Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Multicalc trasy

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Multicalc trasy

Příspěvekod jirka-s v 11 úno 2009 10:56

Ahoj,
na fóru se mi nepodařilo najít odpověď na můj problém, proto si dovoluji položit následujíécí dotaz:
Jde mi o multicalc trasy (grafické barevé znázornění jednotlivých variant (rychlá, eko…) naplánované trasy. Většinou jezdím s variantou ekonomická. V multicalcu jdou trasy v pořadí rychlá, krátká, ekonomická, jednoduchá, vyhlídková. Po provedení přepočtu je v mapě trasa vyznačena odpovídajícími barvami. Pokud se pro jednotlivé varianty trasa shoduje, je označená červeně (rychlá). Pokud někde odbočí krátká, je značená zeleně. A v tuto chvíli nepoznám, pod kterou z těch tras (rychlá, nebo krátká) je skrytá ta moje ekonomická (modrá). Lze nějak změnit pořadí přepočítávání tak, aby po přepočtu trasy byla "na vrchu" ekonomická trasa (modrá barva) a všechny ostatní které vedou po stejné silnici byly až "pod ní" ?

Díky
Mio C720, FW:R02.3.9913.1018
MioMap 3.3 Jan_10_08, skin: J&T 4.3+ MP3 na MFD
iGo8 8.3.2.93112, skin GJ_6.14._tSi_da na MFD
jirka-s
 
Příspěvky: 28
Registrován: 26 čer 2008 12:27

Re: Multicalc trasy

Příspěvekod vovi v 11 úno 2009 11:19

Tak jak to popisuješ by to chtělo zásah do skinu.
Ale je asi rychlejší cesta - vedle těch jednotlivých metod jsou "zaškrtávátka"; když je zrušíš, tak se některé z těch tras nezobrazí.
Další možnost je nechat si vykreslit ty trasy ne v mapě, ale jako "sloupcový graf" (nevím, jak to lépe nazvat) - tam jsou vidět čísla silnic a dá se z toho odvodit, které trasy vedou v kterém úseku společně.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Multicalc trasy

Příspěvekod jirka-s v 11 úno 2009 11:45

@Vovi,
tak to zatím dělám, ale vzlášť při delší cestě je to zdlouhavé a přicházím tím o výhodu vidět všechny odlišnosti najednou (proto můj dotaz) ...
Navíc se i ty odškrtnuté trasy přepočítávají (vykreslí se ale jen ty zaškrtnuté), takže to taky zdržuje když zkouším jednotlivé varianty. Je to, že se přepočítávají i nezaškrtnuté varianty jenom můj problém, nebo to dělá všem ?
Mio C720, FW:R02.3.9913.1018
MioMap 3.3 Jan_10_08, skin: J&T 4.3+ MP3 na MFD
iGo8 8.3.2.93112, skin GJ_6.14._tSi_da na MFD
jirka-s
 
Příspěvky: 28
Registrován: 26 čer 2008 12:27

Re: Multicalc trasy

Příspěvekod humbuk v 11 úno 2009 11:48

Tak se to chova bohuzel vsem ...
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Multicalc trasy

Příspěvekod jirka-s v 24 úno 2009 18:35

Tak jsem se s tím pokusil něco provést, a nakonec jsem se dopracoval k tomu, že mám barevné grafické znázornění jednotlivých variant tak, jak jsem si představoval. Správně je i ten popis na pravé straně obrazovky, kde jsou uvedené vzdálenosti a časy pro jednotlivé varianty.
Nezjistil jsem ale, jak změnit barvy u té obrazovky, kde je liniový graf s čísly silnic pro jednotlivé varianty. Takže tam jsou varianty ve správném pořadí (jako po pravé straně obrazovky), ale jsou u nich špatné barvy... Navíc jsou na této obrazovce (linie s čísly silnic) ještě větší podivnosti, než jsem tam měl v originále ..(Zobrazení čísel silnic závisí na tom, která varianta je defaultní a jaká další kombinace variant je označená). Ale protože logice zpracování nerozumím (celé jsem to upravoval metodou pokus - omyl), nevím jak ty podivnosti odstranit. To mě ale zase tak netrápí, protože když potřebuju vědět čísla silnic, podívám se do itineráře).

Takže kdyby si s tím chtěl někdo hrát, úpravy jsem dělal ve schématu v souboru color.ini a v souborech multidraw.ui a multidraw_480_272.ui v Half-Patch MultiDraw.

Varinty mám v pořadí: eko, rychlá, krátká, jednoduchá, vyhlídková

V color.ini jsem provedl následující úpravu:
místo
planned_road_alt1 = "",255,0,0
planned_road_alt2 = "",0,255,0
planned_road_alt3 = "",0,0,255
planned_road_alt4 = "",255,255,0
planned_road_alt5 = "",0,255,255

jsem dal
planned_road_alt1 = "",0,0,255
planned_road_alt2 = "",255,0,0
planned_road_alt3 = "",0,255,0
planned_road_alt4 = "",255,255,0
planned_road_alt5 = "",0,255,255

úpravy v Multidraw jsou rozházené po celých souborech, takže je přikládám a můžete si je např. v Total Commanderu porovnat s originály..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mio C720, FW:R02.3.9913.1018
MioMap 3.3 Jan_10_08, skin: J&T 4.3+ MP3 na MFD
iGo8 8.3.2.93112, skin GJ_6.14._tSi_da na MFD
jirka-s
 
Příspěvky: 28
Registrován: 26 čer 2008 12:27

Re: Multicalc trasy

Příspěvekod vmachalik v 02 dub 2009 08:30

Toto grafické znázornění všech tras v mapce najednou nefunguje v Default skinu?
Dík.
vmachalik
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2009 10:30

Re: Multicalc trasy

Příspěvekod amatér v 02 dub 2009 08:38

Oni se tu baví o nadstavbě skinu Gurjon, v default skinu tuto možnost nemáš.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků