Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Autíčko

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Autíčko

Příspěvekod efko v 27 led 2009 23:05

Už tady o tom jednou byla řeč,ale nějak se to neřešilo.Jak dostat autíčko do skinu místro šipky? Na http://artwork-igo8.blogspot.com/search ... collection je na to návod,ale co jsem z toho vyrozuměl (anglicky umím asi 10 slov) je,že je třeba stáhnout a nahradit data.zip.Ten tam ale není s mým rozlišením 480x234.Dá se to udělat ještě nějak jinak? Konkrétně do PlusPlus.Tento skin je mi ze všech skinů nějak nejsympatičtější,akorát bych tam rád to autíčko. ;)
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: Autíčko

Příspěvekod amatér v 28 led 2009 01:22

Problém je že tento návod je pro rozlišení 240x320, 320x240 a 480x272. Tvé rozlišení je 480x234. Ještě ke všemu mám pocit, že to bylo dělané na verze 8.0.0, takže v nových verzích je to asi nepoužitelné.
Pokud chceš mermomocí autíčko, vyber si nějaké ze souboru, který můžeš stáhnout zde viewtopic.php?f=12&t=223&start=310#p12422, pak v souboru navigatemap_480_234.ui ve složce skin.zip\ui_igo8\480_234\ui najdi zápis
<layer ui_NavigateMapRouteNavigationInfos z=52>
<DYNAMICELEMENT dyn_NMR1 x=187 y=223 >
<DYNAMICELEMENT dyn_NMR2 x=286 y=223 >
<DYNAMICELEMENT dyn_NMR3 x=384 y=223 >
</layer>

a pod něj doplň
<SPRITE xxx bmp="auto_amy.bmp" x=158 y=97 z=0>

tak aby </layer> byl pod novým zápisem
zápis auto_amy.bmp si pojmenuj podle obrázku autíčka, které ti vyhovuje např. trabant.bmp. Soubor trabant.bmp dej do skinu cesta
.zip\ui_igo8\480_234. Pak spusť navigaci a autíčko bude někde, podle jeho polohy musíš upravit soužadnice x=158 y=97 tak abys autíčko dostal do středu obrazovky.
Pak by to mohlo fungovat ;)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Autíčko

Příspěvekod efko v 28 led 2009 10:14

Hned se do toho pustím.Ale svou odpovědí jsi mne přivedl na další otázku,jak nastavovat souřadnice,resp podle čeho?Jestli mi rozumíš,podle čeho např.poznám,co je vlevo nahoře nebo vpravo dole?Prostě nějaký klíč,nebo systém.Dík
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: Autíčko

Příspěvekod SvoDa v 28 led 2009 10:21

Většinou 0/0 je vlevo dole, ane ne vždy a ne u všeho. Proto doporučuji metodu zkus - a uvidíš, resp. velmi často používanou pokus - omyl :D
Ne vážně, kdybych to věděl přesně, napsal bych to.
Máš-li rozlišení 480_234 zkus to amatérovo x=158 y=97 (asi ví, proč to napsal) a když to nebude ono, tak je změň a uvidíš, kam se to pohne.
Jó, kdyby šlo vždy všechno hned, bylo by to možná lepší, ale zas by se z toho nestal koníček :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Autíčko

Příspěvekod efko v 28 led 2009 10:44

Já už pokus-omyl dělal,vytvořil jsem si "loading progressbar" a potřeboval jsem ho přesně umístit.No,po několika pokusech se zadařilo,ale bylo to zdlouhavé.Já jsem myslel,že to má nějaký určitý řád,přeci tvůrci skinů nepracují stylem pokus-omyl.Nebo snad ano?
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: Autíčko

Příspěvekod amatér v 28 led 2009 10:52

Samosebou, že tvůrci skinu nepostupojí stylem pokus omyl, ale mají k dispozici dané rozlišení, já ani SvoDa tvé rozlišení nemůžeme odzkoušet. Souřadnice , které jsem zadal fungují pro zozlišení 480x272, což mi připadá tvému nejbližší, v zásadě by mohlo stačit nastavení souřadnice x. Jenže další věcí je velikost toho .bmp souboru s autíčkem, takže bude nutno posunout i souřasnici y. No, a to už je právě na tobě zjistit optimální pozici a dát zprávu ostatním, kteří používají tvé rozlišení.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Autíčko

Příspěvekod efko v 28 led 2009 11:06

Rozumím tomu tedy tak,že se souřadnice určují podle rozlišení displaye?Pokud bych tedy chtěl něco na střed,zapíšu "x=240" a "y=117"?Nebo je to blbost? :lol:
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: Autíčko

Příspěvekod vovi v 28 led 2009 11:22

Obvykle se někde v NAVIGATEMAP_xxx_yyy.UI objeví nastavení velikosti mapy (třeba takhle):
Kód: Vybrat vše
<script sc_RD_SetCockpitMapSize>
  map.x 0
  map.w 270
  map.y 0
  map.h 240
</script>

Ty x,y jsou souřadnice levého dolního rohu mapy ... (0,0) je "počátek displeje vlevo dole.

A možná pak někde najdeš i příkaz typu:
Kód: Vybrat vše
map.CENTERCURSOR xx yy

Z toho bys mohl usoudit, kde je ten kýžený "střed" ... obvykle to není přesně uprostřed, ale o něco níže ... pak by to xx,yy mělo znamenat posun o přísl. počet pixlíků vlevo-vpravo, resp. nahoru-dolů.

Ale jak správně psal amatér. ta ikona autíčka má taky nějaké rozměry; a když zadáš nějaké její umístění, tak se do příslušných souřadnic umístí její levý dolní roh - bude tedy třeba umístit ji o polovinu jejího horizontálního rozměru doleva a o poplovinu vertikálního rozměru dolů...

Ale je to opravdu často lepší zkoušet - ten pokus×omyl vede k cíli celkem spolehlivě.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Autíčko

Příspěvekod efko v 28 led 2009 11:41

Dík,tak s tímhle už jsem o dost chytřejší,myslím,že tomu přijdu na kloub.Akorát ten pokus-omyl je pro mne náročný na fyzičku,mám navigaci napevno v autě a auto v garáži o tři patra níž :(
xedik
Uživatelský avatar
efko
 
Příspěvky: 98
Registrován: 21 črc 2008 14:40
Bydliště: Kladno

Re: Autíčko

Příspěvekod vovi v 28 led 2009 12:52

Pak by cesta mohla vést přes emulátor - od Microsoftu stáhnout Device Emulator, nějaký ten obraz OS (třeba český Win Mobile 5.0 nebo 6.1) a použít šikovné nastavení podle požadovaného rozlišení. A při troše štěstí můžeš ladit přímo na PC.
Já už s tím doma laboroval, až se k tomu večer dostanu, pošlu ti nějaké další podrobnosti, co už se mi podařilo vyšťárat. Ale mám to jen na domácím kompu. ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků