Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zkušenosti s IGO8

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Zkušenosti s IGO8

Příspěvekod PEPI v 24 črc 2008 07:41

Ahojky. Jsem naprosto spokojený uživatel HTC CRuise, který kromě jiných vlastností, disponuje i GPS. Po půl roce používání TomToma jsem zkusil iGo a to rovnou 8. K TT musím říci, že jsem byl vcelku spokojený. Při známkování (jako ve škole) by dostal ode mne 2. Vytknul bych mu pouze aktuálnost map, poněkud strohé ovládání a přechody mezi mapama. Jinak vcelku spokojený. Ale názor jsem změnil, když jsem uviděl iGO 2006 a pak, když jsem četl recenzi na iGO8. To mě přimělo to otestovat a musím říci, že se to blíží k dokonalosti. Po několika dnech testování jsem pořád unešený z obrovské konfigurovatelnosti, ovládání a samozřejmě aktuálnosti map... Ale k té dokonalosti mi chybí pár věcí, které mě konec konců dovedli i na toto fórum.

1.) Nastavení trasy. Ať se snažím sebevíc, nedokážu iGO8 donutit, aby využíval dálnice. Volím typy silnic (dálnice, dálnice s poplatkama apod.) a modely trasy (rychlá, ekonomická, krátká apod.), ale vždy mě to žene mimo dálnici. A když auto dostanu na dálnici, tak chce sjet na následujícím sjezdu atd. Má s tím někdo takovou zkušenost? Nastavení jsem prošel křížem krážem, ale pořád neúspěšně....

2.) Hlášení radarů. No velmi pěkná přidaná hodnota. Sice jezdím pohodově a v klidu, ale upozornění není k zahození. Jinak klobouk dolů před všemi, kdo se starají o aktualizaci. Ale teď ten problém. Dostal jsem se někoikrát do situace, že to upozornilo na "mobilní radar", ale pak několik kilometrů toto varování neskončilo. Musel jsem restartovat iGO8.

3.) Pohotovostní režim mobilu Když se na cestě zastavím u benzínky, vezmu si samozřejmě mobil sebou. Ale ouva, mobil nelze vypnout do pohotovostního režimu. To je samozřejmě problém, protože když ho "nevypnu", tak se mi může v kapse stát, že se "něco" máčkne a udělá nepříjemnosti. S TT či OziExplorerem (taky super záležitost) prostě vypnu a když znovu zapnu, tak obnovím aplikaci a jedu dál. Ale iGO8 musím celou ukončit, protože nelze mobil "vypnout"....

Předem díky každému, kdo přispěje svojí zkušeností. Díky.

PEPI
PEPI
 

Re: Zkušenosti s IGO8

Příspěvekod SvoDa v 24 črc 2008 08:24

1.) Nastavení trasy. Už se to tu řešilo. lze to ovlivnit hodnotami v souboru sys.txt - mrkni na komentovaný sys.txt na http://www.tomasii.cdc.cz/index_iGO8.html
[defaults] ; defaultní nastavení vah pro optimalizaci trasy
mainroadness=60 ; hlavní tahy
shortessness=50 ; krátkost
simplificationness=40 ; jednoduchost

[route] ; plánování trasy
allow_unpaved=0 ; použij nezpevněné vozovky
allow_highway=1 ; použij dálnice
allow_ferry=0 ; použij trajekty
allow_charge=2 ; použij placené úseky
correctness=80 ; správnost

2.) Hlášení radarů. Už se to tu řešilo - nastavit hodnoty v tom sys.txt v sekci [warning] - nejlepší asi bude, když si ho tam dáš celý, tak jak na tom webu je

3.) Pohotovostní režim mobilu už se to tu řešilo viewtopic.php?f=15&t=31

P.S. Chápu, že se chceš co nejrychleji dozvědět odpovědi na tvé konktrétní orázky, ale bylo by dobré nejdřív si to tu trošku prolistovat, určitě bys tu ty odpovědi našel sám.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zkušenosti s IGO8

Příspěvekod PEPI v 24 črc 2008 08:49

SvoDa, jsi jednička! ;) Trošku mi křivdíš, prohledával jsem fórum, ale je pravda, že jsem se vyhnul sys.txt, protože mi to přišlo až moc hluboko v systému a nenapadla mě souvislost s mými problémy.

Moc ti děkuji. Doufám, že i já budu moci přispět tak rychle a hodnotně, jako ty. Moc díky a krásný den!

PEPI
PEPI
 

Re: Zkušenosti s IGO8

Příspěvekod SvoDa v 24 črc 2008 09:03

Není zač.
Je potřeba rozlišovat otázky na akutní problémy, kdy není čas pročítat fóra na internetu, protože spěcháš a těmi, kdy si jen chceš něco vylepšit či upravit a jen se ti pročítat či prohledávat nechce, což není tvůj případ.

Já jsem se jednou dostal na fórum o autorádiích - potřeboval jsem nutně znát postup k tomu mému typu autorádia na to, jak a kdy je možno znovu navolit kód autorádia po vytažení autobaterie a napoprvé jsem ho zadal špatně a pak mi to na nic nereagovalo, čili akutní dotaz, a to jsem hodinu prohledávalnet, než jsem na to fórum narazil a půl hodiny prohledával to fórum a nic nenašel, resp. to, co tam psali bylo k úplně jinému typu rádia a nedalo se to použít ani vzdáleně.
Jeden z "chytrých" účastníků toho fóra mi hned odpověděl "už se to tu řešilo, tak hledej", čož mne namíchlo a napsal jsem mu, že když mi to na tom fóru najde, že mu pošlu odměnu. Za půl dne se mi ozval s omluvou, že to tam fakt není, že to asi četl jinde.

Ti, co jsou zde chvilku, musí pochopit, že když jejich problém nespěchá a už se tu něco řešilo, tak na to odpovědi najdou.
Mnohdy my, co už jsme tu déle, to pochopitelně víme, co akde se dá najít, tak jen odkazujeme na místa, kde se to řešilo, aby se tu odpovědi neustále neopakovali a pak se tu možná nebudou opakovat ani otázky.

Měj se, jsem rád, že jsem pomohl.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zkušenosti s IGO8

Příspěvekod PEPI v 24 črc 2008 11:00

Jo jo. To musím uznat, že jsem se s odpovědí "hledej Šmudlo" setkal taky párkrát, ale to není tvůj případ.

ad.1. Zkusil jsem a dám vědět zkušenost.

ad.2. Upravil jsem taktéž dle rad. Takže zkusím a dám vědět.

ad.3. Jinak k tomu pohotovostnímu režimu mobilu, to nebylo správné řešení. Není tam problém s BT. Ověřil jsem to, ale ani s vypnutým BT to nejde vypnout. Pokud to používáš na mobilu s Windows Mobile 6, jde ti to vypnout, když ti běží (klidně i minimalizovaně) iGO8?

A ještě mimo soutěž, nepsalo se někde o tom, že to dlouho startuje? Zda to někdo nedovedl optimalizovat? Možná hloupý dotaz, ale TT startuje za 6sec. a iGO8 startuje 44 sec. :roll:

PEPI
PEPI
 

Re: Zkušenosti s IGO8

Příspěvekod SvoDa v 24 črc 2008 11:26

Máš víceúčelový mobil s navigací, resp. víceúčelovou navigaci s mobilem.
Něco podobného jsme řešili s multifunkčním autorádiem s BT a GPS viewtopic.php?f=15&t=53 kde zas iGO při hovoru padalo.

Tobě jde asi o to, že chceš mít iGO8 pořád aktivní, ale jakoby uspané, aby se ti něco v kapse nepošramotilo?

My tu na fóru většinou máme Mio C520 nebo 720 a to je jednoúčelová navigace a mobil máme v kapse :D :D Proto by sis měl nastavit svůj podpis, ať víme co a jak.

GPS přístroj prostě tzv.uspíme krátkým stiskem on/off tlačítka, čímž se vypne display, ale přístroj je zapnutý a žere jen asi 5% proudu, než kbyby byl zaplý.
Myslím, že by o tom mělo být něco v návodu na ovládání toho tvého stroje, já jsem s ním nikdy nepřišel do styku. Možná, že by ti měla jít aspoň zamknout klávesnice, než přijdeš na normální řešení.

Když ti to uspání ale jde s TT či OziExplorerem, netuším, jak to udělat pro iGO.

5ešili jsem tu někde i běh aplikací na popředí iGO (např. mp3 přehrávač) - viewtopic.php?f=11&t=3&st=0&sk=t&sd=a&start=2 abys viděl mp3 přehrávač nad mapou, musel jsi mít v iGO8 v souboru sys.txt řádek topmost=0 a ne topmost=1 - možná to bude ono - aby iGO nebylo nadřezené telefonu, stejně tak, jako bylo při topmost=1 nadřezené před mp3
Naposledy upravil SvoDa dne 25 črc 2008 08:27, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zkušenosti s IGO8

Příspěvekod PEPI v 27 črc 2008 10:31

Tak jenom shrnutí mých dalších zkušeností pro ty, co by to mohlo zajímat:

Nastavení trasy a Hlášení radarů jsem úspěšně doladil prostřednictvím SYS.txt. Je to neskutečně mocný nástroj, jak si doladit jednotlivé parametry. Nyní chodí k naprosté spokojenosti. (Možná poznámka pro nováčky jako já: V SYS.txt nemusí být všechny řádky tak, jak se dá stáhnout z http://www.tomasii.cdc.cz/index_iGO8.html. Prostě si vyber jen to co potřebuješ.) :) :)

Pohotovostní režim zřejmě bude i nadále pro HTC Cruise neřešitelný problém. Po několika hodinách testování a ladění neznám východisko. Ale dá se s tím žít. ;)
PEPI
 

Re: Zkušenosti s IGO8

Příspěvekod SvoDa v 27 črc 2008 19:46

Dnes jsem absolvoval 400km po rakouských silnicích s iGO8 na Flask disk dle tomasii návodu a vše jede spolehlivě.
Mezi Mikulovem a Vídní je spoustu nových omezení rychlostí mezi obcemi na 7O, jež nejsou v mapě (mám tu z 13.3.08). Průměrná rychlost je tu tudíž katastrofálně nízká - důvod navíc, proč jet do Chorvatska přes Maďary.
Kromě toho, že je mezi Poisdorfem a Vídní je čilý stavební ruch v cca 30km úseku (většinu trasy je navišipka v polích i při zapnutém režimu "držení polohy na silnici".
Z výše uvedeného vyplývá, že rakouská mapa se mezi Mikulovem a Vídní dá použít velmi omezeně, tak z 1/3.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Zkušenosti s IGO8

Příspěvekod deroj v 28 črc 2008 16:51

Já mám podobnou zkušenost. Mezi Mikulovem a Vídní je několik provizorních objížděk a navigace byla občas poněkud zmatená, a nechápala kudy to jedu. Trasu z Mikulova až k první otevřené čerpací stanici LPG v Itálii jsem zaznamenal a přidávám odkazy na soubory. První má formát (trk - 330kb) pro iGO8 a druhý je stejná trasa ve formátu (gpx - 2,4Mb). Ta se dá přímo zobrazit v aplikaci Google Earth.
http://megaupload.cz/O21taFm7hHsAAH9RCN ... 0-trk.html
http://megaupload.cz/PnVdxlm7hHsAAALh27 ... 0-gpx.html
MIO C720FT, iGo8 8.3.2.93112, unlock MioPocket 2.0 Release 24
FW R02+3+9913+1018
deroj
 
Příspěvky: 12
Registrován: 23 črc 2008 17:17

Re: Zkušenosti s IGO8

Příspěvekod PEPI v 28 črc 2008 21:26

Díky za informaci. Já naštěstí, ..., nebo naneštěstí :) , jedu od Tábora přes České Budějovice a Salzburg. Takže dám pak vědět, jak jsem dojel... ;) ;) Ale je fakt, že po vašich zkušenostech už překvapený nebudu. :) Díky. PEPI
PEPI
 

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků