to v úvodu, že rozdíl není mezi těmito navigacemi žádný ...plus mínus. Ještě bych doplnil mezi výčet navigací zn třeba Ndrive a Goclever :lol: Samozřejmě aktuální mapy je výhoda.. a já už radši mlčím, mlčím :lol:

Edit: A já jsem si myslel právě že Ndrive, proto jsem je uvedl záměrně, protože vzhledově jsou úúúúpně totožné jen např u Ndrive kde je i menu respektive ikony v menu jsou stejné jen jsou tam navíc hry a navi program je trošičku jinčí. repsektive postavený na základu iGO
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod addam v 01 srp 2009 12:26

No vidíš a třeba zrovna MIO je značka která vždycky měla velmi kvalitní železo - z konstrukčního, technického, technologického a hardwarového hlediska je MIO pořád špička. Když jsem byl v Číně v továrnách MIO, tak jsem doslova čuměl jako puk :shock: Dodnes se mi na stůl dostávají od zákazníků třeba i 5 let staré navigace MIO a ve většině případů jsou stále funkční a díky své technické "nadčasovosti" se pořád dají bez problému využívat třeba s jinými navigačními programy.

Ale druhou věcí je to, jaký navigační software dnes (bohužel) MIO používá a jak se tato firma postavila k aktualizační a licenční politice :roll: :? :cry:
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod mikels v 01 srp 2009 19:43

Bohužel já osobně o Miu nechci ani slyšet, protože mě těžce zklamala a nebylo to jenom z hlediska map. Bohužel jsem měl asi smůlu na stroje respektive byly 2. Oba dva Mio c 250 U toho prvního jsem čekal půl hodiny mnohdý jsem se ani nedočkal a to při vyhledávání satelitů. Prostě přístroj ne A NE JE NAJÍT. Reklamace a po té výměna přístroje. U druhého z ních zase něco vevnitř odešlo, že nešlo dohrávat nové mapy respektive to psalo plná paměť ať jsem smazal co jsem smazal, nehledě na to že to bylo tak příšerně vymyšleno, že po připojeníí k PC se mi navigace nezobrazovala jako disky. ale speciálně upraveným softíkem teprve šlo něco s navi dělat.... Tak, že mazec.. A jak píše málokdo by přece na internetu hledal soft ještě k tomu hacknutý aby s navi mohl něco dělat.... Jinak zpět k věci navigace opět putovala do reklamace vrátila se zpět a skonnčilo to opět nefunkčností vyhledávání satelitů. A to jsem pro jistotu odzkoušel přímo v prodejně. Vytáhl jsem prodavače před kráma a čekali jsme... NIC opět zpět respektive to proběhlo tak jako že raklamace pokračuje. Pak už jsem neváhal a rozezlen na tuhle značku jsem si počkal na Evolve, které ač je vyrrobena kdekoliv a kýmkoliv tak běhá. A to už mám druhou. První mi byla odcizena...Jasný je že asi jsem měl smůlu jako mouchy může mít každý přístroj, ale od značkového přístroje bych asi očekával více. Proto jsem spokojen co mám poměr/ cena/ výkon a rozhodně už bych se k Miu nevrátil. Jedno zklamáni stačí.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod Jarouš v 01 srp 2009 20:01

Já si na MIO opravdu nemohu stěžovat a pokud by ještě byla C520 (jako že už není)(až se mi tato doslouž),tak jdu bez váhání do ní.Takto to budu řešit Dejvidem.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod humbuk v 01 srp 2009 21:56

Dejvid bez podpory SDHC karet - do toho bych nešel(jestli se teda něco zase nezměnilo). Pár map pro OZIho a i SDHC karta nedostačuje.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Osobni zkusenosti s navigaci Navon N650 (prip. Navon N560)

Příspěvekod Jarouš v 02 srp 2009 07:24

Ale já tam nepotřebuji mít hromady věcí.Já mám navigaci na navigování.Nechci si tam pouštět ani MP3,ani hrát hry a už vůbec né koukat na filmy.Od toho jdou jiné a myslím,že i finančně dostupné přístroje.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků