Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon N760 málo místa

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Navon N760 málo místa

Příspěvekod Psanec v 05 črc 2013 15:47

Ahoj, mám problém, mám zakoupenou originál navigaci zde na shopu a když jsem si dneska chtěl aktualizovat navigaci. Napsalo mi to, at uvolním místo na zařízení, že jinak není možné aktualizovat. Nic jsem nikam nenahrával, nic jsem neupravoval, ani nerozšiřoval.

Prosím o vyjádření co mohu s originál smazat a zdali rovnou neposlat zařízení na reklamaci, protože když sám výrobce neví, kolik si muže dovolit na dané zařízení nahrát dat, pak je asi něco špatně a svědčí to o neprofesionalite výrobce ...

P.s. den před dovolenou mi tohle navigace udělá, sem nasranej a vytočenej ... :zed:

Dík
Psanec
 
Příspěvky: 33
Registrován: 09 lis 2010 14:01

Re: Navon N760 málo místa

Příspěvekod addam v 10 črc 2013 09:08

Aktualizace mapových a dalších souborů jsou postupně (objemově) větší - to je naprosto běžné a týká se to všech navigací a navigačních programů...
Řešení je velmi jednoduché - zakoupení paměťové karty (ceny paměťových karet jsou dnes doslova směšné - např. 2GB stojí kolem 70 Kč).

Ale pokud bys nechtěl kupovat paměťovou kartu, tak jsou i jiná řešení - pokud není v přístroji dostatek místa pro stažení nejnovějších map, tak program ToolBox Ti přesně vypočítá kolik volného místa mu chybí - např. 200MB - takže já bych v takovém případě postupoval takto:

a) z vnitřní paměti přístroje bych vymazal data která nepotřebuji a tím bych si vytvořil potřebné další místo (začal bych třeba vymazáním například navigačních hlasů, které asi v životě nebudu potřebovat - v mém případě třeba hlasy v maďarštině, bulharštině, ruštině, španělštině, atd. atd. atd.)

nebo

b) pokud bych nechtěl nepotřebná data mazat (viz. varianta "a"), tak bych si při před aktualizací map v programu ToolBox zvolil, že chci aktualizovat pouze ty země, nebo regiony, které opravdu reálně potřebuji - opět v mém případě bych si například nestahoval třeba mapy Ruska, Velké Británie, apod., protože v následující době se do těchto zemí autem opravdu nechystám a pokud bych do těchto zemí někdy v budoucnu náhodou měl jet, tak si tam ty soubory dám...

nebo

c) pokud bych nechtěl použít variantu "a", nebo "b", nebo jejich případnou kombinaci, tak se mi v některých případech ještě osvědčil jeden postup - vymažu (odzálohuju!) např. složku DEM, případně hlasy, budovy, apod. (podle toho kolik volného místa mi program ToolBox nahlásí že mu schází). Následně provedu aktualizaci úplně všeho co mi toolbox nabídne a po provedené aktualizaci se podívám kolik volného místa v paměti přístroje zbývá a většinou ho tam zbývá dostatek na to, abych tam předtím smazaná (odzálohovaná!) data vrátil. Vím, že tento bod zní divně a že to popírá logiku, ale prostě to tak je - možná to souvisí s tím, že program toolbox si při detekci volného místa před procesem aktualizace zbytečně nárokuje větší prostor, než finálně stažená data ve skutečnosti potřebují, nebo prostě nevezme při výpočtu v potaz, že některá data budou při aktualizaci přepsána a tudíž se mají z kapacity odečíst - ale to je spíš otázka na výrobce programu ToolBox - tzn. na soudruhy ve společnosti NAVnGO ;-)

Závěrem zdůrazňuji, že tyto alternativní postupy by měl provádět pouze ten uživatel, který má zkušenosti a ví co dělá.
Ten kdo si není jistý jestli to zvládne, tak ať nad ničím nepřemýšlí a koupí si za pár korun paměťovou kartu!
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Navon N760 málo místa

Příspěvekod amatér v 10 črc 2013 10:07

Při aktualizaci přes toolbox je možné před aktualizací provést zálohu, to také toolbox nabídne jako první. Veškerá data určená pro aktualizaci se zazálohují a potom bez problémů proběhne aktualizace (nové soubory přepíšou ty původní).

Chce to jen postupovat podle pokynů toolbox a nemůže se nic stát.
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Snap_2013.07.10_11h05m49s_002_.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navon N760 málo místa

Příspěvekod SvoDa v 10 zář 2013 11:44

1) Na úplně a doslova totéž už byl položen dotaz zde viewtopic.php?f=15&t=3082 , byť někým jiným :!:
Nebo se jedná o jednu a tutéž osobu, působící pod různými nicky :?: :?: :roll:

2) jakou má tvůj problém souvislost s N760 a málo místem v něm ? Myslíš, že skin není vidět v nastavení, jelikož se na Navon nevešel :?: :zed:

amatér píše: :?: Nějak mi to nedává smysl. :?:
Naposledy upravil SvoDa dne 10 zář 2013 12:02, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navon N760 málo místa

Příspěvekod marvin007 v 01 dub 2014 14:10

Zdravím,

myslím, že mám podobný problém s místem (na Navon N750+). Popíšu:

Při aktualizaci map se mi nevcházely, tak jsem přidal pamětovou kartu (velkou).
Soubory se rozdělily - část do paměti navigace, část na kartu do adresáře addons až na mapu Ruska, která narazila na nějakej problém při nahrávání do navigace).
Chtěl jsem tomu zabránit, tak jsem podle rad na fóru nastavil adresář "content" na kartu a všechny soubory přehrál sem.
Navigace funguje v pohodě, jen jsem si říkal, že bych tam ještě doplnil to Rusko (spíš taková sběratelská úchylka).
Naviextras mi Rusko už nenabídlo (asi má někde info, že už ho mám...?), tak jsem zkusil odehrát východní Evropu a znova ji nahrát - a soubory se zase začaly nahrávat nejdřív na navigaci.
Takže to vypadá, že nastavení "folder" v sys.txt platí jen pro navigování, ale ne pro aktualizační program. A Rusko stejně nemám :-).

Nevíte, jak provést nastavení tak, aby se soubory nahrávaly rovnou na kartu? Myslím, že problém, kterej vznikl s Ruskou mapou by se při příštích aktualizacích mohl projevit s důležitějším souborem a to bych nerad.

Pokud zdržuju s něčím, co je řešeno v nějaké dokumentaci, popisu,... tak prosím o odkaz, ale zatím se mi nepovedlo nic vygooglit.

Díky
marvin007
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 říj 2012 11:28

Re: Navon N760 málo místa

Příspěvekod amatér v 01 dub 2014 17:05

Na Rusko nemáš potřebnou licenci. To je vše.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navon N760 málo místa

Příspěvekod marvin007 v 01 dub 2014 19:14

Díky za reakci,

z toho, že se Naviextras pokoušel Russia.fbl na navigaci nahrát (jen ohlásil neznámou chybu) a ostatní Russie nahrál by to tak nevypadalo, ale bez Ruska se obejdu.

Spíš je pro mě důležité, jak Naviextras přesvědčit, aby mapy (a ostatní) nahrával na SD kartu (když je tam NAVON umí přečíst).

Díky za nápady
marvin007
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 říj 2012 11:28

Re: Navon N760 málo místa

Příspěvekod amatér v 01 dub 2014 19:27

Toolbox se dle mého chová logicky, nejprve musí najít ID k aktualizacím, což je na disku přístroje. Je to jen sw., a ten se vždy chová tak, jak je naprogramován. Přání uživatele číst neumí.
Máš-li jiný názor a chtěl bys to jinak, pak musíš hledat odpověď zde:
Kód: Vybrat vše
https://www.naviextras.com/shop/portal/support

Tak to zkus a dej zprávu ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků