Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

IGO 8-nechodí

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

IGO 8-nechodí

Příspěvekod efko v 23 črc 2008 09:38

Jsem tu znova s dalším problémem."Sehnal"jsem IGO8 a nejde mi spustit.Celý je to velký 1,47 GB,tak by to mělo být komplet.Je tam kromě jiných složek složka 2577 o velikosti 177 kB a ta obsahuje soubory AUTORUN.EXE, autorun_8nng, a NNGCxNAV.dll.Po kliknutí na "vlastnosti"mi vypíše Typ souboru-Aplikace,Popis-nnginstaler.Po rozbalení složky 2577 v navigaci jsem zvolil AUTORUN.EXE a navigace mi hlásí nějakou chybu,ale v čínštině.Tak nevím co to ode mne chce.Poradíte někdo jak navigaci spustit?
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: IGO 8-nechodí

Příspěvekod deusexx v 23 črc 2008 09:59

No záleží taky na tom,do čeho to iGo8 chceš dostat.Nevidím ve tvém "podpisu",co používáš za GPS.Pokud MIO 520,tak sis "sehnal" asi špatnej soubor.Pokud používáš PDA s navigací,tak by to teoreticky neměl být problém.Pro MIO není instalačka,ale pouze se celý adresář nakopčí na kartu. Tak až teď jsem si všiml,žes někde psal,že máš něco multimediálního a NO Name.Takže co vím od lidí,co mají PDA,tak to nahrej na kartu a spusť ten exe soubor.Ono si to totiž instaluje i do PDA nějaký věci.Pak tě upozorním taky na to,že pokud budeš chtít něco upravovat v sys.txt,tak ten co bude na kartě je "nefunkčí"Je potřeba vše upravovat v PDA,kterej se vytvoří právě při té instalaci.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: IGO 8-nechodí

Příspěvekod efko v 23 črc 2008 10:27

Mám multimediální rádio s DVD a navigací,instalována je tam od výrobce IGO a na kartě jsem k tomu dostal IGO3.5.Ta chodí bez problému.Tady u tý IGO8 je popis instalace následovně:"Vložit kartu do navigace,provést hard restart a navigace se spustí".V tom rádiu je podle mne instalován ovládací SW jako v PDAčku.Ale to si jenom myslím.Zkoušel jsem to několika způsoby,ale pořád se nedaří to spustit.Jo a ještě jeden dotaz.Při zapnutý navigaci a příchozím nebo odchozím hovoru se mi to přepne na BT a pak musím zase ručně zapnout navigaci a znovu navolit trasu.Je to normální?Nedá se to nějak upravit?
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: IGO 8-nechodí

Příspěvekod SvoDa v 23 črc 2008 11:01

Ten tvůj stroj asi nikdo nezná a to nastavování připojování BT bude na přísroji a ne v iGO. Navigační program pouze umožňuje přijímat hovory při navigování, popř. telefonní čísla vytáčet ze seznamu kontaktů, které se dají z telefonů překopírovat do Mio.
Tobě asi nezbývá, než zjistit na základě jakého SW ti pracuje to NoName rádio a zkusit na netu k tomu rádiu nebo SW pohledat podobné fórum, jako je tohle, třeba i v cizině.
V každém případě, pokud ti padá navigace při telefonování, to učitě bude popsáno v návodu toho rádia. Pokud ti to nedělá IGO3.5, které si oficiálně dostal, ale jen iGO8, tak s tím ti asi výrobce rádia nepomůže.
Problém by mohl být v souboru sys.txt - stáhni ten od Vovi+SvoDa z http://www.tomasii.cdc.cz/index_iGO8.html a nahraj ho na kartu místo toho, který tam teď máš. Při tomto sys.txt chodí telefonování bez problému i při navigování (navigace běží na pozadí hovoru - obrazovku telefonování jde dokonce v průběhu hovoru zminimalizovat a mít tam mapu s trasou). Toto je ale principielní vlastnost SW Mio v kombinaci s nastavením v sys.txt.
Zkus si pročíst to české *** fóru, jehož adresu jsem ti poslal.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO 8-nechodí

Příspěvekod efko v 23 črc 2008 17:22

Problém je v tom,že netuším jakým způsobem zjistit SW toho rádia,protože výrobce se nejde dopátrat.Viděl jsem na netu naprosto stejný rádio se stejnými funkcemi ale s jiným názvem.Ta navigace se vypíná právě s tou IGO3.5,ona nepadá,ale rádio se přepne do modu BT a tím se navi vypne.Na tom rádiu nejdou spustit dvě aplikace spolu.Buď jedno nebo druhý,což se mi vůbec nelíbí.Takže při navigaci nejde ani poslouchat rádio nebo CD.Kdybych to býval byl věděl,určitě bych nekupoval.Možná by to šlo nějak upravit,ale základ je ten SW.Zkoušel jsem napíchnout rádio přes USB k PC,ale vůbec se neukázalo.USB tam slouží pro připojení MP3 přehrávače.Tady je pro zajímavost odkaz na stránku odkud to mám.http://www.yfteshop.com/e/default_home.aspNávod k tomu rádiu poisuje akorát jak se rádio zapne a jak se naladí stanice a spousta neužitečných blábolů,ale o navigaci nebo BT tam není jediné slovo.
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: IGO 8-nechodí

Příspěvekod SvoDa v 24 črc 2008 16:34

Údaje o SW každého přístroje musí přece být v technických údajích, které jsou dodávány s přístrojem a musí tam být údaje o výrobci toho výrobku a jeho adrese nebo webu.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO 8-nechodí

Příspěvekod efko v 24 črc 2008 20:08

Jak jsem psal,je to naprostý NO NAME a v návodu,který byl v krabici, není jediné písmenko o navigaci ani bluetoth,natož o výrobci.Jsou tam pouze technické informace týkající se rádia, audia a videa.Kontaktoval jsem e-shop v Hongkongu od kterého jsem to koupil (odkaz výše) a tam mi odpověděli,že výrobce o SW nepodává informace.
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: IGO 8-nechodí

Příspěvekod SvoDa v 24 črc 2008 20:24

To odporuje všem zákonům,když ti neposkytnou údaj o výrobci.
Takhle jsi bohužel v pasti, a takhle to dopadá, když chceš ušetřit pár korun nebo dolarů. Nepíši to škodolibě, ale spíš kvůli ostatním, kteří to budou číst, aby se poučili stejně jako ty.
Bez těchto informací ti nelze pomoct. Předpokládám že ani na povrchu přístroje a ani po otevření jeho krytu taky nenajdeš žádné identifikační údaje o SW a výrobci.
Buď rád, že ti to funguje, jak ti to funguje.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO 8-nechodí

Příspěvekod efko v 25 črc 2008 13:15

Je to fakt,že jsem koupil zajíce v pytli,ale když jsem pátral po něčem značkovém,tak se nabízel Kenwood za nějakých 35-49 tis.a to mi přijde "trošku"moc.Otevírat to zatím nechci,má to plombu,ale ta je mi stejně houby platná,když nemůžu uplatnit záruku.Kdybych to otevřel,tak určitě zjistím,že střeva jsou úplně stejná jako u desítek jiných NO NAME.Mám doma DVD přehrávač Clatronic,můj syn má DVD Matsui, DO fungují na oba přístroje a když jsem to otevřel,zjistil jsem ,že to jsou naprosto stejné přístroje pouze pod jinou značkou.Ale třeba to budu chtít prodat stejnýmu troubovi jako jsem já.Jinak už jsem o krůček dál,už jsem zjistil,jak používat navi současně s poslechem rádia.Ale když přepnu z rádia na navi,dlouho trvá,než se znovu načte a začne navigovat.Ale naviguje pouze hlasem,na obrazovce zůstane základní menu.Musím ještě zvolit tlačítko "mapa"a pak to běží komplet.Nevěděl by někdo,jak by se to dalo ještě upravit?Jinak,když navi zapnu,trvá 4 minuty než se všechno načte a začne fungovat.Je to normální?IGO3.5nabíhá necelou minutu.Mám tam procesor Samsung 400Mhz a paměť 64Mb.Fuj to jsem se rozepsal úplně na jiný téma který sem nepatří,tak mě neperte.
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: IGO 8-nechodí

Příspěvekod efko v 27 črc 2008 20:48

Tak už mám hlavu jak pátrací balón,protože zaboha nemůžu nastavit rozlišení pro ten můj krám.Ať přepisuju sys.txt jak chci,je to pořád stejně široký.A už blbnu tak,že jsem (po několikeré záloze)smazal sys.txt,takže v IGO8 žádný nebyl a ona se normálně rozeběhla.Pro upřesnění-mám display 4.3" širokoúhlý.Nastaveno v sys.txt mám 320/240 a pořád to mám široký.Potřeboval bych tak 300/240,ale takový není.A všechno předělávat do tohoto formátu by asi bylo trošku složitý.Poraďte někdo lepší způsob :x
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků