Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MIO C520 - nejde nastartovat

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: MIO C520 - nejde nastartovat

Příspěvekod vovi v 28 čer 2009 21:00

Dvouletá záruční doba se obvykle na baterky nevztahuje - tam většinou dávají půl roku. Zkus se nejdřív telefonicky přeptat v servisu (VPS Tábor - záruční i pozáruční opravy MIO).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: MIO C520 - nejde nastartovat

Příspěvekod SvoDa v 28 čer 2009 21:07

Jedno doporučení k výdrži baterie: bylo by ideální omezit připojování přístroje k PC, bo se tím ta baterka dost ničí. Chceš-li něco dostat na my Flash Disk, nahraj to přes čtečku na kartu a pak přes "vnitřního" totalcommandera (ke stažení např jako součást APP složky na www.tomasii.cdc.cz) z karty na My Flash Disk. Já svou původní baterku oddělal za měsíce (vydržela tak 15minut). Svou současnou baterii mám od října, tzn. 3/4 roku a vydrží stále jako nová, bo jsem přístroj k PC připojil pouze tak 8x
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MIO C520 - nejde nastartovat

Příspěvekod puamik v 28 čer 2009 21:18

jo jo, to krátkodobé dobíjení přes pc ji určitě dost ničí, no tak koupím novou a té si budu již více vážit. A se zárukou je to zřejmě takto:
Často se setkáváme s tvrzením prodejců, že záruka na baterii je pouze šest, někdy dvanáct měsíců. „To je samozřejmě omyl. Záruka na baterii je dvacet čtyři měsíců, stejně jako na ostatní spotřební zboží. U baterií a žárovek i jiných věcí je však nutno rozlišovat mezi zárukou a životností, což není totéž. Životnost může být buď kratší, nebo delší než záruční doba. Záleží především na frekvenci používání výrobku,“ vysvětlil Josef Černý ze Sdružení obrany spotřebitelů.
Je samozřejmé, že pokud bude někdo výrobek používat jedenkrát měsíčně, vydrží mu baterie déle než druhému, který bude stejný výrobek používat několik hodin denně.
„Dvouletá záruka u baterie se tedy vztahuje spíše na její náhlé zkolabování než na postupnou ztrátu kapacity. V praxi to znamená, že pokud výrobek přestane fungovat úplně, můžeme ho reklamovat třeba za rok a půl. Naopak reklamace nebude uznána, jestliže baterii jsme nuceni po roce provozu nabíjet častěji než při koupi,“ dodává Černý. Záruka se totiž obecně, nejen u baterií, vztahuje na závady, které vzniknou vadou materiálu nebo výroby. Nevztahuje se ale na vady, které vznikly běžným opotřebením. Potřeba častého dobíjení patří mezi běžné opotřebení.

Sice mně vydržela jen jeden rok, na pc jsem ji až tak moc často nepřipojoval a využití při navigaci také nijak velké (dovolená a něco málo navíc), ale dohadovat se servisem nemá smysl. Jdu koupit novou :-)
NAVON N650, iGO PRIMO 1.1; skin Gurjon GJA_v2.26_Si_43, hlas Jitka 3.0
puamik
 
Příspěvky: 181
Registrován: 07 kvě 2009 17:46
Bydliště: Blansko

Re: MIO C520 - nejde nastartovat

Příspěvekod tomasii v 04 črc 2009 17:21

Jedním z řešení je upravit kabel tak, že dáš do plusové větve odpor cca 330ohm. Pak se Mio nepřebíjí z pc, ale detekce funguje správně (viz Návody)
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: MIO C520 - nejde nastartovat

Příspěvekod puamik v 08 črc 2009 18:22

koupil jsem novou baterii a stav je pořád stejný. Tedy trochu horší, Mio nejde už vůbec nastartovat, to už tedy nešlo i před výměnou baterie. Při zapínání probliká zelená kontrolka a pak bliká modrá kontolka, já pořád držím tlačítko na zapnutí, ale Mio nenaběhne. Co s tím? Poslat do servisu? Ale já tam mám iGO, co mně na to řeknou?
NAVON N650, iGO PRIMO 1.1; skin Gurjon GJA_v2.26_Si_43, hlas Jitka 3.0
puamik
 
Příspěvky: 181
Registrován: 07 kvě 2009 17:46
Bydliště: Blansko

Re: MIO C520 - nejde nastartovat

Příspěvekod amatér v 08 črc 2009 18:38

Nic, nanejvýš ho smažou. ;)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MIO C520 - nejde nastartovat

Příspěvekod josfiala v 05 úno 2014 11:03

Mám stejný problém.C520 nejde zapnout.pouze bliká modrá led dioda.Nová baterie také nepomohla.
Má někdo řešení?
Díky
Josef
Uživatelský avatar
josfiala
 
Příspěvky: 145
Registrován: 08 pro 2008 12:12
Bydliště: Praha IX

Re: MIO C520 - nejde nastartovat

Příspěvekod tomasii v 13 úno 2014 15:00

Obávám se, že je to vadná flashka (taky jsem měl kdysi podobný modře blikající problém)- Pomůže asi jen výměna MB. Ty už ale asi dneska v servisu nebudou. C520 se ale dá ještě občas koupit za rozumný peníz na Aukru. :idea:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: MIO C520 - nejde nastartovat

Příspěvekod 1ford1 v 12 črc 2014 20:24

Aj ja mam rovnaky problem,ako ste to poriesili vy?
1ford1
 
Příspěvky: 1
Registrován: 12 črc 2014 19:47

Re: MIO C520 - nejde nastartovat

Příspěvekod tomasii v 12 črc 2014 23:16

Můžeš zkusit postup popsaný na
Kód: Vybrat vše
http://www.tomasii.cdc.cz/faq_obecne.html

nebo technický unlock uvedený na
Kód: Vybrat vše
http://www.tomasii.cdc.cz/unlocky.html

nebo odkaz na unlock v podpisu Ivo K

je ovšem otázkoum jestli se podaří dostat se do systému a provést flash... Holt se jedná o už dost stará zařízení...
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků