Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Europe - iGO primo app

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Europe - iGO primo app

Příspěvekod janmanas v 09 lis 2014 01:37

Dobrý den,

předem se omlouvám za dotaz, pokud se zde tyto telefony neřeší, ale jsem zoufalý a nevím, kam můžu můj dotaz položit a koho se zeptat :(

Zakoupil jsem si včera na svůj iPhone po delším zvažování, zda dát přednost Sygicu nebo iGo, aplikaci iGo Europe z iTunes:
Europe - iGO primo app
Kód: Vybrat vše
https://itunes.apple.com/us/app/europe-igo-primo-app/id321933838?mt=8 a dal jsem za ní cca 64€. Ovšem netušil jsem, co to bude.

Mohl by mi někdo vysvětlit, jak může taková navigace/aplikace poskytovat za tolik peněz takové služby? Zjistil jsem například, že mapové podklady jsou celkem staré, kromě západní Evropy například ČR je z roku 2012, plno adres navigace nezná a také není zahrnuto plno dalších služeb (kde se musí dokupovat i nějaké 3d budovy). Pro ilustraci zasílám screeny:
Obrázek Obrázek

Navigaci jako SW app mám celkem aktuální, ale co z toho, když mapy jsou staré??
Mne by tedy především zajímalo, zda je to klasický vývoj této aplikace, když si člověk koupí SW za skoro 2000kč, aby měl tak nekvalitní služby jako staré mapové podklady :? Co byste mi doporučili? Jsem dost zklamán, protože jsem dříve kdysi iGo používal ještě na klasické navigaci a tam byly mapy skvělé :sad:








Edit Mio-Treo.info:

Obrázek
Naposledy upravil Mio-Treo.info dne 09 lis 2014 13:17, celkově upraveno 1
Důvod: Porušení Pravidel fóra
janmanas
 
Příspěvky: 26
Registrován: 25 srp 2010 17:49

Re: Europe - iGO primo app

Příspěvekod SvoDa v 09 lis 2014 09:09

Iphone nemám, ale na těch stránkách píšou, že Map updates are subject to availability and may come as part of software updates. End User License Agreement conditions apply.

NNG Global Services Kft. Web SiteEurope -> iGO primo app Support -> Application License Agreement

a tam je mj. napsánoMap updates are published quarterly, but there will be interim software updates as well. Your iPhone will notify you whenever updates are available. Read the change log in iTunes to see if you need the latest update. .
Just download the new version from Apple App Store and install it on your iPhone. Your saved data and personal settings will remain intact. Only the navigation application and its content (maps,POIs , etc.) will be updated.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Europe - iGO primo app

Příspěvekod amatér v 09 lis 2014 09:34

Před stažením, stačilo nahlédnout do uživatelských recenzí
Martin píše:Old maps!
It is no serious in 2014 almost 90% of the maps in the app to be from 2012. They are lots of missing POI, addresses, roads, and highways.
And still, the Bulgarian map is from MMCN /2012/ not from Navteq!!!

Mapa Czech_Republic_83_CEDA_2012.07_120910.fbl je opravdu zatím poslední mapou pro ČR od CEDA.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Europe - iGO primo app

Příspěvekod Falmi v 09 lis 2014 12:56

Pro janmanas:
Problém není v navigaci jako takové, ale v tom, jaké mapy ti nabízí daný prodejce.
Existují dva poskytovatelé map s celoevropským rozsahem - TomTom (dříve Teleatlas) a HERE (dříve Navteq). Oba vydávají mapy všech států Evropy čtvrtletně, údaje jsou v nich pravidelně aktualizovány s řadou doplňkových informací. Někdo preferuje jednoho poskytovatele, jiný druhého, určité rozdíly tam jsou (jiné chyby, doplňkové informace - určitě se o tom tady dá najít spousta věcí).
Kromě nich však existují ještě lokální poskytovatelé, které vydávají mapy vždy několika málo států, většinou z východní Evropy, od nich jsou aktualizace podstatně řidší a k mapám je i méně doplňkových údajů (např. neposkytuje budovy). K těmto poskytovatelům patří i CEDA s mapami ČR (a tuším i Slovenska) - tudíž od CEDA je poslední mapa za 07/2012, zatímco od TomTom je již k dispozici aktualizace za 2. čtvrtletí 2014 a od HERE za 1. čtvrtletí 2014 (pokud tedy já mám informace).
Falmi
Čína 7" 800x480 skin DIMKA, externí TMC
Falmi
 
Příspěvky: 21
Registrován: 21 kvě 2010 17:21

Re: Europe - iGO primo app

Příspěvekod vovi v 09 lis 2014 15:01

No a pokud má Apple nasmlouvány pro Evropu mapy od regionálních poskytovatelů, pak se nemůžeme divit. Není to ovšem problém výrobce navigace, ale prodejce (tedy Apple). Primo jako takové by i ve verzi pro iOS dokázalo pracovat s libovolnými mapami; jaké licence si ovšem Apple pro své přístroje zajistil, takové má...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Europe - iGO primo app

Příspěvekod janmanas v 09 lis 2014 22:07

Jo to všechno jsem četl ale i tak mi nejde na rozum, že něco takového mají nastavené, když ví, že je konkurence. Dlouho jsem byl u Sygicu a vzpomněl jsem si na iGo, že jsem s ním byl spokojen.

Nicméně pokud to bude vypadat takhle, nemám zájem o takovouto navigaci, chápejte: nic proti ní jako takové nemám a ani za to nemůže, ale bez updatu je mi to bohužel k ničemu :(

Díky za odpověď, rady asi žádné v téhle situaci nemáte že :cry:

EDIT: Tak jsem zažádal o vrácení peněz za tuto aplikaci. Uvidím jak se k tomu Apple postaví, ale popsal jsem jim veškeré důvody, které mně nutí tuto navigaci nepoužívat.
Je to škoda a asi špatná politika, jinak bych byl s touto navigací spokojený.

Takže vám díky a budu se muset vrátit ke Sygicu.
janmanas
 
Příspěvky: 26
Registrován: 25 srp 2010 17:49

Re: Europe - iGO primo app

Příspěvekod SvoDa v 10 lis 2014 06:49

A zkoušel jsi onu aktualizaci ?
A jsi si jistý, že se tě to v rámci instalace neptalo, které mapy (co do poskytovatelů) chceš stáhnout ?
Pokud ne, je to od Applu opravdu zvláštní politika, když pouze západní Evropu kupuje od NQ (Here) a východní zas jen od regionálních poskytovatelů s vědomím, že východ od nich není aktuální, ale od NQ (Here) by byl.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Europe - iGO primo app

Příspěvekod janmanas v 10 lis 2014 13:52

Žádná další aktualizace prostě není. Klasicky jsem stáhl navigaci jako aplikaci ve velikosti 1.9GB z AppStore a tu nainstaloval. Uvnitř v aplikaci ani není žádná možnost aktualizace nebo výběru stažení map, pouze snad zaplacení TMC a radarů.

V AppStore samozřejmě žádná aktualizace této aplikace není, takže není co aktualizovat. Vypadá to, že to nějak dlouho spí a o to nestojím. Podle víc než 2 roky starých map jezdit nehodlám (i když se toho možná zas tolik nezměnilo, ale jde mi o princip - proč bych měl dávat téměř 2000kč za něco, co ani nikdo nevylepšuje a neaktualizuje.
janmanas
 
Příspěvky: 26
Registrován: 25 srp 2010 17:49

Re: Europe - iGO primo app

Příspěvekod amatér v 10 lis 2014 15:14

Jak psal vovi. Je to otázka pro Apple, ne zde, ne pro NNG. NNG pouze dodalo to, co si Apple objednal.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků