Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

sd a sdhc karty

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod somik v 13 srp 2009 07:50

@ Tomáš: pokud děláš nějaký seznam karet, tak po 2-denním testování vypínání a zapínání iGo8 na MIO C 510+ jede spolehlivě 2 GB karta SANDISK. Větší se už asi nikde nesežene a sdhc nejedou. Verze 8.3.2 .6xxxx. Naopak při každém vypnutí a zapnutí spolehlivý reset způsobila karta 0CZ. :shock:
Mio c 510+ v šochtli iGo Primo 2.0 TMC, 1.5.3a skin Dimka
Mio C 720 TMC, Primo 1.2 , Primo 1.2.0 GJ, šochtle Primo 2.0 Dimka 1.5.3a
HTC TOUCH 2 iGo8 8.3.4. 117940 skin Dimka, Primo 1.3.3 skin Dimka
HTC 3DEVO iGo MyWay 8.4.3
Uživatelský avatar
somik
 
Příspěvky: 270
Registrován: 14 črc 2008 11:42
Bydliště: Píšť, na Prajské

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod Jasper v 13 srp 2009 09:14

Tak jsem si chtěl udělat radost a před třemi týdny zakoupil 16GB SDHC kartu. :P Protože jsem nechtěl dávat pře 3 tisíce za Sandisk :o koupil jsem po dobrých zkušenostech se 4GB kartou stejnou značku tedy Verbatim. :roll: Ta radost spočíval v tom že kromě Igo8 a Amigo jsem si pro iGo8 nahrál úplně všechny mapy které jsou k dispozici a protože navíc používám Gurjona tak ještě od všech dodavatelů. Navíc jsem si vytvořil adresář s různými soubory které jsem pak bez připojení v PC měnil. Např různé verze iGo8, barevné šipky, radary a spoustu dalšího. :P Včera jsem chtěl doplnit ty poslední dvě verze a strčil kartu do čtečky v PC v práci. :roll: Nic se nedělo tak jsem usoudil že problém je ve čtečce která navíc trochu zlobila již několik dní protože po zasunutí karty bylo nutné s ní zavrtět aby našla správnou pozici. Když jsem dal kartu odpoledne do Mia nenaběhl mi unlock a já začal mít nepříjemné tušení. :? Dnes se mi bohužel potvrdilo. Vytáh jsem noťase kterej mi tu s tou kartou pracoval bez problémů a.... :( NIC KURVA :evil: :twisted: Ta zasraná karta nejde a je na ní víc jak 9GB dat ke kterým se nemůžu dostat. :twisted: Samozřejmě se mě zeptáte na zálohu. ;) Jo existuje ale bez map. :? Posral bych se z toho. :twisted: Jako bych neměl dost finančních starostí s novým bytem, s tím že jsem musel koupit novou televizi protože 3 roky starej Thomson si postaví hlavu a jeho oprava by stála 10.000 tak si ještě budu muset koupit novou kartu. :twisted: A ten Sandisk furt stojí víc jak 3 litry.... :twisted: :twisted: A pak zase stahovat a stahovat a poslouchat mojí drahou polovičku. :twisted:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod vovi v 13 srp 2009 10:00

S Verbatimkou mám podobnou zkušenost - mám 8GB. Kromě toho, že praskla "ve švu", což spravila izolepa, má pravidelně problémy ve všech možných čtečkách. Je třeba mít čtečku s LEDkou, indikující čtení, a kartou vrtět tak dlouho, dokud se LEDka nerozbliká (osvědčilo se mi kartu zastrčit na doraz a pak trochu povytáhnout).

A jestli chceš spolehlivou 16GB kartu, tak jdi do značky Transcend (tisíce děkovných dopisů od IvoK a vovi ;) ). Před půl rokem stála v provedení Class6 necelou tisícovku, chodí mi zatím v libovolné SDHC čtečce a pro kombinaci iGo+základní content v MFD / doplňkový content na kartě jsem zatím nenašel lepší a spolehlivější kombinaci.

Prodává to tady tuším jen TS Bohemia (v Praze je možno osobní vyzvednutí v prodejně na Jižáku).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod Lakva v 13 srp 2009 10:02

Je to mrzutý, ale dívej se na to z tý lepší stránky, Jaspere:
To je byt, televize a karta - do třetice všeho a teď už budeš mít zase na nějakou dobu pokoj!!! :-)

Jinak mám s kartami bohaté zkušenosti (foťáky, telefony, navigace, flashdisky, navíc ke mně chodí s problémama a pro rady i studenti a kolegové) a musím říct, že když si můžu vybrat, nekupuju už nic jiného než SanDisk. Je to jediná značka, od které jsem ještě neviděl nic kleknout.
A z druhé strany: je dobře, že Olympus dělá jen xD karty do svých foťáků, protože takovou chybovost jako oni nemá nikdo druhej (včetně nejlevnější nonejmů z číny).
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod SvoDa v 13 srp 2009 10:07

taky si myslím, že není třeba kupovat SDHC za 3 litry.
Mně spolehlivě běhal 16GBSDHC Apacher za 700 (od Adama - http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... _ID=250296 ) a teď i Transcend o něco málo dražší od IvoK ;) .
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod vovi v 13 srp 2009 10:09

Lakva píše:Je to mrzutý, ale dívej se na to z tý lepší stránky, Jaspere:
To je byt, televize a karta - do třetice všeho a teď už budeš mít zase na nějakou dobu pokoj!!! :-)


Jen aby neměl pokoj místo bytu ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod warhead v 13 srp 2009 10:11

to nezabraly ani sw na obnoveni dat ? ;) Ja jsem se skoro celej den snazil kdysi a nakonec jsem zvitezil 8-) (krome par mp3 ktery se pri skladani smichaly :D )
A nakonec mi zabral sw getdataback od runtime software ;)
Obrázek

HTC Kaiser juchu :D
Uživatelský avatar
warhead
 
Příspěvky: 304
Registrován: 07 črc 2008 07:57
Bydliště: West Czech

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod vovi v 13 srp 2009 10:16

Nojo, ale soudě podle Jasperova výlevu a mých osobních zkušeností s Verbatimkou ta karta vůbec není pro PC viditelná - když ji PC najde, tak to i přečte.

@Jasper: a zkusil jsi tu formátovací utilitku od Panasonicu? Ta vyhledává karty všude možně a postupuje při tom dost agresivně. Už se mi párkrát stalo, že jsem tu Verbatimku taky nebyl schopen najít; po spuštění té utility ji to našlo - na první pokus se zahlásila blbě, druhé spuštění té utility už ji našlo správně a pak zase byla až do vytažení ze čtečky přístupná.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod Jasper v 13 srp 2009 10:22

Zkoušel jsem všechno možné. Nacpal jsem ji dát do několika různých zařízení. Nic ji nevidí. Prostě jak kdyby tam nebyla. :twisted:

EDIT Použil jsem jeden z Murphyho zákonů který říká: "Selhaly li všechny pokusy vezmi si větší kladivo" Data jsem nezachránil ale ulevil jsem si.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: sd a sdhc karty

Příspěvekod SvoDa v 13 srp 2009 12:53

jak psal vovi, i já měl (naštestí jen 1x) problém s jednou SDHC a jediné, co mi ji podařilo detekovat, byl právě ten Panasonicformater, nebo jaxe to jmenuje, který ji "uviděl", přestože se mi na PC jako vyměnitelný disk vůbec nezahlásila, potvora.
Pravda, bylo to jen poloviční vítězství, tzv. Pyrhovo, bo vyjmutí karty a znovuvložení do čtečky nepomáhalo, furt se nehlásila, takže se s tím dalo dělat jen to, že jsem tu kartu přes ten Panasonic, který ji vždy "detekoval" zformátoval, ale karta byla zachráněna, přišel jsem jen o data a karta fakčí dodnes.
Sice to nesouvisí s tvým problémem,ale pro pobavení :
- mám taky jednu rozštíplou 8GB (slepenou isolepou), kterou ovšem odmítá MIO i integrovaná čtečka v noťasu, ale vidí ji externí čtečka Transcend a pár měsíců spolehlivě běhá ve videokameře.
- pak jsem taky jednou měl jednu 16GB se všemi daty.... a zbytek znáš ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků