Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Vyvolání projeté trasy

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Vyvolání projeté trasy

Příspěvekod amatér v 15 bře 2014 23:09

>>> ZDE <<< jsem popsal, jak je možné vytvořit trasu pomocí souboru *.kml.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Vyvolání projeté trasy

Příspěvekod betisa v 15 bře 2014 23:53

Dík to určitě zkusím jelikož gps si malinko jinak plánuje trasu než když to porovnávám na google mapě tudíž ji trošku musím přinutit přidáním nějakého prujezdniho bodu,aby to bylo k obrazu memu ale tvým návodem by to mohlo být snadnější.
betisa
 
Příspěvky: 19
Registrován: 16 zář 2012 14:51

Re: Vyvolání projeté trasy

Příspěvekod betisa v 16 bře 2014 11:51

betisa píše:Dík to určitě zkusím jelikož gps si malinko jinak plánuje trasu než když to porovnávám na google mapě....


Tak jsem to dělal dle toho návodu,vše ok ale po nahrátí do gps si stejně ta mrška upravila trasu malinko jinak než ji vidim v google to je divný....
schválně zkuste v google map dát Svitavy - Tiskařská 625,Praha
tam skoro na konci cesty jak se sjíždí ze Štěrboholské spojky na Průmyslovou ulici tak google ukazuje jednoduchý výjezd do prava ale navigačka si to v te vygenerované a nahrané mapě prelouska po svem a žene to prez ty nadjezdy to je divný že se nedrží vygenerovany trasy z googlu ne...nebo než začnu takto nahravat trasy musím vymazat obsah save?To se mi nechce jelikož mám dost tras a oblíbenych uložených..tak nevím
betisa
 
Příspěvky: 19
Registrován: 16 zář 2012 14:51

Re: Vyvolání projeté trasy

Příspěvekod amatér v 16 bře 2014 12:13

Mirus píše:Perfektní věcička a funguje . Jenom bych podotknul , že uvedený postup nejspíše platí pouze pro Internet Explorer . Ve Firfoxu se mi to nějak nedaří . :?

Uvedený postup funguje bez ohledu na používaný prohlížeč, návod >>> ZDE <<<
betisa píše:Tak jsem to dělal dle toho návodu,vše ok ale po nahrátí do gps si stejně ta mrška upravila trasu malinko jinak než ji vidim v google to je divný....
... je divný že se nedrží vygenerovany trasy z googlu

Na tom není nic divného, není to vygenerovaná trasa, ale pouze průjezdní body, PRIMO si samo zvolí podle mapových podkladů ideální trasu. Promazání save v tomto případě nemá žádný smysl.
peter63 píše:To samé umožňuje i ITNConv.

Ano, že existuje ITNConv, RouteConverter, a další, všichni víme už dávno. Já jen popisuji další možnost.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Vyvolání projeté trasy

Příspěvekod betisa v 16 bře 2014 12:47

Aha,ja myslel,že se jakoby ta vytvořená trasa na pc v googlemap prostě prekopiruje do gps uplně totožně tak jak ji vidim v googlemaps....není tomu tak.Dík za vysvětlení..

EDIT
Ještě když je tu rada zkušených dovolím se zeptat nevadí když je Primo nahráno přímo v gps a zabírá skoro celou paměť není lepší ho nahrát na sd microkartu?
GPS ukazuje 131MB volných z 3,68GB...
betisa
 
Příspěvky: 19
Registrován: 16 zář 2012 14:51

Re: Vyvolání projeté trasy

Příspěvekod amatér v 16 bře 2014 14:01

K tomu prvnímu, zkusil jsem naplánovat trasu v Google a jako první cestu mi to ukázalo na křížení Štěrboholské spojky s Průmyslovou ulicí tuto trasu:
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Snap_2014.03.16_13h37m25s_002_.png

teprve korekcí průjezdu by mě to vedlo:
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Snap_2014.03.16_13h38m01s_003_.png


Ono není důležité, kudy jsem zvyklý jezdit, je důležité, zda se po takto naplánované trase dostanu k cíli. A mimochodem, ta první možnost mi připadá logičtější:
a) nemusím odbočovat vlevo přes hlavní silnici (z Průmyslové na Teplárenskou).
b) k cíli mě to vede stále po hlavní.

K tomu druhému, tím gps asi myslíš samotný přístroj. Protože jsi nikde nenapsal, zda máš verzi legální (pak je umístění přesně dané dodavatelem), nebo kreklou verzi z internetu (což mě nezajímá, pak jsou soubory PRIMO vždy umístěny na vnitřní, nebo vnější kartě SD) těžko odpovědět na takový dotaz. Ještě ke všemu, zde je to OT! Maš-li dotaz k něčemu jinému, vyhledej pro něj příslušné vlákno.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Vyvolání projeté trasy

Příspěvekod amptoca v 20 bře 2014 04:03

je prosim teda moznost nacitat presne vytvorenu trasu z googlemaps, bez toho aby si ju primo dodatocne prepocitavalo?
Dakujem.
amptoca
HP iPAQ 614c (WM 6.5.3)
iGO Primo 9.6.13.267029
diMkaWA P171 TomSoft
Uživatelský avatar
amptoca
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2014 13:36

Re: Vyvolání projeté trasy

Příspěvekod vovi v 20 bře 2014 05:05

Ne - vždycky to bude přepočítávat . I když to bude trasa vytvořená přímo v Primo a právě uložená.

Odesláno z mého LT25i
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Vyvolání projeté trasy

Příspěvekod SvoDa v 20 bře 2014 07:50

Mj. i proto, že Primo obsahuje i různá nastavení pro optimalizaci trasy (rychlá, krátká,...) nebo parametrů trasy (preference dálnic, placené úseky,...) a content Prima obsahuje i soubory pro další optimalizaci trasy dle hustoty dopravy v daném konkrétním čase a dni v týdnu (.fsp, .hsp) takže si Primo každou načtenou trasu (ať pochází přímo z Prima a vyvoláš ji z uložených, nebo nakopíruješ odjinud, třeba z gůglu) zvovu dle nastavených funkcí a daných algoritmů přepočítat musí.

Pokud bys chtěl zcela identickou trasu jako jsi si nastavil v gůglu, protože Primo si vyhodnotí jako lepší trasu jinudy, musel bys do té tu gůgl trasy zahrnout další průjezdní body na trase (nejen místa zastávek), aby se Primo i po tom přepočítání té gůgl trase co nejvíc nebo zcela přizpůsobilo.
Otázkou ovšem je, jestli gůgl plánuje trasu "líp" než "Primo".
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Vyvolání projeté trasy

Příspěvekod amptoca v 20 bře 2014 15:10

Vyborne, problem riesi v kazdom zachytnom useku jeden bod.. stacilo mi 10 bodov pousporiadanych v trase GoogleMaps a je to po prepocitani v iGO lepsie nez to vidim v PC. :bravo:
amptoca
HP iPAQ 614c (WM 6.5.3)
iGO Primo 9.6.13.267029
diMkaWA P171 TomSoft
Uživatelský avatar
amptoca
 
Příspěvky: 9
Registrován: 16 bře 2014 13:36

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron