Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Změna 3D na 2D

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Změna 3D na 2D

Příspěvekod maiwi v 31 kvě 2009 00:29

Ahoj, Mám IGO8 skin Dimka. Jelikož jsem s navigací a práci s iGO vcelku začátečník prosím Vás o radu. A mám takové dva problémy, s nimiž nemůžu hnout. První je zhruba takový. Zapnu navigaci nastavím si kam chci jet vše bez problému.Navigaci mám nastavenou v 3D režimu. Ovšem problém nastává při samotném navigování. Jakmile jedu, tak se mi stane, že se mi mapa automaticky přepne z 3D na 2D režim a to nechci. Problém je mnohdy takový, že se nepřepne zpět do 3D ani tehdy projíždím-li obcí nebo městem. A sám nevím, kde se tento problém dá odstranit. Rád bych byl při navigování pouze v 3D režimu.

A druhý můj problém je takový, že bych si rád ručne nastavil noční režim od nějaké hodiny třeba od 20:00. Ale našel jsem pouze zapnutí "automaticky nebo ručně", ale nikde ne nastavit od nějaké hodiny a to mít defaultně nastaveno.

Děkuji za rady ...
maiwi
 
Příspěvky: 22
Registrován: 26 kvě 2009 11:27

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod amatér v 31 kvě 2009 01:12

Ad 1) Jdi do Nastavení => Navigace => Automatický přehled je tam zaškrtávací políčko, to odfajfkuj, a je to, budeš mít pořád pohled 3D

Ad 2) Denní a noční režim je řízen automaticky dle data a času, takže v létě se noční režim, při automatickém nastavení, zapíná později než v zimě. Další možnost je zapnout ruční přepínání a režimy si řídit sám dle momentální nálady a pocitu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod Lakva v 31 kvě 2009 17:04

Mirku, když už to zmiňujeme, je nějaká možnost posunout ty časy trochu víc "do světla"? Aby se to večer přepínalo dřív a ráno později?

Totiž, objednal jsem si na auto LEDková denní světla - samy se zapnou s motorem, ale přepnutí na klasické halogeny je už ruční. A vzadu nesvítí nic (při denním svícení podle předpisů nemusí).
Jenže moje oči jsou dost citlivé. Že se začalo stmívat si většinou uvědomím až ve chvíli, kdy někteří řidiči už svítí dálkovými a přítelkyně nechápe jak můžu jet v tý tmě tak rychle - že přece nemůžu nic vidět. Jenže já vidím ještě pořád všechno a až když se mi to řekne, tak si uvědomím, že možná je už opravdu trošku šero.
No a tak mám trochu strach, abych nezapomínal přepínat na potkávačky, hlavně aby to do mě někdo nenasmahnul zezadu, odrazky na Cordobě Vario jsou celkem symbolické...

Takže bych si rád posunul přepnutí režimu v navigaci tak o půl hoďky víc do světla, jako připomenutí, že mám "přesvítit". Když je jasno, tak ten čas celkem sedí, ale když je pod mrakem, venku se většinou setmí podstatně dřív...
Jde to nějak?
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod SvoDa v 31 kvě 2009 17:20

Bohužel pravděpodobně nikoliv, alespoň na to zatím nikdo nepřišel.už jsme to tu kdysi řešili. Stejně tak jako pozice slunce na obloze (gfx/sun...bmp) je řízena souborem, nebo příkazem, na který jsme ještě nepřišli. Existují i themechangery, kde jsou nastavitelné jakési souřadnice, resp. úhly=výšky slunce na obloze, ale to asi neovlivňuje denního a nočního režimu - ten je řízen pravděpodobně předprogramovaným údajem o východu a západu slunce v ten či onen den.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod amatér v 31 kvě 2009 17:29

Jediné. co mě v tomto směru napadá, je možnost vypnout automatické opravy času a automatické nastavení časového pásma, pošoupnout čas o hodinu napřed. Jenže :?: , zda to bude fungovat nevím.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod vovi v 31 kvě 2009 17:35

@Lakva - pro léto by to mělo být jednoduché - prostě zruš letní čas (mělo by to jít přes SYS.TXT, ale naposledy jsem to zkoušel pro 8.0). Pak se v navigaci bude stmívat o hodinu dřív. A do zimy snad něco vymyslíme ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod Lakva v 31 kvě 2009 18:47

Hehe :-)
Jenže to se bude i dřív rozednívat a taky se mi rozhodí události v kalendáři (naviguje mě PDA telefon)... Obávám se že neschůdné :-(
No, snad mě Lenka vždycky upozorní :-D
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod deusexx v 31 kvě 2009 19:32

To Lakva Lukáši,něco se mě mate...ale nemůžu to najít,že byl někde txt soubor,kde bylo mraky časů(po půl hodinách) a různý roční období(datumy od do).Tam by s tím snad mohlo jít pohnout.Ale fakt to nemůžu najít. :oops:
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod vovi v 31 kvě 2009 19:39

Podle mého to nastavení přes SYS.TXT uděláš i tak, aby to neovlivnilo systémový čas (tj. bez ovlivnění budíků, připomínáků, ...).

Je tam k dispozici docela dost nastavení:
[timezone]
sync_time=1 ; synchronizuj čas s GPS (tam běží snad UTC, každopádně nezávisí na pásmu)
reset_os_timezone=0 ; má pomoci v případě problémů s časovým pásmem
sync_os_timezone=0 ; má pomoci v případě problémů s časovým pásmem
use_auto=1 ; zónu automaticky <0=ne, 1=ano>
manual_dst=0 ; letní čas manuálně <0=ne, 1=ano>
tzdst=1 ; letní čas dle zóny <0=ne, 1=ano>

Takhle to mám já teď a čas běhá, jak má. Kdybys přehodil 0 a 1 u těch posledních hodnot, tak by se letní čas (=DST, Daylight Saving Time ... pro neangličtináře, ne pro Lakvu ;) ) neměl v iGo vůbec zapnout; soudě podle těch předchozích 3 hodnot by se to přitom mělo chovat nezávisle na systémovém čase.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Změna 3D na 2D

Příspěvekod Lakva v 31 kvě 2009 20:49

Jenže tohle je posun časem - posune to i ráno (což by pravda zase tolik nevadilo...), ale taky čas dojezdu a podobně...
Pánové, víte co, neřešte to :-)
Ono to zase tak důležitý neni a třeba mi ještě rupne v bedně a vymyslím si spínání pomocí světelnýho senzoru ;-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků