Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

sd a sdhc karty

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod addam v 02 dub 2010 18:22

Tlačítko "systém", ani "Sys Info", ani ukazatel signálu v základním menu, nemají absolutně nic společného s paměťovou kartou...

Pokud chceš zjistit, jestli je ta SD karta kompatibilní s Tvojí navigací, tak udělej nejjednodušší pokus - nahraj na SD kartu nějakou písničku MP3, potom vlož SD kartu do navigace a zkus si tu písničku přehrát. Pokud navigace ten MP3 soubor uvidí a přehraje, tak máš jasný důkaz o tom, že ta konkrétní karta je kompatibilní s tou konkrétní navigací.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod PetrB v 02 dub 2010 22:16

Dík za odpověď,právě že on tam má nahrátou písničku i video a to mě funguje, ale spustit navigace nejde.
PetrB
 
Příspěvky: 10
Registrován: 26 čer 2009 17:39

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod tomasii v 02 dub 2010 22:31

A zkusil jsi to pro jistotu s jinou kartou?
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod PetrB v 02 dub 2010 22:53

No origo karta co mám k navigaci funguje v pohodě, ale ta jeho ne, jinou nemám.
PetrB
 
Příspěvky: 10
Registrován: 26 čer 2009 17:39

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod addam v 03 dub 2010 08:12

Takže si to shrneme - máš dvě SD karty. Jedna je originální a je na ní legální program iGO8 - tato karta Ti funguje a navigační program jde spustit v navigaci NAVON.

Pak máš druhou SD kartu - na které je (jak jsem pochopil) také nějaký navigační program (možná také iGO8). Na této kartě jsou i nějaké MP3 soubory a tyto MP3 soubory Ti jdou v navigaci NAVON spustit - to znamená, že tato druhá karta je hardwarově také kompatibilní s Tvojí navigací NAVON (kdyby nebyla, tak by navigace neviděla její obsah a nemohl bys spustit MP3.

Takže pokud to dobře chápu, tak Tvůj problém spočívá v tom, že Ti nejde spustit navigační program, který je na té druhé SD kartě.
To ale vůbec nepatří do tohoto vlákna, protože v tomto vlákně se řeší kompatibilita a problematika paměťových karet a obě Tvoje SD karty jsou kompatibilní s Tvojí navigací :!:

I přesto Ti zde odpovím, ale další diskuzi na toto (zcela jiné) téma následně směřuj tam kam patří - tzn. třeba sem: viewforum.php?f=56

Každá PNA navigace má tlačítko pro spuštění navigačního programu, směrované na konkrétní spouštěcí soubor v konkrétním umístění.
Například navigace NAVON N470 má toto tlačítko směrované na spouštěcí soubor "MobileNavigator.exe", který je umístěný ve složce "MobileNavigator" v rootu SD karty.
Pokud tedy na té druhé SD kartě není složka "MobileNavigator" a v této složce není soubor "MobileNavigator.exe", tak tlačítko pro spuštění navigace nemá co spustit :idea:

Takže pokud chceš ve své navigaci spustit navigační program, který je na té druhé kamarádově SD kartě, tak musíš nejdříve patřičně přejmenovat složku s programem a spouštěcí soubor tak, jak jsem napsal výše.

Než začneš provádět jakékoliv úpravy a pokusy, tak si nejdříve zazálohuj kompletní obsah paměťové karty, abys nezpůsobil neštěstí kamarádovi který Ti tu kartu půjčil 8-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod PetrB v 03 dub 2010 10:26

Sorry, nevěděl jsem kam to napsat. Dík za odpověď, vyzkoušíme to s kamarádem, sám se do toho raději pouštět nebudu.
PetrB
 
Příspěvky: 10
Registrován: 26 čer 2009 17:39

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod Jasper v 21 dub 2010 08:22

Musím se podělit o jednu novou zkušenost. Kamarádovi odešla do věčných lovišť 16Gb karta A-Data. Koupil si 16GB Transcend Class 10 (SD3.0) Pominu skutečnost jak rychle se s kartou pracovalo v PC. :shock:
Dal jsem ji do mého Mia abych udělal některá nastavení ať už v Miopocketu nebo v Igo8 a jenom závistivě zíral. Můj Apacer je taky nějakej nemocnej a zlobí jak v navi tak v PC takže možná že porovnávám neporovnatelné ale třeba rychlost spuštění igo z karty byla neskutečná a totéž platí o plynulosti pohybu při jízdě. :o
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod Ivo K v 21 dub 2010 12:19

Tome, to je výborná zpráva, že v našich Cx20 funguje 16GB Transcend Class 10 (SD3.0) :!:
Děkuji za zprávu a otestování. ;) :D

Asi si ji také koupím. Lepší by sice byla 32GB, ale spokojím se i s 16GB.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod Jasper v 21 dub 2010 12:47

Já jsem chtěl koupit od Adama Apacer 32GB class 10 ale ta dlouhodobě není k dispozici. Tak jsem po pečlivé úvaze jsem konstatoval že i přes skutečnost že mám na SD iGo8, Amigo a Primo tak je to až zbytečně moc a objednal si Apacer stejné specifikace ale 16GB.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod Ivo K v 21 dub 2010 13:01

Jasně, já tam toho mám také požehnaně.
Mimo navigačních programů ještě OZIho, SmartMaps, hodně písniček(mp3), mraky unlocků a scriptů a také různé testovací instalace. Hodila by se mi více karta 32GB, ale zase bych na ní měl tahovej bordel, že bych se v tom nakonec nevyzal. Když budu mít opět jen 16GB kartu, tak na ní budu muset udržovat aspoň trochu pořádek a mazat nepotřebné věci.
Výborné je, že ma Cx20 fungují karty Class10. :D S tím jsem moc nepočítal.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků