Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

sd a sdhc karty

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

sd a sdhc karty

Příspěvekod tomasii v 07 črc 2009 15:26

Pokud jsem se přehlédl a toto téma dubluji s jiným vláknem, tak prosím o upozornění a příspěvěk/vlákno dám tam, kam patří.

Na fóru je řada příspěvků k tématu usínání a resetu karet. Všichni jsme se setkali s tím, že u novějších verzí a větších karet dochází po probuzení iGO8 často k jeho restartu, nebo i tvrdému zakousnutí.

Dělal jsem s kartami pokusy na C520 a C710. Zmiňoval jsem o nich na fóru, pro úplnost je sumarizuji:
C710 - sd-karty:
- s verzemi 8.0.0 jsem neměl žádné problémy, používal jsem ale jen 2GB sd-karty Kingston a jednu várku sd-karet takeMS 133x 4GB,
- s verzemi 8.3.1 byla situace podobná. použití jsem rozšířil i na sd-karty Pretec a Kingston. Někdy ale nelze iGO8 uspat v mapě, nebo to trvá desítky vteřin, nebo se musí jít do menu Navigace. Probouzí se korektně.
- s verzemi 8.3.2 se problémy s resetem objevují od 7-čkových verzí, ale až po několika hodinách od vypnutí a jen někdy. Opět ale záleží na verzi iGO8 a zejména na kartě. Zkusil jsem dle doporučení Ivo K karty Transcend a jsou skutečně méně náchylné k sekání a resetům. Velké karty Sandisk jsem nezkoušel.

C520 - sdhc-karty:
zkušenosti obdobné, jako u C710 jak s sd-kartami, tak s sdhc-kartami stejných velikostí. 8GB sdhc-karta Kingston Class 6 se mi "spolehlivě" seká a/nebo resetuje (ale třeba kolegovi vuvu až na občasné problémy jede dobře), 8GB sdhc-karta Transcend Class 6 mi naopak jede.

Zkoušel jsem i jiné karty a došel jsem k závěru, že základní problém tkví v době, po kterou se karta "probouzí" a nereaguje na "dotaz" Mia. Mio očekává po probuzení odpověď karty a když ji do nějaké doby nedostane, předpokládá, že karta již není zastrčená a udělá reset (je to totéž, jako když Mio s iGO8 provozovaným z karty vypneš, vyjmeš kartu a zapneš ho - resetuje se).

Hledal jsem na netu u různých prodejců a našel jsem specielní karty (např. pro HD video), které mají i různé "spací"režimy. Např. pro kartu Secure Digital SDHC SD2.0 16GB Class6 HD Video 240min TRANSCEND uvádějí následující parametry:
- Plně kompatibilní se standardem SD 2.0
- SDHC Class 6 (min. garantovaná rychlost zápisu 6MB/s)
- Kompatibilní se všemi zařízeními, které používají karty SDHC (není kompatibilní se staršími zařízeními používajícími pouze SD)
- Technologie ECC na detekci a opravu chyb
- Odpovídá specifikaci Secure Digital Music Initiative (SDMI) pro přenosná zařízení
- Podpora Content Protection for Recordable Media (CPRM)
- Umožňuje ISP programování pro updatování firmware
- Podpora módů auto-standby, power-off a sleep.

Zatím nevím, jak se ty posledně uvedené módy nastavují, ale mít kartu po uspání Mia v auto-standby módu by možná řešilo problém s restartem a Mio by se chovalo stejně, jako když je iGO8 v MFD... Taky samoopravný mód by mohl pomoci (pokud si tento parametr správně vykládám).

Jednu kartu jsem objednal a až ji dostanu, tak ji budu testovat...
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod jajo v 08 črc 2009 20:09

Vďaka:-) ,už sa teším:-)
(1)MIO C 520 FT+ , TMC
(2)MIO C 520 FT+ , TMC
(3)HTC TyTN II Kaiser
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
jajo
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 552
Registrován: 02 črc 2008 20:09

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod mirek22 v 11 črc 2009 21:42

Ahoj
Moje Mio C52O nepodporuje ani normalni SD karty 4GB a mám 2 jednu Kingston a druhou Transcend a nejede ani jedna .
jde to prosím nějak vyřešit nebo bez problému načte jen SD karty 2GB což je málo .
Děkuji moc za rady
Navon N 750 / Primo 9.6.5.245577 (6.07.2012) ,Micro SD Kingston 32GB
Samsung Galaxi Sau ROM JW8 2.3.6 SGS
Semaphore 2.7.4
Uživatelský avatar
mirek22
 
Příspěvky: 269
Registrován: 10 zář 2008 20:43

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod vovi v 11 črc 2009 22:21

A jakej v něm máš firmware (to číslo, co je vidět v horním řádku na černý obrazovce po restartu MIO)? Možná máš nějakou starou verzi a upgrade by pomohl.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod mirek22 v 11 črc 2009 22:33

Ahoj
Mám firmware +36+3+9931+0628
Jen nevím kde stáhnu novéj Firmware skoušel jsem primo na webu MIO ale bez uspěchu a jak ho nahrát do MIO
Děkuji ti moc za rady
Navon N 750 / Primo 9.6.5.245577 (6.07.2012) ,Micro SD Kingston 32GB
Samsung Galaxi Sau ROM JW8 2.3.6 SGS
Semaphore 2.7.4
Uživatelský avatar
mirek22
 
Příspěvky: 269
Registrován: 10 zář 2008 20:43

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod vovi v 12 črc 2009 07:23

Máš pravdu, teď už to taky na MIO webu nedokážu najít. Snad si to tu přečte někdo z majitelů 520, který má schovaný přímý link, nebo ulitou zálohu upgradu na disku. Já mám schovanou jen C720 a to není totéž.

Vlastní upgrade není nijak složitý - stačí připojit MIO kabelem a spustit příslušný prográmek. A pak už se jen čeká na výsledek.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod mirek22 v 12 črc 2009 15:20

Ahoj
Tak prosím někoho kdo mate uloženy novější Firmware pro Mio C520 aby my napsal a nějak se domluvit
chci vyřešit ten problém co popisuji nahoře že moje zařízeni nenačte SD karty větší kapacity než 2gb .
Děkuji Vám moc za pomoc na webu Mio už to není .
Navon N 750 / Primo 9.6.5.245577 (6.07.2012) ,Micro SD Kingston 32GB
Samsung Galaxi Sau ROM JW8 2.3.6 SGS
Semaphore 2.7.4
Uživatelský avatar
mirek22
 
Příspěvky: 269
Registrován: 10 zář 2008 20:43

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod somik v 19 črc 2009 21:11

@tomasii
Do Mio C720 jsem dal 2 karty Kingston 8 GB SDHC class6, obě se sekaly spolehlivě po uspání- buď zatuhly, nebo restart. Vyměnil jsem ji za APACER 8 GB SDHC class 6, teda stejné parametry, jen jiný výrobce, a světe div se - jede jako pila. Uspání po 5, 30 minutách v pohodě, i po celou noc. Takže Tomasii DÍKY :lol:
Mio c 510+ v šochtli iGo Primo 2.0 TMC, 1.5.3a skin Dimka
Mio C 720 TMC, Primo 1.2 , Primo 1.2.0 GJ, šochtle Primo 2.0 Dimka 1.5.3a
HTC TOUCH 2 iGo8 8.3.4. 117940 skin Dimka, Primo 1.3.3 skin Dimka
HTC 3DEVO iGo MyWay 8.4.3
Uživatelský avatar
somik
 
Příspěvky: 270
Registrován: 14 črc 2008 11:42
Bydliště: Píšť, na Prajské

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod tomasii v 22 črc 2009 16:18

@mirek22: pokud jsi ještě fw nenašel, tak na webu mám link na snad fungující zdroj.

@somik: s kartami je stálý problém, stále mě pozitivně i negativně překvapují. Pokud karta APACER 8 GB SDHC class 6 spolehlivě jede, přidám ji rád do seznamu odzkoušených.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod tomasii v 22 črc 2009 23:41

Tak jsem prošel technickou specifikaci karty Transcend HD Video Card SDHC Class 6 16GB (TS16GSDHC6V) a zjistil jsem, že se v ní uvádí kromě množství dalších údajů, že registr karty obsahuje navíc dva stavové informační bity - bity power up a capacity:

bit 31 - Card power up status bit (busy): tento bit je nastaven na 1, když je ukončena zapínací procedura, jinak je 0.
bit 32 - Card capacity status bit (CCS): pro SDHC je tento bit 1, pro SD je 0.

Bitů ve stavovém registru je víc a udávají další stavy (rychlost, typ karty, výrobce, ...), je otázkou, které z nich (a jak) použije Mio. Pokud by použilo bit 31, tak by k resetu po probuzení nemělo docházet, mělo by počkat, až se karta probudí. Podle technického listu byly bity 31 a 32 přidány a u předchozích karet nebyly použity (jak odlišovali SD a SDHC karty nevím).

Nicméně se karta po probuzení např. v 832.83157 resetuje a to i po krátkém uspání, takže Mio asi tento bit nečte a tato karta problém resetu neřeší. Zřejmě záleží na rychlosti probuzení karty a času, za který Mio (resp. verze iGO8) "osloví" kartu. V 832.64873 a předchozích verzích jsem zatím na tento problém nenarazil, je to ale krátká doba, po kterou tuto kartu testuji. Jak jsem již někde psal, záleží taky na tom, v jakém menu je karta vypnuta a zapnuta. Např. menu Navigace (4 ovály) není na reset tak náchylné, jako mapa... :oops:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků