Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

sd a sdhc karty

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod addam v 10 čer 2010 19:57

Oznámení:

Pokud někdo touží po téměř nekonečném prostoru pro svá data, tak dnes jsem v navigacích MIO C520/C720 a NAVON N470/N560/N650
úspěšně otestoval SD kartu o kapacitě 32 GB.

Jedná se konkrétně o tento produkt: PRETEC 32 GB SDHC 233x class 10 ( 31MB/s, 11MB/s )

Obrázek

Bližší info a cena je zde: http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... _ID=302329
Cena pro členy Klubu by byla samozřejmě nižší ;-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod amatér v 10 čer 2010 20:00

Jsi dobrý pokušitel, bude stanoven čas objednávek?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod fanda v 16 čer 2010 21:42

Objednal jsem si od Adama kartu PRETEC 32 GB SDHC 233x class 10 a tím jsem vlastně inicioval testování této karty v navigacích (viz Adamův příspěvek). Jeví se mi jako skutečně rychlá, jak v PC tak i v navigacích (Class 10). Bohužel nemám testovací program, kterým bych to změřil. Zaplnil jsem ji až po okraj fotkami a audio nahrávkami (zbylo tam asi 8,2MB volného místa z 31634,5MB celkového prostoru) za účelem testování. Výsledek: Vše funguje jak má, Mio C520 (i neodblokovaná) ji bez problému nalezne. Je však vhodné používat externí programy na prohlížení fotek a přehrávání písniček, neboť ty interní (dodané s Mio) jsou absolutně nevhodné. První co dělají, je načítání a analýza všech souborů a vytváření listů. A tak trvá několik minut, než se začne něco dít. Podobně je na tom i interní správce souborů. Použijí-li se programy jako je Total Commander, TCPM player a XnView, je vše rychlé a bez problémů.
Kartu jsem vyzkoušel samozřejmě i na navigaci GoClever 5010, kterou mám. Ta ji také akceptuje a navíc i interní programy nemají výše popsané vady a jejich reakce jsou rychlé.
Výhoda této karty je v tom, že se na ní vejde vše, co si člověk v nejdivočejším snu dovede představit, a tak není třeba vyměňovat soustavně karty v navigaci a tím výrazně zkracovat jejich mechanickou životnost (již se mi takhle rozpadlo téměř na "molekuly" několik SD karet díky jejich častějšímu vyměňování v navigaci).
V Dejvidovi III a IV je bohužel nepoužitelná, protože tyto navigace mají slot na mikro SD karty !! 32GB mikro SDHC karty, i pomalejší, se zatím v obchodech neobjevily - časem se ale určitě objeví.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 469
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod somik v 16 čer 2010 22:40

otázka je, zda se s touto kartou bude navigace po probuzení restartovat ??
Mio c 510+ v šochtli iGo Primo 2.0 TMC, 1.5.3a skin Dimka
Mio C 720 TMC, Primo 1.2 , Primo 1.2.0 GJ, šochtle Primo 2.0 Dimka 1.5.3a
HTC TOUCH 2 iGo8 8.3.4. 117940 skin Dimka, Primo 1.3.3 skin Dimka
HTC 3DEVO iGo MyWay 8.4.3
Uživatelský avatar
somik
 
Příspěvky: 270
Registrován: 14 črc 2008 11:42
Bydliště: Píšť, na Prajské

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod SvoDa v 17 čer 2010 05:52

Myslí, že na to nemá vliv kapacita karty (GB), ale právě ta rychlost, tzn. class. U této karty je cl.10 a já mám na 16GB cl.6 a problém s probouzením není
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod Ivo K v 17 čer 2010 07:25

Tuto katu mám od Addama 3 dny a to co jsem na ní testoval, funguje výborně. Uvidíme po delší době. Zatím jsem s ní naprosto spokojen. A cena je výtečná!!! :D :D :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod dalanik v 18 čer 2010 16:16

SvoDa píše:Myslí, že na to nemá vliv kapacita karty (GB), ale právě ta rychlost, tzn. class. U této karty je cl.10 a já mám na 16GB cl.6 a problém s probouzením není


Myslim si ze ani class s tim nema nic spolecniho: mam 1gb SD kartu (ani nema class) :) a funguje uplne spolehlive, a SDHC class 6 verbatim ne. Pak class 4 sandisk ano, a adata class 6 ne.... :)
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod Jasper v 21 črc 2010 05:15

Tak by mě zajímalo jak je to s těmi "class". Měl jsem do mého HTC micro SDHC Kingston class 10. Než jsem ji včera reklamoval a chovala se normálně tak při zápisu dat jsem dosahoval rychlosti až 12 mega za vteřinu a chrochtal jsi jak je rychlá. Jenž se vysr..a no a protože to byl druhý Kingston co mi to udělal tak jsem ji včera vyměnil za stejně velkou SanDisk Mobile Ultra která je značena jako class4. A světe div se při zápisu těch samých dat jede až 18 mega za vteřinu. A ještě k tomu byla o 7OO kaček levnější a součástí balení byla i mini USB čtečka. :P
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod dalanik v 21 črc 2010 07:53

To co jsem zjistil ja (z jinych for a googlovanim atd) je ze u navigaci class nehraje zadnou roli. Je to udaj ktery je dulezity pro pouziti v digitalnich kamerach kde se nahrava velke mnozstvi dat streamingem. A opravdu, u zadne karty (mel jsem jich 5-6 a ted porad mam 3) ruzne klasy a kapacita jsem nezjistil zadne rozdily.... a trosku se mi zda (jen muj pocit) ze cim pomalejsi (mensi class) a mensi kapacita je vetsi kompatibilita karty :)
Uživatelský avatar
dalanik
 
Příspěvky: 106
Registrován: 04 čer 2009 09:46
Bydliště: Praha

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod vovi v 21 črc 2010 08:38

Ona ta "class" je skutečně jen vyjádřením schopnosti pojmout a zapsat (či číst a předat ven) příslušně velký datový tok. A navigacím zjevně nejde o tu rychlost zápisu, ale o konkrétní přístupovou dobu - a ta se může setsakra lišit (a zjevně se taky liší) v závislosti nejen na výrobci, ale také na čipu, který je v konkrétní řadě použit jako řadič přístupu do paměti.
Vyšší "class" je výhodný pro foťáky a kamery, kde jde o vysokou rychlost zápisu malého počtu velkých souborů (a taky se na takovou kartu dají rychleji nakopírovat v PC třeba mapy ;) ). Ale třeba právě "probouzení" uspané navigace potřebuje hodně rychle najít a načíst spoustu malých souborů - a tam jde právě o co nejkratší dobu přístupu.
A na zkrácení přístupové doby má vliv třeba defragmentace a samozřejmě formátování - proto také máme méně "karetních" problémů u čerstvých instalací na prázdných kartách.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků