Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon 760 plus - hlasy a změny vs. záruka

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Navon 760 plus - hlasy a změny vs. záruka

Příspěvekod goodtom v 01 bře 2013 21:51

Dobrý den,

pořídil jsem si novou navigaci Navon 760 Plus a rád bych se zeptal na několik věcí, protože mám pocit, že zde na fóru jsem na správném místě.
Z toho co jsem si o tomto zařízení nebo lépe o programu iGo Primo 2, který je v tomto zařízení, přečetl, jsem pochopil, že se jedná o software s poměrně velkými možnostmi různých úprav. Zajímalo by mě, jak se na podobné úpravy bude dívat servis při uplatňování záruky? Samozřejmě mám zálohu zařízení, takže pokud by se mi s ním něco stalo, tak bych asi nejdříve zkoušel obnovu/případně reset. Neplánuji se do žádných velkých úprav v brzké době pouštět - ptám se spíše ze zvědavosti.

Potom bych se rád zeptal na něco praktičtějšího. Hlasy se na navigaci nachází v adresáři "\MobileNavigator\CONTENT\VOICE" a jedná se o archivy "se vším potřebným". Nikde v obchodě nebo fóru "naviextras" nebo v aplikaci "Naviextras Toolbox" jsem nenarazil na možnost koupit/stáhnout jakékoli nové hlasy. Tady na fóru jsem viděl několik vláken, kde se hlasy řešily, ale nezdálo se mi, že by se jednalo o nějaké oficiální zdroje. Je to tedy tak, že žádný normální kanál, kde bych našel nové hlasy, neexistuje? Také jsem v některých vláknech četl informaci, že po přidání nového hlasu mohou být s navigací problémy (je třeba tvrdý restart a podobně), nevíte jak je na tom konkrétně můj typ navigace navon? Pokud byste mi někdo byl schopen dát několik rad, kde legálně sehnat nové hlasy a jak je bezpečně dostat do navigace, byl bych moc vděčný.

Děkuji
goodtom
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2013 18:58

Re: Navon 760 plus - hlasy a změny vs. záruka

Příspěvekod tomasii v 03 bře 2013 14:50

Příjmutím licenčního ujednání (EULA) se každý uživatel zavazuje k tomu, že nebude zasahovat do softwarového vybavení. Jestliže si tedy do navi přidáš soft z nelegálního zdroje (= odjinud než ze zdroje výrobce, např. v případě NAVONů z webu Naviextras), porušuješ ujednání a mohl bys nejen ztratit garanci, ale mohl bys být teoreticky i žalován. Protože je ještě horší poskytovat tyto úpravy ostatním, z webů zmizela postupně téměř všechna softwarová rozšíření, např. hlasy, skiny a další úpravy, které jsme tam před lety z vlastních dílen dávali.

Chceš-li přesto touto cestou jít, můžeš najít na našem fóru ledacos k TTS hlasům, skinům, popř. brandingy, nebo rozšíření navi programů o další funkce, nebo i detailní postupy, co jak udělat. Je také možné použít pomoc od kolegy Google a najít hledané jinde.
Vždy se ale vystavuješ nebezpečí ztráty garance, zejména v případě poškození funkčnosti nainstalovaného softwaru vlastními úpravami.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Navon 760 plus - hlasy a změny vs. záruka

Příspěvekod Pisatel v 01 črc 2013 21:50

Omlouvám se že tady, ale minulý týden jsem jel Náměští nad Oslavou a při jízdě od dálnice do centra města v oblasti pivovaru a zámku mi navigace Navov N760 plus začala přepočítávat trasu.
Měl jsem nastavenou trasu, kdy jsem se i po stejné cestě vracel zpět na dálnici, vracel do Brna a pak zpět do Prahy. Přepočítávání trasy se udála v Náměšti i při návratu zpět na dálnici. Navigace mi pak ještě jednou na dálnici u 9 křížů opět přepočítála trasu a chtěla zatlačit na starou brněnskou cestu do Jihlavy a dál na Prahu. Nastavení na průjezd dálnicí s poplatky mám. Kde je chyba? Ve mně, že jí mám terpve pár dnů a nebo je někde chyba v technice? Děkuji za odpověď či radu.
Pisatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 15 kvě 2013 19:44

Re: Navon 760 plus - hlasy a změny vs. záruka

Příspěvekod amatér v 02 črc 2013 07:19

Jen domněnka.
Problém mohlo způsobit špatné nastavení, chování při TMC události. (tedy pokud bylo aktivní)
V nastavení TMC jsou možnosti:
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Screenshot_2013-07-02-08-13-29.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků