Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Primo na cinskou krabicku

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Primo na cinskou krabicku

Příspěvekod radek178 v 02 srp 2013 07:45

Ahoj,

potrebuju poradit. Mam navigaci navon 760. Rozbil se nam displej. Oprava nema smysl vzhledem k cene. Mam jeste doma jednu krabicku od cinske navigace koupenou nekde z Ciny. Je mozny nejak prekopirovat software s mapama na tu cinskou potvoru? Pripadne jak. Ja jsem si programem naviextras udelal zalohu navonu, ale kdyz to nakopiruju na cinskou, tak to hlasi porad ruzny chyby. Bud s config cfg, nebo s licenci map atd. Mapy atd. kradene nemam.

diky
radek178
 
Příspěvky: 35
Registrován: 12 zář 2008 21:31

Re: Primo na cinskou krabicku

Příspěvekod SvoDa v 02 srp 2013 07:59

Kdyby šel origo navi SW kopírovat kamkoliv jinam, tak by to vlastě bylo porušování autorských práv => nelegální.
Proto je program, jeli uvnitř přístroje, licenčně vázán k ID přístroje a proto to hází chybějící licenci na té kopii v číně.
Bývaly doby, kdy byl naviSW na kartě (vázán na ID karty) a tato karta tak šla tudíž spouštět i na jiných přístrojích, ale obsah, bylli nakopírován na jinou kartu už pak zase hlásil chybějící licenci.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Primo na cinskou krabicku

Příspěvekod radek178 v 02 srp 2013 08:02

Aha, ok. To znamena, ze to nepujde?
radek178
 
Příspěvky: 35
Registrován: 12 zář 2008 21:31

Re: Primo na cinskou krabicku

Příspěvekod SvoDa v 02 srp 2013 08:13

Z toho, co jsem napsal, to nevyplývá ?
Legální SW licenčně vázán na jeden HW nakopírovaný na druhý HW bude hlásit špatnou licenci nebo se vůbec nerozběhne.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Primo na cinskou krabicku

Příspěvekod radek178 v 02 srp 2013 08:17

Dobre. Tak si to ukradnu. K cemu teda platim licenci za SW, kdyz ho nemuzu pouzit? At si to strci nekam.
radek178
 
Příspěvky: 35
Registrován: 12 zář 2008 21:31

Re: Primo na cinskou krabicku

Příspěvekod SvoDa v 02 srp 2013 16:50

Když si koupíš nové auto, těžko bude pasovat klíč ke dveřím, zapalování a imobilizér z auta starého, které jsi zrušil. Ledaže by ses dohodl s výrobcem, aby ti na nové auto "napasoval" staré klíče, nebo lépe, čelní panel jednoho autorádia, byť stejného typu, nebude pracovat s jiným rádiem - vše je motivováno ochranou proti krádežím.

Když je licence programu vázána na kartu, tak výrobce nemá problém ti vytvořit novou licenci na jakoukoliv jinou kartu, když jim zašleš origo starou. Sám jsem to tak udělal s navisoftem SmartMaps, kdy origo 1GB karta se mi mechanicky poškodila (rozštípla), já jim ji po dohodě poslal i se svou čistou 4GB Kingston a oni mi na ni nakopírovali origo soft, vázaný na ID té nové karty (původné si pochopitelně nechali), a to vše zdarma.

Jeli ovšem soft vázán k železu, těžko ti jej výrobce napasuje na jiné železo než jejich.

Používat tudíž tvou licenci můžeš, ale na tom zařízení, ke kterému byla vázána. Kdyby to šlo kopírovat z přístroje na přístroj, chytrák by si koupil jednu origo navi a iks levných čín a vytvořil z origo navi na čínách iks klonů a prodával pak třeba někde se ziskem na netu.

A kdybys ty prodával HW s SW vázaným na tvé HW, jistě bys to chtěl zabezpečit tak, aby se toto nedělo.

Ve tvém případě by stálo za to, poohlídnout se někde na prodejních portálech po displayi a pak by vým,ěna nebyla tak drahá, zvlášť, pokusil-li by ses o to sám, jistě tam bude jen plochý slot pásek.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

jak mam nahrat mapy na sd kartu pro 2 din autoradio

Příspěvekod v.tec17@yahoo.sk v 03 srp 2013 16:34

ahoj lidi ktery dobrak mi poradi mam autoradio scott dnx 2100 gps a nekto mi ukrat sd s mapami igo.nejake mapy doma mam jenom nevim jak nato aby mi to radio vzalo
v.tec17@yahoo.sk
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 srp 2013 16:18

Re: Primo na cinskou krabicku

Příspěvekod tomasii v 03 srp 2013 18:54

To rádio bere mapy z toho CD?
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Primo na cinskou krabicku

Příspěvekod happy66 v 04 srp 2013 18:34

Tazatel píše o SD kartě a ne o CD.... :?
MIO C520 - Primo 9.6.5.216230 - skin fm+a 2.0.6.+TTs Zuzana
SDHC Transcend 8gb class 10
SDHC ADATA UHS-I 16gb class 10
SD Kingston 2gb (servis)
mapy Here


Nevrtej do ničeho co funguje!!!
Uživatelský avatar
happy66
 
Příspěvky: 998
Registrován: 21 zář 2010 20:19
Bydliště: Vsetín

Re: Primo na cinskou krabicku

Příspěvekod tomasii v 04 srp 2013 22:13

Omlouvám se, nějak jsem to blbě přečet - sd a cd. :-o
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků